Piast Gliwice remisuje Zorią. Wariant z dwoma napastnikami

Leszek Jaźwiecki
Arek Gola
W trzecim meczu kontrolnym podczas zgrupowania w Turcji piłkarze Piasta Gliwice zremisowali z trzecią drużyną ukraińskiej ekstraklasy Zorią Ługańsk 0:0. Mistrzowie Polski nad Bosforem zagrają jeszcze z Szachtiorem Soligorsk i NK Celje.

Rok temu, także podczas pobytu w Turcji, podopieczni Waldemara Fornalika zmierzyli się z tym zespołem. Wówczas mecz także zakończył się remisem 2:2.

Nie przegapcie

Gliwiczanie przystąpią do tego meczu podbudowani zwycięstwem nad Łudogorecem Razgrad 2:0. W meczu z mistrzem Bułgarii z powodu drobnego urazu nie mógł zagrać m. in. Gerard Badia. Uraz okazał się na tyle nie groźny, że z Zorią Hiszpan zagrał 70 minut.

Zobaczcie koniecznie

Obie drużyny stworzyły sobie kilka dobrych okazji do strzelenia bramki, ale bramkarze zachowali do końca czyste konto. Raz bramkarzowi Piasta pomógł słupek. Po raz kolejny szkoleniowiec Piasta "przećwiczył" wariant z dwoma napastnikami. W ataku obok siebie zagrali Piotr Parzyszek oraz Patryk Tuszyński. Po przerwie tego drugiego zmienił Jorge Felix.

Mistrzowie Polski zostają nad Bosforem do 31 stycznia i w planach mają jeszcze dwie gry kontrolne: z grający w ekstraklasie białoruskiej Szachtiorem Soligorsk i słoweńskim pierwszoligowcem NK Celje.

Piast Gliwice - Zoria Ługańsk 0:0

Piast Gliwice: I połowa Plach - Rymaniak, Korun, Czerwiński, Kirkeskov - Milewski (30. Sokołowski), Konczkowski, Badia, Hateley - Parzyszek, Tuszyński. II połowa Plach (61. Królczyk) - Mokwa, Huk, Malarczyk, Holubek - Sokołowski, Steczyk, Badia (70. Rymaniak), Hateley (61. Milewski) - Felix, Parzyszek (59. Stanek).