Mecz Piast Gliwice - Wisła Kraków ONLINE. Trzy punkty od...

Mecz Piast Gliwice - Wisła Kraków ONLINE. Trzy punkty od Europy. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

3 1 połowa

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy miłej niedzieli!

• Taki rezultat powoduje że Piast Gliwice ostatecznie sezon kończy dopiero na szóstej pozycji. W pucharach zagra Śląsk Wrocław, który zremisował ze Stalą Mielec 1:1. Wisła Kraków kończy sezon na trzynastej pozycji.

• Koniec meczu w Gliwicach! Piast przegrywa z Wisłą Kraków 2:3 i ostatecznie nie weźmie udziału w eliminacjach UEFA Conference League!

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej pięć minut.

• Ostatnia zmiana w szeregach Wisły Kraków. Serafin Szota pojawił się w miejsce Konrada Gruszkowskiego.

• Arkadiusz Pyrka nie wykorzystał znakomitej okazji na bramkę wyrównującą! Młody gracz Piasta wpadł z piłką w pole karne Wisły, ale uderzył tuż obok spojenia słupka z poprzeczką!

• Tiago Alves dostał piłkę w polu karnym Wisły, przełożył piłkę na lewą nogę i mocnym strzałem pokonał Mateusza Lisa!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!! Tiago Alves zdobywa kontaktową bramkę! Piast odzyskuje nadzieje na puchary!

• Kolejna niesamowita interwencja Mateusza Lisa! Tym razem bramkarz Wisły wybił piłkę z linii bramkowej po uderzeniu Tiago Silvy!

• Natomiast Jean Carlos Silva pojawił się w miejsce Felicio Brown Forbesa.

• Dwie zmiany w szeregach Wisły Kraków. Yaw Yeboah pojawił się w miejsce Stefana Savića

• To powinna być bramka dla Piasta! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego do strzału głową doszedł Jakub Świerczok, ale uderzenie gracza Piasta zostało wybite z linii ramkowej przez Mateusza Lisa!

• Souleymane Kone został ukarany żółtą kartką za faul przy linii bocznej.

• Kolejna fantastyczna interwencja Mateusza Lisa po strzale Jakuba Świerczoka! Snejper Piasta nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem Wisły!

• Felicio Brown Forbes został ukarany żółtą kartką za ostry faul w środku pola.

• Kolejny raz przed szansą stanął Jakub Świerczok, ale snajper Piasta uderzył minimalnie obok bramki gości.

• Natomiast David Mawutor pojawił się w miejsce Gieorgija Żukowa.

• Dwie zmiany w szeregach Wisły Kraków. Jakub Błaszczykowski pojawił się w miejsce Rafała Boguskiego

• Natomiast Patryk Lipski zastąpił Gerarda Badię.

• Dwie zmiany w szeregach Piasta Gliwice. Arkadiusz Pyrka pojawił się w miejsce Dominika Steczyka

• Żółtą kartką w zespole Piasta Gliwice został ukarany Dominik Steczyk.

• Jakub Świerczok został piłkę w polu karnym Wisły, ale jego strzał został zablokowany.

• Zakotłowało się w polu karnym Wisły po dośrodkowaniu Gerarda Badii, ale ostatecznie żaden z graczy Piasta nie zdołał oddać strzału.

• Piast wywalczył rzut rożny blisko pola karnego Wisły i gospodarze mogą mieć szansę na dobre dośrodkowanie.

• Dominik Staczyk dostał piłkę w polu karnym Wisły, ale jego strzał został zablokowany.

• Rafał Boguski dostał piłkę przed polem karnym Piasta, ale jego uderzenie znakomicie wybronił Frantisek Plach!

• Piast Gliwice musi naciskać rywali, ale na razie na początku drugiej połowy to Wisła spisuje się znacznie lepiej.

• Gerard Badia uderzył wysoko ponad bramką rywali.

• Rzut wolny dla Piasta Gliwice blisko pola karnego gości i gliwiczanie będą mieli okazję na zagrożenie bramki rywala.

• Rozpoczynamy drugą część spotkania!

• W przerwie meczu zmiana w zespole Piasta Gliwice. Tiago Alves pojawił się w miejsce Tomasza Jodłowca.

• Na relację z drugiej części meczu zapraszamy za kilkanaście minut.

• Na ten moment to Śląsk Wrocław jest na czwartym miejscu w tabeli, który prowadzi u siebie ze Stalą Mielec. Piastowi do tego miejsca brakuje już aż trzech bramek!

• Koniec pierwszej połowy meczu w Gliwicach. Do przerwy niespodziewanie to Wisła prowadzi 3:1 i Piast na razie może tylko pomarzyć o grze w europejskich pucharach.

• Do pierwszej połowy meczu w Gliwicach arbiter doliczył co najmniej trzy minuty.

• Piotr Starzyński dostał piłkę przed polem karnym Piasta, wpadł w "szesnastkę" gospodarzy i mocnym strzałem lewą nogą zdobył bramkę dla Wisły!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!! Piotr Starzyński zdobywa bramkę dla Wisły Kraków i goście prowadzą już 3:1!

• Stefan Savić ponownie pokusił się o uderzenie z miejsca, z którego zdobył już dzisiaj bramkę, tym razem jednak jego strzał został zablokowany.

• Gerard Badia dostał piłkę przed polem karnym Wisły i pokusił się o szybki strzał, ale futbolówka minęła bramkę Mateusza Lisa.

• Jakub Świerczok uderzył bardzo wysoko ponad bramką gości.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego nie przyniosło żadnego rezultatu.

• Ofensywna akcja Wisły Kraków przyniosła rzut rożny dla "Białej Gwiazdy".

• Mateusz Lis broni strzał z rzutu karnego Jakuba Świerczoka!

• Rafał Boguski został ukarany żółtą kartką za zagranie piłki ręką we własnym polu karnym.

• Rzut karny dla Piasta Gliwice po zagraniu ręką jednego z graczy Wisły!

• Stefan Savić pokusił się o strzał z narożnika pola karnego rywali i piłka wpadła niemal w samo okienko bramki Frantiska Placha!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!! Stefan Savić zdobywa piękną bramkę i Wisła znowu na prowadzeniu!

• Piast coraz bardziej naciska rywali, ale na razie nie potrafią stworzyć sobie kolejnej czystej sytuacji. Gospodarze wyraźnie przeważają w ostatnich minutach.

• Po znakomitym prostopadłym podaniu w pole karne Wisły wpadł Jakub Świerczok i potężnym uderzeniem pokonał Mateusza Lisa doprowadzając do wyrównania!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!! Jakub Świerczok wyrównuje stan meczu w Gliwicach!!!

• Michał Chrapek zagrał w pole karne Wisły, ale tam nie było żadnego z jego partnerów i piłkę przejął Mateusz Lis.

• Konrad Gruszkowski pokusił się o indywidualną akcję, oddał strzał z dystansu, piłka odbita od przeciwnika zupełnie zmyliła Frantiska Placha i wpadła do bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!! Wisła Kraków obejmuje prowadzenie po trafieniu Konrada Gruszkowskiego!

• Oba zespoły nie chcą się odkryć. Głównie dominuje gra w środku pola.

• Pierwsze dośrodkowanie w pole karne Wisły zakończyło się uderzeniem głową Jakuba Świerczoka, ale snajper gospodarzy uderzył niecelnie.

• Felicio Brown Forbes sfaulował rywala w walce o piłkę w polu karnym Piasta.

• Spokojny początek spotkania w Gliwicach. Wisła próbuje utrzymywać się przy piłce, ale Piast ale dobry pressing Piasta uniemożliwia wyjście poza własną połowę.

• Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy pojedynek!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się już na murawie stadionu w Gliwicach! Za moment rozpoczniemy rywalizację!

• Pierwsze spotkanie pomiędzy obiema drużynami było szalone! Wisła po dwudziestu minutach prowadziła z Piastem 3:0 po bramkach Łukasza Burligi, Macieja Sadloka i Felicio Brown Forbesa. Jednak jeszcze przed przerwą Piast zdobył dwie bramki za sprawą trafień Jakuba Świerczoka i Dominika Steczyka. Gdy wydawało się, że Wisła mimo wszystko dowiezie prowadzenie do końca spotkania i doliczonym czasie gry Jakub Świerczok i Kristopher Vida zdobyli po bramce i zapewnili zwycięstwo Piastowi.

• Natomiast Wisła Kraków powoli zapomina jak smakuje zwycięstwo. Po raz ostatni Wisła wygrała w połowie marca u siebie ze Stalą Mielec. Od tego momentu "Biała Gwiazda" przegrała aż pięć spotkań i tylko dwa zremisowała. Przed tygodniem zespół z Krakowa po bardzo słabej grze przegrał u siebie z Lechem Poznań 1:2.

• Piast nie wygląda w ostatnich tygodniach najbardziej solidnie. Gliwiczanie na pięć ostatnich spotkań wygrali tylko jedno, u siebie z Podbeskidziem Bielsko Biała. Przed tygodniem Piast uległ w Częstochowie drużynie Rakowa 0:1.

• Wisła Kraków nie walczy już o nic. "Biała Gwiazda" ma pięć punktów przewagi nad ostatnim Podbeskidziem Bielsko-Biała i spokojne utrzymanie w lidze. Piłkarze z Krakowa będą walczyć chyba jedynie o lepsze morale przed startem nowego sezonu PKO Ekstraklasy.

• Zdecydowanym faworytem dzisiejszego spotkania w Gliwicach są gospodarze, którzy walczą o udział w eliminacjach UEFA Conference League. W przypadku dzisiejszego zwycięstwa piłkarze Piasta będą musieli oglądać się na rezultaty innych spotkań, bo to oni obecnie zajmują czwarte miejsce w ligowej tabeli.

• Witamy serdecznie! W meczu ostatniej kolejki tego sezonu PKO Ekstraklasy Piast Gliwice podejmie na własnym stadionie Wisłę Kraków! Jeśli dzisiaj drużyna z Gliwic wygra, zalewni sobie udział w eliminacjach UEFA Conference League! Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa Bartosz Głąb!

Piast - Wisła Kraków LIVE! Trzy punkty i Gliwice znów w pucharach

Piast - Wisła Kraków LIVE! Trzy punkty i Gliwice znów w pucharach ©Andrzej Banas

Mecz Piast Gliwice - Wisła Kraków ONLINE. Gospodarze walczą o czwarte miejsce premiowane eliminacjami Ligi Konferencji, goście właśnie zwolnili trenera Petera Hyballę. Szykuje się dobre widowisko z kibicami, bo w styczniu zespół Waldemara Fornalika wygrał, mimo że przegrywał już 0:3. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 17:30.

Mecz Piast Gliwice - Wisła Kraków ONLINE

Drużyna Waldemara Fornalika na początku sezonu próbowała godzić grę w pucharach z ligą. Efekt był mizerny - Piast po ośmiu kolejkach miał zaledwie 2 punkty i zajmował ostatnie miejsce. Przed ostatnią kolejką gliwiczanie są tuż za podium, a wygrana z Wisłą Kraków praktycznie da im ponowną grę w Europie!

Dużą część rozstrzygnięć w tym sezonie już znamy - Legia Warszawa jest mistrzem, wicemistrzem Raków Częstochowa, brązowy medal przypadł Pogoni Szczecin. Pozostaje kwestia spadku z PKO Ekstraklasy (Podbeskidzie lub Stal Mielec) oraz 4. miejsca, które daje puchary, bo Raków zdobył Fortuna Puchar Polski, a jest też na podium.

W niedzielę Piast podejmie Wisłę Kraków, w dodatku przy Okrzei pierwszy raz od października wreszcie pojawią się kibice. Na stadionie jest dla nich dostępnych 2364 miejsc, w tym 240 biletów dostali fani Wisły.

Oglądaj mecz Piast Gliwice - Wisła Kraków w Player.pl >>>

Patrząc tylko na tabelę, można ocenić, że Piast jest zdecydowanym faworytem niedzielnego meczu. Zgromadził do tej pory 42 punkty, czyli tyle samo, co Lechia Gdańsk i Śląsk Wrocław. Szanse na 4. miejsce mają też Zagłębie Lubin (41 pkt) i Warta Poznań (40). Wisła ma tylko 30 punktów i zajmuje 14. miejsce. Jednak ekipa spod Wawelu będzie chciała się pokazać, po tym jak trenerskie stery przejął tymczasowo Kazimierz Kmiecik. Wisła rozstała się z trenerem Peterem Hyballą. Kmiecikowi w prowadzeniu drużyny w Gliwicach pomoże Mariusz Jop.

Przy Okrzei chcą udanie zakończyć sezon, czyli zdobyć 3 punkty w ostatnim meczu. - Nie chcę mówić o presji, ponieważ jest to mecz, który powinniśmy wygrać. Spodziewam się ambitnej postawy Wisły, ponieważ w każdym zawodniku powinna być zawsze chęć wygrania, kiedy wychodzi na boisko - powiedział trener Piasta Waldemar Fornalik.

Gliwiczanie w poprzedniej kolejce przegrali 0:1 z Rakowem w Częstochowie. Czwartą żółtą kartkę w tym meczu dostał Michał Żyro i nie zagra przeciw Wiśle. „Biała Gwiazda” przegrała u siebie z Lechem Poznań 1:2. Jak Wisła zaprezentuje się w Gliwicach?

- Przygotowujemy strategię na ten mecz i mam nadzieję, że zaskoczymy Piasta. Dla nas najważniejszy jest najbliższy mecz i to, by osiągnąć w nim korzystny rezultat. Będziemy walczyć o zwycięstwo, dlatego wystawimy najmocniejszy skład, którym na chwilę obecną dysponujemy - zapowiedział trener Kmiecik.

Oba zespoły grały już ze sobą w tym roku, w meczu 15 kolejki. 31 stycznia w Krakowie Piast wygrał 4:3 (2:3), choć przegrywał 0:3 po 20 minutach! W tym szalonym spotkaniu tak padały bramki: 1:0 Łukasz Burliga (5), 2:0 Maciej Sadlok (12), 3:0 Felicio Brown Forbes (20), 3:1 Jakub Świerczok (37), 3:2 Dominik Steczyk (39), 3:3 Jakub Świerczok (90-karny), 3:4 Kristopher Vida (90+4). Czy w niedzielę przy Okrzei też można spodziewać się takiej kanonady? Zobaczymy…

Nie zagrają w meczu Piast Gliwice - Wisła Kraków:
Piast: Żyro, Rymaniak
Wisła: Basha, Mehremić, Radaković, Plewka, Sadlok, Kuveljić, Duda

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Wisła - Piast 3:4 (Ekstraklasa, 31.01.2021)

Mecz Piast Gliwice - Wisła Kraków TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w TVP Sport i Canal+ Now. W internecie mecz za darmo w aplikacji i na stronie TVP Sport, a płatnie w Canal+ i Player+. Komentuje duet Rafał Dębiński, Michał Żewłakow. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 17:30 - zapraszamy!