Piast Gliwice - Zagłębie Lubin ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 32. kolejka (gr. mistrzowska)

Piast Gliwice

1

Zagłębie Lubin

0

• Bardzo cenne zwycięstwo zanotował dziś Piast Gliwice. Gol Piotra Parzyszka z pierwszej połowy zapewnił gospodarzom trzy punkty. Przez zdecydowaną większość meczu gliwiczanie grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Jorge Felixa, ale nie przełożyło się to zbytnio na sytuacje podbramkowe dla Zagłębia. Drużyna Waldemara Fornalika notuje kolejne zwycięstwo i traci obecnie cztery punkty do Legii oraz tylko jedno oczko do Lechii. Zagłębie w grupie mistrzowskiej jest po dwóch kolejkach bez punktów. Na dziś to już wszystko, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Już po końcowym gwizdku żółtą kartką ukarany Bartłomiej Pawłowski.

• Koniec meczu, Piast wygrywa z Zagłębiem 1:0!

• Pawłowski walczył z Kirkeskovem na prawej stronie boiska. Od bramki zacznie Plach.

• Całą drużyną atakuje obecnie Zagłębie. Wciąż nie ma jednak celnego strzały na bramkę Placha.

• Oko faulował Papadopulosa. Piast dłużej z piłką pod bramką rywali.

• Cztery minuty dłużej potrwa jeszcze to spotkanie.

• Teraz Mares mocno uderzył z woleja, lecz także ten strzał był niecelny.

• Tosik dośrodkował przed pole karne do Maresa, ale Czech został zablokowany. Potem Czech próbował jeszcze strzału przewrotką, lecz sporo brakło do szczęścia.

• Maciej Dąbrowski faulował wychodzącego z piłką Pietrowskiego. Gracz Zagłębia z żółtą kartką.

• Owacją na stojąco żegnany Joel Valencia. Ekwadorczyka zmienia Michal Papadopulos.

• Zbyt mocne zagranie Guldana, piłka ląduje w rękach Placha.

• Piast wyprowadził kontrę - Sokołowski zagrał długą piłkę do Valencii. Ekwadorczyk zszedł z futbolówką do środka i oddał strzał, lecz został zablokowany.

• Balić zagrał w pole karne do Jakuba Maresa, Czech się przewrócił, ale nie ma mowy o rzucie karnym.

• Ostatnia roszada w zespole gości. Schodzi Filip Jagiełło, zastępuje go Maciej Dąbrowski. Stoper zagra w końcówce jako... środkowy napastnik.

• Sasa Balić i Patryk Sokołowski zderzyli się głowami. Obaj potrzebują pomocy medycznej.

• Zagłębie miało dwa rzuty rożne. Po drugim z nich główkował Balić, lecz piłka przeszła obok słupka.

• Przejął piłkę Mokwa, ruszył z nią pod bramkę Zagłębia, ale nie pomógł mu żaden z partnerów.

• Druga zmiana w zespole Piasta. Opuszcza murawę Martin Konczkowski, wchodzi Marcin Pietrowski.

• 4.541 kibiców ogląda mecz ze stadionu w Gliwicach.

• Guldan dośrodkował w pole karne do Balicia, który starał się dogrywać do jednego z partnerów. Nieskutecznie.

• Gorąco pod bramką Piasta! Jagiełło ładnie zagrał w pole karne do Pawłowskiego, ten podał do Tuszyńskiego, a uderzenie napastnika dobrze obronił Plach!

• Pierwsza od dłuższego czasu akcja Piasta. Konczkowski wywalczył korner dla gospodarzy.

• Uderzenie Slisza sprzed pola karnego. Piłka przeszła obok słupka.

• Solidną porcją gwizdów żegnany przez kibiców Piasta Damjan Bohar. Zastępuje go Jakub Mares.

• Kirkeskov wybija piłkę po dośrodkowaniu Balicia. Będzie rzut rożny dla Zagłębia.

• Plach po raz kolejny łapie piłkę po dośrodkowaniu. Bardzo pewny jest w kolejnych interwencjach bramkarz Piasta.

• Zmiana w zespole Piasta. Opuszcza boisko Piotr Parzyszek, wchodzi Patryk Sokołowski.

• Niepewnie interweniował Czerwiński, ale naprawił błąd kolegi Mokwa, blokując uderzenie Bohara.

• Bramkarz Piasta łapie piłkę po kolejnym dośrodkowaniu Pawłowskiego.

• Niewiele dzieje się w ostatnich minutach. Piast zagrywa długie piłki na Parzyszka, Zagłębie prowadzi grę, ale nie jest w stanie choćby oddać strzału na bramkę Placha.

• Konczkowski zatrzymał Tuszyńskiego na lewej stronie boiska. Bardzo mądrze broni się dzisiaj Piast.

• Zbyt mocne podanie Slisza w kierunku Balicia. Od autu zacznie Piast.

• Pawłowski dośrodkował wzdłuż bramki Piasta. Mokwa wybił piłkę na rzut rożny.

• Starzyński przerzucił piłkę na prawą stronę do Pawłowskiego, który przyjął sobie futbolówkę i uderzył z powietrza, ale odbił piłkę Plach.

• Z powietrza uderzał Damian Oko. Piłka przeszła nad poprzeczką.

• Omal nie trafił do własnej bramki Tomasz Jodłowiec! Starzyński chciał dograć do jednego z partnerów, a Tomasz Jodłowiec interweniował bardzo ryzykownie - piłka przeszła tuż nad poprzeczką!

• Po raz pierwszy groźnie pod bramką Piasta! Niepewnie interweniował Jakub Czerwiński, Damjan Bohar zagrał do Filipa Jagiełły, ale ten uderzył obok słupka.

• Sasa Balić przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów, podał do Starzyńskiego, ale ten zagrał niedokładnie.

• Mikkel Kirkeskov zderzył się z Bartoszem Sliszem. Długo dochodzi do siebie Duńczyk.

• Niedokładne podanie Guldana w kierunku Tuszyńskiego. Plach zacznie grę z piątego metra.

• Od środka wznowiło grę Zagłębie. W przerwie nie mieliśmy żadnych zmian.

• Znów gramy!

• Piłkarze obu drużyn wracają już na boisko. Za moment początek drugiej połowy.

• Na razie nie za wiele dzieje się w Gliwicach. Piast miał jedną dobrą okazję na gola, która zakończyła się ładnym trafieniem Piotra Parzyszka. Radość nie potrwała jednak zbyt długo, bo po chwili za ostry faul na Alanie Czerwińskim z boiska wyleciał Jorge Felix. Zagłębie blisko pół godziny grało z przewagą jednego zawodnika, lecz ani razu nie zagroziło poważnie bramce Frantiska Placha. Czy w drugiej połowie się to zmieni? Wracamy za niespełna kwadrans!

• Koniec pierwszej połowy!

• Slisz przegrał pojedynek z Kirkeskovem. Na razie Piast jest bardzo czujny w obronie.

• Niedokładne dośrodkowanie Tosika. Piłka wyszła poza boisko.

• Trzy minuty doliczył do pierwszej połowy arbiter.

• Pawłowski znalazł się z piłką na prawej stronie pola karnego. Jego dośrodkowanie zablokował Aleksandar Sedlar, będzie rzut rożny.

• Powalczył o piłkę na lewej stronie Valencia. Ekwadorczyka faulował Jakub Tosik.

• Damian Oko nie opanował piłki po dośrodkowaniu Starzyńskiego z rzutu wolnego. Od bramki Plach.

• Patryk Dziczek faulował Filipa Starzyńskiego i zobaczył żółtą kartkę. Przez to nie zagra w piątkowym meczu z Cracovią.

• Nie opanował piłki na prawej stronie Pawłowski. Od autu zacznie Piast.

• Piękny drybling Valencii, który minął trzech rywali. Ni skorzystał z tego jednak Parzyszek.

• Zagłębie odpowiedziało za sprawą strzału Patryka Slisza. Ta próba także nie była celna.

• Piast wyprowadził groźną kontrę - Parzyszek zagrał do Jodłowca, ten uderzył z szesnastego metra. Zbyt wysoko.

• Pawłowski zszedł z piłką do środka i uderzył sprzed pole karnego, futbolówka przeszła jednak nad poprzeczką.

• Ładne podanie w kierunku Tuszyńskiego, lecz napastnik Zagłębia był na spalonym.

• Kirkeskov ładnie minął rywala i zagrał do Jodłowca, lecz ten stracił piłkę.

• Bartłomiej Pawłowski dośrodkował w pole karne z prawej strony. Piłka znów w rękach Placha.

• Damjan Bohar uderzył sprzed pola karnego, po rykoszecie bez problemów złapał piłkę Plach.

• Patryk Tuszyński źle przyjął sobie piłkę w polu karnym i zagrał ręką.

• Nerwy ponoszą nieco Waldemara Fornalika. Sędzia główny uspokaja trenera gospodarzy.

• Zagłębie momentalnie przejęło inicjatywę. Goście przegrywają w Gliwicach, ale przez zdecydowaną większość meczu grać będą w przewadze jednego zawodnika.

• Mamy zapowiadaną zmianę. Alan Czerwiński już poza boiskiem, za niego Jakub Tosik.

• Jorge Felix wylatuje z boiska! Arbiter uznał, że zagranie Hiszpana było na tyle niebezpieczne, że należała się mu czerwona kartka!

• Mamy jeszcze analizę VAR! Być może Jorge Felix ukarany zostanie czerwoną kartką!

• Alan Czerwiński nie będzie mógł kontynuować gry. Za moment będzie zmiana.

• Kolejna okazja dla Piasta po akcji prawą stroną boiska. Tym razem nie opanował piłki Parzyszek.

• Do tej pory niewiele działo się w Gliwicach, ale teraz Piast wyszedł na prowadzenie! Joel Valencia ładnie przerzucił piłkę na prawą stronę, Martin Konczkowski zagrał do Tomasza Jodłowca a ten dośrodkował w pole karne. W szesnastce był Piotr Parzyszek, który uderzył z powietrza, a piłka przeszła tuż przy słupku i wpadła do siatki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA PIASTA! PIĘKNE TRAFIENIE PIOTRA PARZYSZKA!

• Jorge Felix ostro potraktował jednego z rywali. Faulował jednak jeszcze na połowie Zagłębia.

• Dłużej rozgrywało piłkę Zagłębie, ale pressing Joela Valencii sprawił, że goście stracili futbolówkę.

• Z powietrza uderzał Jorge Felix, lecz piłka przeleciała nad poprzeczką.

• Piast po raz pierwszy wyszedł wyższym pressingiem i od razu przyniosło to efekt! Na prawej stronie znalazł się Tomasz Mokwa, który wykorzystał błąd Damiana Oko. Obrońca Piasta dograł do Parzyszka, lecz w ostatniej chwili tego ostatniego zablokował Alan Czerwiński!

• Długie podanie Jakuba Czerwińskiego nie było dokładne. Od bramki wznowi grę Konrad Forenc.

• Akcja Zagłębia i dośrodkowanie z lewej strony boiska. Spokojnie łapie piłkę Frantisek Plach.

• Teraz po drugiej stronie boiska dośrodkowywał Mikkel Kirkeskov, a z trudnej pozycji główkował Piotr Parzyszek. Nie był to celny strzał.

• Filip Starzyński zagrał na lewą stronę do Bartłomieja Pawłowskiego, który dośrodkował w pole karne, ale zrobił to bardzo niedokładnie.

• Na razie na boisku dzieje się niewiele. Zarówno Piast, jak i Zagłębie rozgrywają do tej pory piłkę przede wszystkim na własnej połowie.

• Od środku rozpoczął mecz grający na niebiesko Piast. Zagłębie w białych strojach.

• Zaczynamy!

• Przed meczem mamy jeszcze minutę ciszy ku czci zmarłego wczoraj Alojzego Jarguza. To były sędzia oraz dyrektor sportowy Zagłębia.

• Dzisiejszy mecz sędziował będzie Łukasz Szczech. Właśnie wyprowadza piłkarzy obu drużyn na boisko, zaraz zaczynamy!

• Piast w tym sezonie ograł już na własnym boisku piłkarzy z Lubina. W sierpniu zeszłego roku ekipa z Gliwic wygrała 2:1 po golach Joela Valencii i Toma Hateleya. Zagłębie odpowiedziało tylko golem Patryka Tuszyńskiego. W Lubinie padł natomiast remis 2:2. Dla Zagłębia trafiali Łukasz Poręba i Damjan Bohar, dla Piasta strzelali Jakub Czerwiński i Piotr Parzyszek.

• Po wygranej w Gdańsku zaczęło mówić się o tym, że Piast może nawet przy odrobinie szczęścia powalczyć o mistrzostwo Polski. Strata do Legii wynosi siedem punktów, ale przewaga nad czwartą Cracovią to z kolei już osiem oczek. Zagłębie jest w tej chwili szóste, lecz strata do miejsca czwartego, które może dać prawo gry w Lidze Europy, to zaledwie jeden punkt.

• Oba zespoły po pierwszych meczach w grupie mistrzowskiej są w zupełnie odmiennych humorach. Piast w Wielką Sobotę ograł wcześniejszego lidera, Lechię Gdańsk, 2:0. Zagłębie Lubin dwukrotnie prowadziło u siebie z Pogonią Szczecin, lecz ostatecznie przegrało 2:3.

• Rezerwowi Zagłębia: Piotr Leciejewski, Maciej Dąbrowski, Łukasz Poręba, Dawid Pakulski, Jakub Tosik, Jakub Mares, Daniel Dziwniel

• Rezerwowi Piasta: Jakub Szmatuła, Marcin Pietrowski, Patryk Sokołowski, Gerard Badia, Michal Papadopulos, Uros Korun, Paweł Tomczyk

• Zagłębie rozpocznie dzisiejszy mecz w następującym zestawieniu:

• Tak wygląda podstawowa jedenastka Piasta:

• LOTTO Ekstraklasa nie zwalnia tempa! Zaledwie wczoraj skończyliśmy 31. kolejkę, a już dziś rusza 32. seria gier. Na początek plasujący się na ligowym podium Piast Gliwice zmierzy się na własnym boisku z marzącym o europejskich pucharach Zagłębiem Lubin. Początek meczu już o godzinie 18:00, a na relację na żywo na łamach GOL24.pl zaprasza Maciej Pietrasik!

red

©Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse

Piast Gliwice - Zagłębie Lubin ONLINE. Rozgrywki Lotto Ekstraklasy nie zwalniają tempa. We wtorek odbędą się dwa spotkania, a pierwsze zostanie rozegrane w Gliwicach. Rozpędzony Piast po wygranej nad Lechią Gdańsk będzie chciał potwierdzić dobrą dyspozycje w meczu z Zagłębiem. Początek spotkania o godz. 18:00!

Piast Gliwice - Zagłębie Lubin ONLINE

Lotto Ekstraklasa. Piłkarze Piasta Gliwice w weekend zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i na boisku (wtedy) lidera wygrali 2:0. Goście od początku meczu dyktowali warunki i trzy punkty były w pełni zasłużone.
- Mieliśmy w pamięci poprzedni mecz w Gdańsku, gdzie graliśmy dobrą piłkę, ale nie wpadała ona do bramki. Zdawaliśmy sobie sprawę, że jak zagramy podobnie, będzie niesmak. Ważne było zdobycie pierwszej bramki i ta sztuka nam się udała. Wiedzieliśmy, że nie możemy być nieskonsolidowani w działaniach. Przy naszej przewadze, Lechia była bardzo zdeterminowana. Gdańszczanie rzucili wszystkie siły jakie mieli i było nerwowo. Najważniejsze, że wygraliśmy - powiedział Waldemar Fornalik.

Piast na własnym boisku jest bardzo groźną drużyną. W piętnastu rozegranych spotkaniach zdobył aż 36 punktów i poniósł tylko jedną porażkę. Atut własnego boiska może okazać się kluczowy w walce o europejskie puchary. Gramy u siebie w domu, więc musimy zagrać podobnie jak poprzednio i myślę, że wszystko będzie dobrze – stwierdził bramkarz Piasta Frantisek Plach cytowany przez klubową stronę. Pytany o przygotowania w tak krótkim czasie, wyjaśnił: - Myślę, że nie ma miejsca wówczas na mocniejsze treningi. Bardziej liczy się regeneracja.

Piast Gliwice - Zagłębie Lubin LIVE

W Lubinie marzono o europejskich pucharach, ale wiele wskazuje na to, że marzenia trzeba odłożyć na przyszły sezon. W poprzedniej kolejce do Lubina przyjechała Pogoń Szczecin, która dzięki fantastycznemu trafieniu Kamila Drygasa wygrała 3:2. Do dzisiejszego rywala "Miedziowi" tracą dziewięć punktów i jeśli jeszcze chcą powalczyć o najniższy stopień podium to muszą zainkasować trzy oczka.

Dzisiejszy mecz będzie 32. pojedynkiem między tymi drużynami. Dziesięć razy górą był Piast, dziewięć razy padł remis, a w dwunastu meczach wygrywało Zagłębie. W pierwszym meczu obecnego sezonu rozegranym w Gliwicach lepszy był Piast, wygrywając po golach Valencii i Hateleya 2:1. W spotkaniu rewanżowym rozegranym w Lubinie podzielono sie punktami (2:2). Bramki dla niebiesko-czerwonych strzelali Jakub Czerwiński i Piotr Parzyszek.

Piast Gliwice - Zagłębie Lubin TRANSMISJA TV

Transmisję z meczu Piast Gliwice - Zagłębie Lubin przeprowadzi stacja EuroSport 1 . Początek spotkania we wtorek (23.04.2019 r.) o godz. 18. Zapraszamy na relację LIVE w GOL24! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.