2

Stal Mielec

1

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanej niedzieli!

• Dzięki temu zwycięstwu Piast awansował na ósme miejsce w tabeli, natomiast Stal pozostaje czerwoną latarnią ligi.

• Koniec meczu w Gliwicach! Piast wygrywa ze Stalą Mielec 2:1!

• Coś niesamowitego! Stal Mielec miała dwie stuprocentowe okazje podczas jednej akcji i za każdym razem fantastycznie interweniował Frantisek Plach! Bramkarz Piasta zasługuje na miano gracza meczu!

• Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy meczu arbiter dolicza co najmniej cztery minuty.

• Marcin Flis ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Tiago Alves wpadł z piłką w pole karne Stali, ale rezerwowy Piasta uderzył minimalnie niecelnie!

• Tomas Huk zastąpił kontuzjowanego Piotra Malarczyka.

• Piotr Malarczyk upadł bez kontaktu z przeciwnikiem. Prawdopodobnie jest to naciągnięcie mięśnia.

• Po drugiej bramce to wciąż piast naciska na przeciwników i to oni są bliżsi do podwyższenia rezultatu w Gliwicach.

• Sebastian Milewski zastąpił Michała Chrapka.

• Natomiast Andreja Prokić zastąpił Petteriego Forsella.

• Dwie zmiany w zespole Stali Mielec. Robert Dadok zmienił Macieja Domańskiego

• Jakub Świerczok wpadł z piłką w pole karne Stali, fantastycznie dograł do Tiago Alvesa, a ten wpakował piłkę na pustą bramkę gości!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!! Tiago Alves daje Piastowi prowadzenie!

• Łukasz Zjawiński ostro sfaulował Jakuba Czerwińskiego, za co otrzymał żółtą kartkę.

• Trzecia zmiana w szeregach Piasta. Dominik Steczyk zastąpił Arkadiusza Pyrkę.

• Po dośrodkowaniu piłki z rzutu wolnego Macieja Domańskiego przed znakomitą szansą stanął Mateusz Matras, ale jego uderzenie głową świetnie wybronił Frantisek Plach!

• Rezerwowy Piasta Gliwice fantastycznie uderzył z rzutu wolnego i Rafał Strączek nie miał kompletnie żadnych szans na interwencję!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!! Patryk Lipski doprowadza do wyrównania!

• To powinna być druga bramka dla Stali Mielec! Krystian Getinger uderzył z dystansu, świetnie interweniował Rafał Strączek, a dobitkę Macieja Jankowskiego wybronił jeszcze lepiej!

• Natomiast Łukasz Zjawiński zastąpił Aleksandra Kolewa.

• Dwie zmiany w szeregach Stali Mielec. Maciej Jankowski zastąpił Mateusza Maka

• Coraz intensywniej atakuje Piast, jednak Stal mądrze się broni i nie pozwala dojść rywalom do czystej pozycji strzeleckiej.

• Kolejna znakomita szansa dla Piasta! Tiago Alves dostał piłkę w polu karnym Stali, ale jego uderzenie okazało się minimalnie niecelne!

• To powinna być bramka dla Piasta! Jakub Świerczok dostał piłkę w polu karnym Stali, ale uderzył wprost w Rafała Strączka, natomiast dobitka Arkadiusza Pyrki także trafiła w bramkarza gości!

• Rozpoczynamy drugą część spotkania!

• Natomiast Tiago Alves zmienił Kristiphera Vidę.

• W przerwie meczu dwie zmiany w szeregach Piasta Gliwice. Patryk Lipski zastąpił Tomasza Jodłowca

• Piłkarze obu zespołów wracają już powoli na murawę stadionu w Gliwicach, za moment rozpoczniemy drugą część spotkania.

• Na relację z drugiej części spotkania zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej części meczu w Gliwicach. Do przerwy Stal Mielec prowadzi z Piastem 1:0.

• Po dośrodkowaniu piłki w pole karne Stali pewną interwencją popisał się Rafał Strączek.

• Drużyna gospodarzy próbuje oddalić zagrożenie spod własnego pola karnego samemu rozgrywając piłkę, jednak Piast nie jest zbyt skuteczny w akcjach ofensywnych.

• Znakomita szansa Stali na podwyższenie rezultatu, Maciej Domański dostał piłkę w polu karnym Piasta, ale jego uderzenie świetnie wybronił Frantisek Plach!

• Arkadiusz Pyrka wpadł z piłką w pole karne Stali, ale arbiter uznał, że gracz Piasta faulował.

• Niewiele zmienia się w przebiegu tego spotkania. Piast próbuje atakować, a Stal odgryza się groźnymi akcjami. Jednak gra głównie rozgrywa się w środku pola.

• Ładna, koronkowa akcja Piasta, ale dośrodkowanie Martina Konczkowskiego nie trafiło do żadnego z jego partnerów.

• Mateusz Mak wpadł z impetem w pole karne Piasta, ale jego uderzenie minęło bramkę rywali o nieznaczną odległość!

• Albin Granlund zdecydował się na strzał z dalszej odległości, ale zrobił to niedokładnie i piłka minęła bramkę gospodarzy.

• Jakub Świerczok przyjął piłkę w polu karnym Stali i oddał błyskawiczny strzał, który przeleciał nad bramką Rafała Strączka.

• Po zdobytej bramce obraz gry wciąż się nie zmienia. To Piast dłużej utrzymuje się przy piłce, ale Stal mądrze się broni przed własnym polem karnym.

• Rafał Strączek ucierpiał po starciu z jednym z graczy Piasta we własnym polu karnym.

• Po fatalnym błędzie Piotra Malarczyka sam na sam z bramkarzem Piasta wyszedł Aleksandar Kolew, który z zimną krwią pokonał Frantiska Placha!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Aleksandar Kolew daje prowadzenie Stali Mielec!!!

• Piast nieco dłużej utrzymuje się przy piłce, ale na razie rozgrywają piłkę głównie w środku pola.

• Początek spotkania jest bardzo spokojny, żaden z zespołów nie chce zaatakować odważnie. Zarówno Piast jak i Stal próbują najpierw spokojnie rozpracować rywala.

• Rozpoczynamy pojedynek w Gliwicach!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się już na murawie stadionu w Gliwicach. Za moment początek tego spotkania.

• Ławka rezerwowych Piasta Gliwice: Szmatuła (Br.), Badia, Huk, Hyjek, Lipski, Tiago Alves, Milewski, Rymaniak, Steczyk.

• Ławka rezerwowych Stali Mielec: Gliwa (Br.), Chorbadzhiyski, Dadok, De Amo, Jankowski, Lisowski, Prokić, Urbańczyk, Zjawiński.

• Już za około dziesięć minut rozpocznie się spotkanie w Gliwicach, a więc warto ujawnić rezerwowych obu zespołów.

• Natomiast w rozgrywkach 1/16 Pucharu Polski to Piast okazał się lepszy wygrywając ze Stalą, ale dopiero po rzutach karnych. W podstawowym czasie gry był remis 1:1, a w serii rzutów karnych Piast triumfował 4:3.

• Oba zespoły mierzyły się już dwukrotnie w tym sezonie. Na jesień w rozgrywkach PKO Ekstraklasy Stal wygrała z Piastem 3:2 po dwóch bramkach Michała Maka i trafieniu Macieja Domańskiego. Natomiast dla Piasta gole zdobywali Michał Żyro i Dominik Steczyk.

• Natomiast Stal Mielec w tym roku kalendarzowym nie wygrała jeszcze oficjalnego meczu. Beniaminek PKO Ekstraklasy zanotował trzy remisy i dwie porażki. Takie wyniki spowodowały, że Stal zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.

• Piast Gliwice świetnie rozpoczął ten rok. Podopieczni Waldemara Fornalika pewnie wygrali dwa pierwsze mecze, potem przeszli dwie rundy Pucharu Polski, a w lidze w sumie odnieśli trzy zwycięstwa, zanotowali jeden remis i tylko jedną porażkę.

• Oba zespoły grają zdecydowanie poniżej oczekiwań kibiców. Piast plasuje się dopiero na jedenastym miejscu w tabeli z dorobkiem dwudziestu czterech punktów. Natomiast Stal Mielec zajmuje ostatnie miejsce z dorobkiem szesnastu "oczek". Do przedostatniego Podbeskidzia Bielsko-Biała zespół Stali traci dwa punkty.

• W pierwszym niedzielnym meczu 20. kolejki PKO Ekstraklasy Piast Gliwice zmierzy się na własnym stadionie ze Stalą Mielec. Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa bardzo serdecznie Bartosz Głąb.

red

Piast Gliwice - Stal Mielec ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO I STREAM ©K_kapica_afk

Piast Gliwice - Stal Mielec ONLINE. W pierwszym, niedzielnym meczu 20. kolejki PKO Ekstraklasy Piast Gliwice zagra ze Stalą Mielec, która zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Zespół Piasta ma w nogach pucharowe starcie z Legią (2:1), które rozegrali w środku tygodnia. Stal również może odczuwać zmęczenie, bo w czwartek nadrabiała ligowe zaległości z Wisłą Płock (2:2). Gdzie oglądać mecz Piast - Stal? TRANSMISJA na żywo i stream online.

Piast - Stal ONLINE

Piast przegrał u siebie z Wartą Poznań 0:1, ale szybko wrócił na zwycięskie tory. Najpierw w lidze pokonał na wyjeździe Jagiellonię Białystok 1:0, a w środę w ćwierćfinale Fortuna Pucharu Polski wyeliminował Legię, wygrywając w Warszawie 2:1.
W niedzielę przy Okrzei zagra ostatnia w tabeli Stal Mielec. Beniaminek z Mielca rozegrał w czwartek 4 marca zaległy mecz z 16. kolejki i zremisował u siebie z Wisłą Płock 2:2. Remis dla Stali uratował w 87. minucie były piłkarz Piasta Mateusza Matras. Stal przegrywała już 0:2, ale wywalczyła punkt.

Piast - Stal NA ŻYWO. - Nie mamy nawet 72 godzin na odpoczynek, tylko 62 jakby tak dokładnie policzyć. Dlatego musimy się szybko zregenerować, trzeba też mądrze wybrać skład, bo niektórzy zawodnicy mogą być zmęczeni - powiedział Leszek Ojrzyński, trener Stali.

- Myślę, że obciążenia są podobne. Stal grała dzień później, ale poprzedni mecz rozgrywała o wiele wcześniej. Nie spodziewałbym się tego, że drużyna z Mielca będzie "czuła w nogach" te ostatnie spotkanie. W ostatnim starciu było widać, że jest to trudny przeciwnik, szczególnie w drugiej połowie, zaprezentowali się bardzo dobrze - sądzi Waldemar Fornalik.

Piast - Stal STREAM. W Mielcu pocieszają się, że w tym sezonie nieźle grało się Stali z Piastem. W PKO Ekstraklasie beniaminek wygrał z gliwiczanami w 5. kolejce 3:2. Natomiast w grudniowym meczu Pucharu Polski Stal przegrała z Piastem dopiero po rzutach karnych (po dogrywce było 1:1). W niedzielę faworytem wydaje się Piast, zajmujący 11. miejsce, który wiosną zdobył już 10 punktów (Stal w pięciu meczach tylko 3 pkt).

PRZEWIDYWANE SKŁADY:

Piast: Plach - Konczkowski, Czerwiński, Huk, Holubek - Sokołowski, Jodłowiec - Vida, Chrapek, Steczyk - Świerczok
Stal: Gliwa - De Amo, Czorbadżijski, Flis - Granlund, Tomasiewicz, Domański, Getinger - Jankowski, Kolew, Forsell

OSTATNIE MECZE:

Stal Mielec - Piast Gliwice 1:1 (02.12.2020, Puchar Polski)
Stal Mielec - Piast Gliwice 3:2 (28.09.2020, Ekstraklasa)
Stal Mielec - Piast Gliwice 0:2 (08.08.2017, Puchar Polski)

Piast - Stal TRANSMISJA TV

Spotkanie Piasta ze Stalą rozpocznie się w niedzielę, 7 marca o godz. 12:30. Transmisja w Canal+ Sport. Komentują Rafał Dębiński i Michał Żewłakow. Internetowy stream online dostępny jest pod adresem ncplusgo.pl i canalplus.com.
tag_for_child_directed_treatment=,tfua=

Tekstowa relacja LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.