Piast Gliwice - Warta Poznań NA ŻYWO, WYNIK, LIVE,...

Piast Gliwice - Warta Poznań NA ŻYWO, WYNIK, LIVE, TRANSMISJA Klubowy rekord Piasta na wyciągnięcie ręki. Będzie kolejny mecz bez porażki

PKO Ekstraklasa, 18. kolejka
2021-02-22 18:00

Piast Gliwice

0

Warta Poznań

1

• Koniec meczu! Warta skuteczna do bólu: wygrywa, przedłuża serię, wskakuje w tabeli przed Lecha przed derbami Poznania. A Piast dziś kończy serię dziesięciu meczów bez porażki.

• Alves dogonił piłkę, ale za lekko ją odegrał, Lis znowu na posterunku.

• Konczkowski sfaulował rywala, Piastowi ucieka czas.

• Ponownie Badia! Strzał z woleja, ale piłka mija prawy słupek.

• Lipski obija mur strzelając z wolnego. Dobitka Badii też się tak samo kończy. Róg. Pięć minut doliczonych.

• Kartka dla Grzesika.

• Żółtą kartkę otrzymał jeden z członków sztabu Piasta.

• Z dystansu kopnął Alves - niecelnie. Lis nawet nie interweniował.

• I jeszcze Alves za Żyrę.

• Lipski za Chrapka.

• Z boiska zszedł Kuzimski. Za niego Jaroch.

• Ajj! Ostre wstrzelenie Warty na krótki słupek. Czaił się Kuzimski, ale uderzył obok. Wrzucał Grzesik.

• Pyrka dostał kartkę. Będzie pauzować.

• Jęk zawodu na ławce Piasta! Wstrzelenie piłki, próbuje Badia, ale Świerczok nie dobija na drugim słupku.

• Najlepsi w Warcie? Trałka, Ławniczak, Lis, no i Kuzimski.

• Piast - Warta

• Minuty upływają, a Piast jakoś nie stwarza zagrożenia. Kiepski mecz. Wygląda na to, że ligowa passa 10. meczów bez porażki zostanie zakończona.

• Holubek uderza z powietrza po wolnym - w szczelny mur.

• Nie ma też Rybickiego. Wszedł Janicki.

• Żurawski schodzi, za niego Kupczak.

• Warta broni całym zespołem. Szykuje się niecałe pół godziny wrzucania piłki w pole karne.

• Świerczok głową - obok. Wyglądało to jak odegranie do bramkarza, a nie strzał.

• Świerczok za Malarczyka. Zatem Piast z dwoma napastnikami na boisku.

• Szybka akcja Warty po przechwycie. Baku wycofuje do Trałki, ten wrzuca, ale zbyt głęboko.

• Za ten faul Kuzimski otrzymał kartkę.

• Malarczyk przyjął cios w twarz od Kuzimskiego. Stoper wymaga pomocy medycznej.

• Badia za Vidę. To druga zmiana Piasta - znów na skrzydle.

• Piąta asysta Trałki, piąty gol Kuzimskiego. Prowadzenie Warty to duże zaskoczenie.

• Pierwszy celny strzał Warty i od razu na wagę gola! Niebywała wpadka Czerwińskiego. Odegrał do tyłu, pod nogi Trałki, ten razem z Kuzimski biegł na samego Malarczyka, w końcu oddał piłkę, a napastnik trafił.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! KUZIMSKI DLA WARTY!

• Kocioł w szesnastce Warty. Sytuację wyjaśnia gwizdek sędziego. Był zdaje się spalony.

• Seria rzutów rożnych dla Piasta. W tę poprzeczkę trafił Vida.

• Poprzeczka! Ależ blisko trafienia dla Piasta.

• Kuzimski kopnął tak że Plach jeszcze złapał ją przed linią końcową. Ciężko powiedzieć czy był to strzał, czy dośrodkowanie.

• No i mamy potwierdzenie: Baku za Kuzdrę.

• Grzesik wróci do obrony, a zadebiutuje Baku - na skrzydle.

• Szykuje się zmiana. Kuzdra kontuzjowany.

• Dwa razy zaatakował Konczkowski. Za pierwszym razem Warta odebrała piłkę, za drugim Żyro oddał zbyt lekki strzał głową.

• W Gliwicach gramy dalej. Od środka zaczął Piast.

• Pyrka w miejsce Steczyka.

• Warta tradycyjnie bez celnego strzału w pierwszej połowie (w ogóle tylko raz oddał strzał). Piast oddał osiem strzałów z czego pięć na bramkę.

• Koniec pierwszej połowy. Sędzia Gil zaprasza na kwadrans przerwy.

• Vida uderzył na bramkę. Znów celnie, znów zbyt przewidywalnie.

• Sokołowski ładnie przyjął, za to słabo uderzył. Zbliżamy się do końca pierwszej połowy. Piast ma delikatną przewagę, ale nic z tego nie wynika.

• Lis wybił piłkę przed siebie po wstrzeleniu Żyry.

• Kuzdra odebrał piłkę, a potem został sfaulowany przez Vidę.

• Piast cierpliwie buduje kolejne akcje. Często rozgrywa piłkę na bokach. Środek jest bardzo zagęszczony.

• Jeszcze jedna celna próba Piasta. Uderzał Vida: za lekko.

• Celny strzał Sokołowskiego. Lis broni.

• Lis uprzedza Żyrę. Kolejna udana interwencja bramkarza.

• Sokołowski po przyjęciu uderza - został zablokowany.

• Warta konsekwentnie posyła długie piłki do Kuzimskiego. Napastnik przy linii sfaulował Czerwińskiego.

• Holubek dogrywa z lewej flanki na nogę Żyry. Jest strzał, ale obok prawego słupka.

• Czerwiński aż do połowy wybiega za Kuzimskim. Tym razem sfaulował napastnika.

• Malarczyk długą piłką uruchomił Żyrę. Mieliśmy ciekawy pojedynek biegowy między nim a Ławniczakiem. Obrońca beniaminka zdążył do piłki i wybił ją w aut.

• Główka Ławniczaka po rożnym - też minimalnie nad bramką. Wrzucał Trałka.

• Blisko gola dla Piasta! Vida minimalnie nad poprzeczką. Dobrze odgrywali Żyro z Chrapkiem.

• Tym razem atak Warty. Trałka wrzuca w pole karne, jednak Kuzimski o tempo spóźniony. A może po prostu to dośrodkowanie było niedokładne.

• Wrzutka Konczkowskiego i celna główka Żyry. Lis łapie piłkę, która dotarła do niego po koźle.

• Piast zagroził po raz pierwszy. Szybka wymiana podań, wreszcie zagranie do Chrapka w polu karnym, ale szybciej do futbolówki dopadł Lis.

• Żyro wrzucał, a może strzelał. Piłka wybita w aut.

• Holubek z wolnego, ale trafił w twarz Kiełba. Nieprzyjemny cios, ale obrońca gra dalej.

• Żyro ustawiał się do prostopadłej piłki, ale Sokołowski podał źle.

• Często piłka fruwa nad głowami piłkarzy. Na razie to "brzydki" mecz.

• Tradycyjnie za jedną z bramek transparent: "Otwierać stadiony!"

• Trałka sfaulowany na środku boiska. Wyszły lata doświadczenia.

• Warta tradycyjnie schowana na początku meczu. Piast szuka przestrzeni na prawym skrzydle.

• Mecz właśnie się rozpoczął. Od środka Warta.

• Piłkarze na murawie. Piast w niebieskich strojach, Warta na biało.

• W Gliwicach już ciemno, ale na plusie. Dziś świeciło tu piękne słońce.

• Ławka Warty: Bielica, Janicki, Spychała, Sopoćko, Burman, Czyżycki, Kupczak, Jaroch, Baku.

• W składzie Warty brakuje kontuzjowanego Kieliby - za niego Ławniczak. Nie ma też wykartkowanego Jakóbowskiego. Jego miejsce zajmie Rybicki.

• Zgodnie z przypuszczeniami poza kadrą Piasta znalazł się kontuzjowany Jodłowiec.

• Ławka Piasta: Szmatuła, Rymaniak, Alves, Badia, Milewski, Lipski, Winciersz, Milewski, Świerczok.

• Trener Fornalik zdecydował się wystawić od początku Steczyka (kosztem Pyrki) czy Sokołowskiego (zamiast Lipskiego). Na ławce zaczyna wracający po urazie Świerczok.

• W zeszłej kolejce Piast na wyjeździe zremisował z liderującą wówczas Pogonią Szczecin (0:0), a Warta u siebie, czyli w Grodzisku pokonała Zagłębie Lubin (1:0).

• 18. kolejkę dokończymy w Gliwicach. Dwunasty w tabeli Piast zagra z trzynastą Wartą. Stawką jest awans na ósme miejsce (w przypadku zwycięstwa).

Dziennik Zachodni

12.09.2020. Grodzisk Wlkp. Warta Poznań - Piast Gliwice 0:0.
1/14
przejdź do galerii

12.09.2020. Grodzisk Wlkp. Warta Poznań - Piast Gliwice 0:0. ©Grzegorz Dembinski

W poniedziałek 22.02.2021 w ostatnim meczu 18. kolejki PKO Ekstraklasy Piast Gliwice gra z Wartą Poznań. Początek spotkania o godz. 18. Gliwiczanie mają serię 10. z rzędu meczów bez porażki i z beniaminkiem mogą ją przedłużyć. TUTAJ na dziennikzachodni.pl prowadzona będzie relacja LIVE z meczu Piast - Warta.
Tegoroczny dorobek Piasta to 7 punktów, na które złożyły się wygrane z Wisłą w Krakowie (4:3), ze Śląskiem Wrocław (2:0) oraz remis z liderującą wtedy w tabeli Pogonią w Szczecinie (0:0). Gliwiczanie wydają się faworytami meczu z Wartą, ale beniaminek w rundzie wiosennej jeszcze nie przegrał.

PIAST - WARTA LIVE

Warta ma tylko punkt mniej niż Piasta i w tabeli jest tuż za drużyną Waldemara Fornalika. Poznaniacy wiosną wygrała z Cracovią (1:0), zremisowali w Gdańsku z Lechią (1:1) i ostatnio pokonali Zagłębie Lubin (1:0).

- Warta już jesienią prezentowała się solidnie jako zespół, który był też charakterny. Teraz do tego doszły punkty, dlatego po raz kolejny czeka nas niełatwy mecz, z drużyną, która weszła do Ekstraklasy, ale która w wielu aspektach zachowuje się jak doświadczony zespół - ocenia trener Fornalik.

PIAST - WARTA NA ŻYWO

W Piaście starają się aby do gry po urazach byli już Jakub Świerczok, Dominik Steczyk i Sebastian Steczyk. Nieobecny w meczu ligowym z Pogonią z powodu kontuzji Tomasz Jodłowiec powinien być w poniedziałek do dyspozycji trenera. Po pauzie za kartki wraca Patryk Sokołowski. W Warcie kontuzjowany jest filar defensywy Bartosz Kieliba, kartki wykluczają Michała Jakóbowskiego.

PIAST - WARTA NA ONLINE

Piast staje przed szansą wyrównania klubowego rekordu w liczbie meczów z rzędu bez porażki. Gliwiczanie mają ich już 10, czyli brakuje tylko jednego meczu. Wtedy serię 11 spotkań stanowiło 10 ostatnich meczów sezonu mistrzowskiego oraz pierwszy w następnych rozgrywkach. Czyli Piast jeszcze nigdy nie był niepokonany 11 razy w jednym sezonie.

- My sobie tego nie liczymy i to bardziej media wyliczają, ile jest tych meczów bez porażki. My przystępujemy do każdego kolejnego meczu, nie myśląc o tym, co za nami, bo to już jest w pewnym sensie historia. Chcemy pisać kolejną, oby jak najlepszą - stwierdził Fornalik.

PIAST - WARTA WYNIK

W 3. kolejce, 12 września Warta zremisowała z Piastem 0:0. Nowy prezes Piasta Grzegorz Bednarski chciałby, aby gliwiczanie zagrali w europejskich pucharach. Żeby było to możliwe poprzez ligę (jest jeszcze Puchar Polski) potrzebne są zwycięstwa.

- Jeżeli popatrzymy w tabelę to odległości za nami i przed nami są podobne, wręcz takie same. Skupiamy się na tym, żeby jak najlepiej się prezentować w każdym kolejnym meczu i jak zakończymy ligę, to życie pokaże. Robimy wszystko, żeby to było jak najwyższe miejsce - skwitował Fornalik.

Sędzią poniedziałkowego spotkania w Gliwicach jest Paweł Gil (Lublin).

Mecz Piast - Warta pokaże stacja Canal+ Sport. Wstęp do meczu od godz. 17.40. Transmisja od 17.55.