Piast Gliwice – Raków Częstochowa LIVE, NA ŻYWO, WYNIK Raków...

Piast Gliwice – Raków Częstochowa LIVE, NA ŻYWO, WYNIK Raków zagra w Gliwicach o fotel lidera!

PKO Ekstraklasa, 14. kolejka
2020-12-20 15:00

Piast Gliwice

0

Raków Częstochowa

0

• Koniec meczu. Piast Gliwice bezbramkowo remisuje z Rakowem Częstochowa, który zimę spędzi na drugim miejscu w tabeli.

• Żółtą kartką upomniany Piotr Malarczyk za ostre wejście w Marcina Cebulę.

• Próba akcji rezerwowych w ekipie gości. Wrzucał Piotr Malinowski w pole karne do Iviego Lopeza, który głową zgrywał za siebie - przed bramkę - do Oskara Zawady. Ten nie zorientował się w porę. Frantisek Plach łapie piłkę.

• Damian Sylwestrzak dolicza co najmniej 3 minuty do drugiej połowy.

• Piotr Malinowski zmienia Daniela Bartla.

• Michał Żyro wchodzi, Jakub Świerczok schodzi.

• Faul w ofensywie Tiago Alvesa. Atak Piasta spalił na panewce.

• Oskar Zawada z żółtą kartką za faul na Piotrze Malarczyku.

• Jakub Świerczok podaje przed pole karne do nadbiegającego Patryka Lipskiego. Jego strzał został zablokowany.

• Oskar Zawada zastępuje Vladislavsa Gutkovskisa.

• 10/2 strzały/strzały celne 11/1

• .. a za Patryka Sokołowskiego na murawie pojawia się Patryk Lipski.

• Podwójna zmiana w Piaście: Tiago Alves za Michała Chrapka...

• Przeciągnięte dośrodkowanie Petra Schwarza na dalszy słupek, gdzie Daniel Bartl był na spalonym.

• Marko Poletanović faulowany nieco ponad 25 metrów od bramki Piasta.

• Próba prostopadłego podania na wolne pole do Marcina Cebuli. Za słabe podanie i gliwiczanie przerywają atak Rakowa.

• Zupełnie nieudane dośrodkowanie Daniela Bartla na dalszy słupek. Piłka przechodzi poza linię końcową.

• Dominik Steczyk przejmuje piłkę w polu karnym, ale niepotrzebnie przekładał piłkę do lewej nogi. Został zablokowany...

• Idealne dośrodkowanie Jakuba Holubka z lewej strony w pole karne między stoperów Rakowa i Jakub Świerczok barkiem kieruje piłkę do siatki!

Jednak po wideoweryfikacji VAR gol nie został uznany - snajper gospodarzy był na minimalnym spalonym!

• Czekamy na jego błysk jak Gwiazdy Betlejemskiej...

• A w Piaście za Sebastiana Milewskiego pojawia się Gerard Badia.

• Ivi Lopez zmienia Davida Tijanicia.

• Kolejna próba Marcina Cebuli. Kolejna nieudana.

• Na solową akcję zdecydował się Marcin Cebula. Mijał rywali jak tyczki, ale strzał pozostawił wiele do życzenia.

• Daniel Bartl biegnie równolegle do linii 16. metra. Uderza bardzo źle - piłce było bliżej prawej chorągiewki niż bramki.

• Vlasdislavs Gutkovskis uderza z "dropsztyka" z ok. 20 metrów. Piłka przelatuje wysoko nad bramką gospodarzy.

• Marcin Cebula upomniany żółtą kartką za skoszenia Patryka Sokołowskiego.

• Po centrze z lewej strony Daniela Bartla Piotr Malarczyk za krótko wybija piłkę. Na uderzenie z woleja zdecydował się Marcin Cebula, ale pomylił się dość znacznie.

• Petr Schwarz centruje w pole karne. Vladislavs Gutkovskis zdołał musnąć piłkę, którą łapie Frantisek Plach.

• Diagonalne podanie Marko Poletanovicia na prawo do Davida Tijanicia. Szybszy przy piłce był Jakub Czerwiński.

• Bartosz Rymaniak podłączył się do akcji ofensywnej. Nie zdołał jednak dobiec do (za mocnego) podania.

• Raków zaczyna drugie trzy kwadranse. Obie strony przystępują do niej bez zmian.

• Czy tak będzie? Parafrazując klasyka: Piast tanio skóry nie sprzeda

• Wracamy do Gliwic, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Piast - Raków w 14. kolejce Ekstraklasy. Na razie mamy bezbramkowy remis.

Co nas czeka po zmianie stron?

• +1' Po doliczeniu minuty sędzia Damian Sylwestrzak zaprasza obie drużyny na przerwę. Piast Gliwice bezbramkowo remisuje z Rakowem Częstochowa .

• Sebastian Milewski pognał prawą stroną po podaniu Dominika Steczyka. Piłkę po jego dośrodkowaniu pewnie chwyta Branislav Pindroch.

• Jakub Czerwiński jak profesor powstrzymał rajd Vladislavsa Gutkovskisa. Dodatkowo czyściutko odebrał mu piłkę.

• W odpowiedzi próbował Michał Chrapek. Piłka mija bramkę w bezpiecznej odległości.

• Po rzucie rożnym gości piłkarze Piasta na moment oddalają niebezpieczeństwo. Po "poprawce" Fran Tudor główkuje nad bramką.

• Fran Tudor wygrał przebitkę w środku pola i podaje na lewo do Marcina Cebuli. Z powstrzymaniem go blisko swojej "szesnastki" nie miał Bartosz Rymaniak.

• 6/2 Strzały/strzały celne 3/1

• Pojedynek Frana Tudora z Jakubem Czerwińskim. Zawodnika Rakowa padł na murawę, ale nie ma mowy o rzucie karnym. Gospodarze od bramki.

• Anemiczny strzał Dominka Steczyka zza linii 16. metra. Piłka ledwie doturlała się do środka bramki, gdzie stał Branislav Pindroch.

• Rozbiegli się zawodnicy z muru, co chciał wykorzystać Petr Schwarz, posyłając piłkę między nimi przed bramkę. Nie udało się znaleźć adresata.

• Na lewym skrzydle Daniel Bartl "łamie" akcję do prawej nogi i centruje w pole karne. Gliwiczanie wychodzą na moment z opresji, bo blisko narożnika pola karnego faulował Michał Chrapek.

• Będzie 15 i zarazem 28. w tym sezonie

• Po rzucie rożnym ponownie głową uderzał Jakub Czerwiński. Tym razem wysoko nad poprzeczką.

• Uderzenie głową Piotra Malarczyka zostało zablokowane, po dobitce Jakuba Czerwińskiego piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny.

• Jeszcze jeden rzut wolny dla Piasta. Do bramki ok. 25 metrów.

• Jakub Świerczok decyduje się na strzał z rzutu wolnego. Do bramki sporo i... wysoko ponad nią.

• Podtrzyma serię?

• NIE MA RZUTU KARNEGO!

• Arbiter dostaje sygnał z wozu VAR i biegnie do monitora VAR! Obejrzy tę sytuację jeszcze raz, w zwolnionym tempie

• Damian Sylwestrzak wskazuje na "wapno". Dopatrzył się zagrania ręką Dominika Steczyka

• Po chwili Marko Poletanović podaje na lewą stronę "szesnastki" Piasta do Daniela Bartla. Jego zagranie "przecina" Bartosz Rymaniak - rzut rożny.

• Fran Tudor podaje przed pole karne do Davida Tijanicia, ale ten poślizgnął się i upadł na murawę. Atak Rakowa stracił na tempie.

• W odpowiedzi atak Piasta przynosi rzut rożny. Niezłe dośrodkowanie na bliższy słupek, ale Igor Sapała wyjaśnia sytuację.

• Fran Tudor dostaje bardzo dobre podanie na prawej stronie pola karnego Piasta. Podbija piłkę nad Frantiskiem Plachem na dalszy słupek do Daniela Bartla, który uderza głową z narożnika pola bramkowego, ale Patryk Sokołowski wybija piłkę sprzed linii bramkowej!

• Przewinienie Piotra Malarczyka na Marcinie Cebuli tuż za kołem środkowym. Sędzia nie zdecydował się sięgać do kieszonki.

• Jakub Holubek wybija piłkę niemal wzdłuż linii bocznej. Nie zdołał jej opanować Sebastian Milewski.

• Na gwizdek Damiana Sylwestrzaka ze środka zaczynają gospodarze!

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Kto dzisiaj wygra?

• Raków Częstochowa w meczach na wyjeździe w tym sezonie: 6 spotkań, 3 wygrane, 2 remisy, 1 porażka. Bilans bramek - 15:9. Czwarte miejsce w tej klasyfikacji.

• Piast Gliwice w meczach u siebie w tym sezonie: 6 spotkań, 1 wygrana, 2 remisy, 3 porażki, bilans bramek - 6:9. 14. miejsce w tej klasyfikacji.

• Skład Rakowa

Rezerwowi: Jakub Szumski - Petar Mamić, Oskar Zawada, Ivi Lopez, Piotr Malinowski, Daniel Szelągowski, Oskar Krzyżak, Daniel Mikołajewski.

• Gospodarze dzisiejszego spotkania są na 13. miejscu w tabeli z dorobkiem 13 punktów. Co istotne, mają tyle samo punktów co będący niżej Warta Poznań i Stal Mielec (stawkę zamyka Podbeskidzie z 9 punktami).

Z kolei Raków jest na najniższym stopniu podium z z 27 punktami. Ma 4 punkty przewagi nad Śląskiem i Górnikiem, ale w przypadku wygranej - jak było w zapowiedzi - może wyprzedzić nie tylko Pogoń (28 punktów), lecz także Legię (29).

• Skład Piasta

Rezerwowi: Jakub Szmatuła - Tiago Alves, Gerard Badia, Remigiusz Borkała, Tomas Huk, Patryk Lipski, Arkadiusz Pyrka, Kristopher Vida, Michał Żyro.

• Do rozpoczęcia spotkania jeszcze trochę czasu, więc odsyłam do zapowiedzi:

• a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

• Ta ostatnia niedziela... Coraz bliżej święta i przerwa w Ekstraklasie. Ale można to połączyć w postaci prezentów. Czy dzisiaj piłkarze Piasta i Rakowa zmienią zostaną Mikołajami i zostaniemy hojnie obdarowani? Pierwszy gwizdek Damiana Sylwestrzaka już za 25 minut...

Dziennik Zachodni

20.09.2019 r. Piast Gliwice - Raków Częstochowa 2:1.
1/15
przejdź do galerii

20.09.2019 r. Piast Gliwice - Raków Częstochowa 2:1. ©Marzena Bugała

W niedzielę 20.12.2020 r. w meczu 14. kolejki PKO Ekstraklasy Piast Gliwice zagra z Rakowem Częstochowa. Początek o godz. 15. Piast nie przegrał od sześciu spotkań, a Raków, jeśli wygra, może zostać liderem po rundzie jesiennej. TUTAJ na dziennikzachodni.pl prowadzona będzie relacja LIVE z meczu Piast – Raków.
W poprzedniej kolejce Piast pokonał w Bielsku-Białej Podbeskidzie aż 5:0 ustanawiając swój nowy rekord najwyższej wygranej z Ekstraklasie. Raków wrócił na ścieżkę wygranych dzięki zwycięstwu nad Jagiellonią Białystok 3:2. W niedzielę w Gliwicach zapowiada się bardzo ciekawe spotkanie!

PIAST – RAKÓW LIVE

Gliwiczanie z Podbeskidziem zaliczyli szósty mecz, w którym zdobyli punkty.
Rewelacyjnie spisuje się Jakub Świerczok, który strzelił bramkę w piątym kolejnym meczu. Z Góralami zdobył dwa gole, w tym jeden z rzutu karnego, który sam wywalczył. Świerczok ma teraz 6 bramek, a zagrał w 9 ligowych meczach, bo miał przerwę z powodu kontuzji.

- To, że strzelam to zasługa całego zespołu. Moje bramki na pewno cieszą, ale ważniejsze jest to, że wygrywamy, bo punkty są nam bardzo potrzebne – mówił Świerczok po spotkaniu z Podbeskidziem.

PIAST – RAKÓW NA ŻYWO

Zespół z Częstochowy jest rewelacją tego sezonu. Ponieważ Legia Warszawa przegrała ze Stalą Mielec 2:3 podopieczni trenera Marka Papszuna mają szansę zostać mistrzem jesieni. Tracą do lidera dwa punkty, więc wygrana w Gliwicach da im pozycję lidera. Czy postawa Rakowa jest niespodzianką dla trenera Piasta Waldemara Fornalika?

- Dla wielu być może są niespodzianką, ale już w poprzednim sezonie zespół Rakowa prezentował się bardzo dobrze, jest systematycznie budowany od kilku lat - podkreśla Fornalik. - Kiedy odchodzą określeni zawodnicy, w ich miejsce przychodzą jeszcze lepsi, dlatego dla mnie postawa tego zespołu nie jest niespodzianką. Siłą Rakowa jest kolektyw. Także średnia umiejętności tego zespołu jest wysoka, więc na każdej pozycji występują odpowiednio dobrani ludzie.

PIAST – RAKÓW WYNIK

W poprzednim sezonie Piast wygrał u siebie z Rakowem 2:1. W rewanżu, w lutym częstochowianie wygrali 2:0. W niedzielę w drużynie gości nie wystąpi Miłosz Szczepański, który wciąż przechodzi rehabilitację po przebytej kontuzji (uszkodzone więzadło w kolanie). Ponadto do gry nie są zdolni Tomas Petrasek, Giannis Papanikolaou i Ben Lederman. Patryk Kun pauzuje za kartki. W Piaście pod znakiem zapytania stoi gra Mikkela Kirkeskova i Jakuba Czerwińskiego.

PIAST – RAKÓW GDZIE OGLĄDAĆ?

Sędzią meczu przy Okrzei będzie Damian Sylwestrzak (Wrocław).

Mecz Piast – Raków pokaże stacja Canal+ Premium. Początek relacji o godz. 14.30.