• Piotr Wlazło - 2, (Bogdan Vastsuk - 3)
    • Maciej Wolski - 3
    • Mikołaj Lebedyński - 3, (Leandro - 3)
    • Said Hamulić - 2
  • Piast Gliwice był wyraźnie lepszy i zasłużenie wygrał to spotkanie. Stal po dobrych meczach, dzisiaj zaprezentowała się bardzo słabo.

• Koniec meczu w Gliwicach! Piast rozbija Stal Mielec aż 4:0!

• Przemysław Maj zdecydował się na strzał z dystansu, ale gracz Stali uderzył zdecydowanie zbyt wysoko.

• Natomiast Rauno Sappinen pojawił się w miejsce Damiana Kądziora.

• Dwie kolejne zmiany w Piaście Gliwice. Michał Kaput zmienił Grzegorza Tomasiewicza

• Maciej Domański zagrał w pole karne Stali, ale Frantisek Plach ponownie pewnie oddalił zagrożenie.

• Damian Kądzior zagrał w pole karne Stali, ale Alberto Toril nie dopadł do tej piłki.

• Natomiast Michael Ameyaw zmienił Arkadiusza Pyrkę.

• Dwie zmiany w Piaście Gliwice. Alberto Toril pojawił się w miejsce Kamila Wilczka

• W zespole Piasta Gliwice Jorge Felix pojawił się w miejsce Michała Chrapka.

• Michał Chrapek zagrał prostopadle do Damiana Kądziora, a ten z zimną krwią umieścił piłkę w bramce Stali!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Teraz Damian Kądzior trafił do bramki gości!

• Natomiast Bogdan Vastsuk zastąpił Piotra Wlazłę.

• Kamil Kruk pojawił się w miejsce Arkadiusza Kasperkiewicza

• Trzy zmiany w składzie Stali MIelec. Przemysław Maj zmienił Fryderyka Gerbowskiego

• Także Mateusz Matras został ukarany żółtą kartką.

• Arkadiusz Kasperkiewicz został ukarany żółtą kartką za brutalny faul w środku pola.

• Alexandros Katranis został ukarany żółtą kartką za faul taktyczny.

• Grzegorz Tomasiewicz zagrał w pole karne do Damiana Kądziora, ten uderzył mocno, ale fantastyczną interwencją popisał się Bartosz Mrozek!

• Kamil Wilczek stanął przed kolejną szansą, napastnik Piasta huknął mocno z okolic pola karnego, ale trafił tylko w poprzeczkę!

• Natomiast Leandro pojawił się w miejsce Mikołaja Lebedyńskiego.

• Dwie zmiany w Stali Mielec. Mateusz Mak zmienił Krystiana Getingera

• Michał Chrapek zagrał do Arkadiusza Pyrki, ale ten wywalczył jedynie rzut rożny.

• Damian Kądzior faulowany w środku pola i będzie szansa na dobre dośrodkowanie dla gospodarzy.

• Zagranie piłki w pole karne Piasta w kierunku Saida Hamulića, ale ten nie zdołał dopaść do piłki.

• Kamil Wilczek dostał znakomite prostopadłe podanie, przyjął piłkę i umieścił piłkę tuż obok bezradnego Bartosza Mrozka!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!! Kamil Wilczek kompletuje hat-tricka!!!

• Mikołaj Lebedyński potężnie uderzył z dystansu, ale Frantisek Plach fantastycznie interweniował!

• Grzegorz Tomasiewicz odebrał piłkę w środku pola, dograł do Kamila Wilczka, a ten z zimną krwią po raz drugi wpakował piłkę do bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!! Kamil Wilczek podwyższa na 2:0!

• Kolejne zagranie w pole karne gospodarzy, ale po raz kolejny żaden z graczy Stali nie zdołał dopaść do piłki.

• Maciej Domański dośrodkował w pole karne Piasta, ale bez zagrożenia.

• Rozpoczynamy drugą połowę meczu!

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę stadionu w Gliwicach. Za moment wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej części meczu zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej części meczu w Gliwicach. Do przerwy Piast prowadzi ze Stalą Mielec 1:0.

• Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej jedną minutę.

• Michał Chrapek został ukarany żółtą kartką za taktyczny faul w środku pola.

• Końcówka pierwszej połowy meczu nieco ospała. Zespoły chyba już czekają na przerwę.

• Próba zagrania w pole karne Stali, ale futbolówka trafiła do rąk Bartosza Mrozka.

• Zakotłowało się w polu karnym Piasta, ale jeden z obrońców gości świetnie interweniował i wybił piłkę.

• Kamil Wilczek dostał piłkę tuż przed bramką Stali, ale napastnik gospodarzy fatalnie spudłował!

• Zagranie w pole karne Stali, ale tam Damian Kądzior nie zdołał dopaść do piłki.

• Piast zaczyna przeważać, ale tym razem Stal świetnie spisuje się w defensywie.

• Ariel Mosór ucierpiał po jednym ze starć.

• W odpowiedzi zaatakowała Stal, ale tym razem spokojnie interweniował Frantisek Plach.

• Damian Kądzior dośrodkował z narożnika boiska, żaden z graczy Stali nie zdołał wybić piłki, ta trafiła do Ariela Mosóra, ale zawodnik Piasta uderzył zbyt lekko i futbolówka wylądowała w rękach Bartosza Mrozka.

• Kolejna akcja Piasta i kolejny rzut rożny.

• Po dośrodkowaniu piłki w pole karne Stali jeden z graczy gospodarzy zagrał głową do Kamila Wilczka, ten przyjął piłkę i znakomitym wolejem umieścił piłkę w bramce!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Kamil Wilczek otworzył wynik meczu w Gliwicach!

• Arkadiusz Pyrka zagrał w pole karne Stali wprost na nogę Kamila Wilczka, ten oddał sytuacyjny strzał, ale Bartosz Mrozek świetnie interweniował!

• Początek meczu wydawał się obiecujący, jednak z każdą kolejną minutą tempo meczu spada i żaden z zespołów nie jest w stanie zagrozić rywalom.

• Dużo gry w środku pola, ale mało składnych akcji. Na razie oba zespoły tak jakby się badały.

• Maciej Domański dośrodkował w pole karne Piasta, ale tam piłka trafiła wprost w ręce Frantiska Placha.

• Krótkie rozegranie rzutu rożnego, piłka trafiła do Michała Chrapka, ale ten uderzył fatalnie.

• Michał Chrapek zagrał w pole karne do Arkadiusza Pyrki, ale ten nie zdołał dobrze przyjąć piłki i wywalczył jedynie rzut rożny.

• Stal Mielec rozgrywa piłkę w środku pola. Na razie to goście wydają się być nieco lepiej zorganizowanym zespołem.

• Arkadiusz Pyrka popędził prawą stroną boiska, dośrodkował na głowę Kamila Wilczka, ale ten nie zdołał skierować piłki w kierunku bramki.

• Arkadiusz Kasperkiewicz sfaulował Damiana Kądziora w środku pola, ale na razie jeszcze bez żółtej kartki.

• Zagranie w pole karne Piasta, ale tam Frantisek Plach pewnie interweniował.

• Michał Chrapek chciał zagrać na pole karne do Damiana Kądziora, ale piłka nie doszła do adresata.

• Zaczynamy ostatni mecz 6. kolejki PKO Ekstraklasy!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie stadionu w Gliwicach. Za moment rozpoczniemy rywalizację!

• Natomiast oto zestawienie Stali Mielec:

• Tak prezentuje się skład Piasta Gliwice na to spotkanie:

• W poprzednim sezonie w starciu pomiędzy tymi zespołami w Gliwicach padł remis 1:1. Prowadzenie Piastowi pod koniec pierwszej połowy dał Michał Chrapek, ale na początku drugiej części gry wyrównał Koki Hinokio. Natomiast w Mielcu zespół gości wygrał 2:0 po bramkach Kristophera Vidy i Arkadiusza Pyrki.

• Natomiast Stal Mielec rozpoczęła sezon od zwycięstwa z Lechem Poznań, potem przyszedł remis z Radomiakiem Radom i porażka z Rakowem Częstochowa. Natomiast dwa ostatnie mecze to dwa zwycięstwa, najpierw z Cracovią, a później z Górnikiem Zabrze. Zwłaszcza w tym ostatnim meczu Stal zaprezentowała się naprawdę dobrze.

• Piast Gliwice w tym sezonie rozegrał tylko cztery spotkania. Gliwiczanie fatalnie rozpoczęli ten sezon bo po trzech meczach mieli zero punktów. Piast przegrał kolejno z Jagiellonią Białystok, Zagłębiem Lubin i Legią Warszawa, a przy tym nie zdobył nawet bramki. Jednak przed tygodniem gliwiczanie wygrali na wyjeździe z Cracovią 1:0 po bramce Jorge Felixa, co daje nadzieje na przyszłość.

• Witamy serdecznie! W ostatnim meczu tej serii gier PKO Ekstraklasy Piast Gliwice na własnym stadionie zmierzy się ze Stalą Mielec. Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

©Fot Arkadiusz Gola

Piast - Stal ONLINE. Jedni zaskakują negatywnie, drudzy pozytywnie. Piast to ogromne rozczarowanie pierwszych kolejek Ekstraklasy. Stal Mielec, wręcz przeciwnie - ekipa Adama Majewskiego jest rewelacją rozgrywek. Gdzie oglądać mecz Piast - Stal na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online w internecie. Relacja LIVE od godziny 17:30 w GOL24.pl!

PKO Ekstraklasa: Piast Gliwice - Stal Mielec ONLINE

Piast Gliwice ma za sobą fatalny start - w pierwszych trzech meczach zanotowali trzy porażki i nie zdobyli ani jednej bramki. Przełamanie przyszło w meczu z Cracovią, gdzie wyszarpali wygraną w 70. minucie spotkania. Nie można jednak powiedzieć, że był to dobry mecz w wykonaniu zawodników Waldemara Fornalika - to Cracovia miała lepsze okazje i powinna wygrać ten mecz.

- Zwycięstwa dodają animuszu i poprawiają atmosferę. Presja trochę zeszła, ale nie zapominajmy, że mimo wszystko jesteśmy "na minusie". Trzy punkty (w tabeli), to i tak jest za mało w stosunku do tego co powinniśmy mieć - powiedział trener Piasta

- Wygrać to jedno, a potwierdzić to drugie. Nie mówię co by było gdyby się nie udało wygrać, ale taki jest cel - za wszelką cenę chcemy te punkty zainkasować - dodał Fornalik.

Bohaterem spotkania w Krakowie był Hiszpan - Jorge Felix, który wrócił do Polski po przygodzie w Turcji. Z Cracovią zagrał po raz pierwszy po powrocie i od razu strzelił bramkę na wagę trzech punktów. W meczu ze Stalą może okazać się jednym z najważniejszych graczy dla ekipy gospodarzy.

- Kiedy drużyna przegrywa trzy mecze z rzędu, traci pewność siebie. Teraz, po wygranej, mam nadzieję, że będzie lepiej. Jeśli to zależy od mojego uśmiechu, to nie ma sprawy – będę się często śmiał – żartował tryskający zawsze świetnym humorem piłkarz.

Stal Mielec została okrzyknięta rewelacją obecnych rozgrywek PKO Ekstraklasy. Zespół, który przez większość ekspertów był typowany do spadku, zajmuje obecnie trzecie miejsce w lidze z dorobkiem 10 punktów. Mielczanie wygrywali z takimi drużynami jak Górnik Zabrze, Cracovia czy Lech Poznań.

- Spodziewam się trudnego spotkania - jak każdego w Ekstraklasie. Kolejne mecze ligowej kolejki za nami i się okazuje, że w tym sezonie każdy może powalczyć z każdym, dlatego łatwych meczów nie ma. Będziemy się chcieli tak zaprezentować, żeby drużynie Piasta jak najbardziej utrudnić zadanie i powalczyć o trzy punkty - powiedział na konferencji trener Stali, Adam Majewski.

Szkoleniowiec Mielczan udowadnia, że nawet bez klasowych piłkarzy można skutecznie punktować. Zaangażowanie i determinacja, którą zaszczepił w zawodnikach trener Majewski, przekłada się na wygrywanie spotkań i zdobywanie punktów.

- Wykonaliśmy dużo pracy, zawodnicy dobrze wyglądają, mam nadzieję, że będziemy dalej kontynuowali passę wygranych meczów. Ale to jest dopiero pierwsza część sezonu. Nas interesuje co będzie na koniec rundy - dodał trener.

Arbitrem głównym tego meczu będzie sędzia Szymon Marciniak. Pomagać mu będą Paweł Sokolnicki, Tomasz Listkiewicz (asystenci), Piotr Szypuła (sędzia techniczny), Daniel Stefański oraz Dawid Golis (VAR).

Ostatnie bezpośrednie mecze:
18.12.2021 Piast Gliwice - Stal Mielec 1:1 (Ekstraklasa)
31.07.2021 Stal Mielec -Piast Gliwice 0:2 (Ekstraklasa)

Nie zagrają w meczu Piast Gliwice - Stal Mielec
Piast Gliwice: Huk T. (kontuzja), Kostadinov T. (kontuzja)
Stal Mielec: Ciepiela B. (kontuzja)

Piast Gliwice - Stal Mielec TRANSMISJA TV i STREAM ONLINE
Transmisja na żywo z meczu Piast Gliwice - Stal Mielec w Canal+ Sport. Mecz skomentują dam Marchliński oraz Adam Szała. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 17:30 - zapraszamy!

17:30 Piast Gliwice - Stal Mielec transmisja