Mecz Piast Gliwice - Zagłębie Lubin ONLINE. Grają świeżo po...

Mecz Piast Gliwice - Zagłębie Lubin ONLINE. Grają świeżo po pucharowym awansie. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 12. kolejka
2020-12-06 15:00

Piast Gliwice

1

Zagłębie Lubin

1

• Koniec meczu. Bramki z pierwszej połowy sprawiły, że Piast Gliwice remisuje z Zagłębiem Lubin 1:1. Na listę strzelców wpisali się Jakub Świerczok lobem niemal z połowy boiska i, cztery minuty później, Samuel Mraz.

• Oatryk Lipski centruje z rzutu wolnego. Lubomir Guldan wybija, a po chwili na wiwat uderzył Piotr Malarczyk.

• Co najmniej 2 minuty doliczone do drugiej odsłony.

• Na lewej strony Thiago Alves poradził sobie z Jakubem Bednarczykiem, ale podaje w pole karne za głęboko do Mateusza Żyry. Dominik Hładun łapie piłkę.

• Patryk Lipski zmienia Jakuba Świerczoka. To ostatnia roszada w ekipie gospodarzy. Martin Sevela ma jeszcze 2 zmiany w obwodzie.

• I tak też się dzieje

• Przerwa w grze. W walce o górną piłkę zderzyli się świeżo wprowadzony Arkadiusz Pyrka z Mateuszem Bartolewskim. Bardziej ucierpiał drugi z wymienionych, ale wydaje się, że będzie w stanie grać dalej.

• ... a w Zagłębiu Jakub Bednarczyk wchodzi w miejsce Dejana Drażicia.

• ... Dominika Steczyka zmienia Arkadiusz Pyrka...

• Michał Żyro zmienia Gerarda Badię...

• Mikołajki są, prezentów niewiele. Po jednym z obu stron

• Jeszcze raz pokazał się Sasa Żivec w polu karnym po podaniu Jewgienija Baszkirowa. Jego wrzutkę przed bramkę blokuje Piotr Malarczyk.

• Sasa Żivec dostaje piłkę na 25. metrze. Czymś na wzór "rulety" znalazł sobie trochę miejsca, gubiąc rywala, ale jego zagranie w pole karne...

... pozostawiło wiele od życzenia.

• ... a w Piaście za Michała Chrapka pojawia się Thiago Alves.

• ... Rok Sirk zmienia Samuela Mraza...

• Zmiany. Sasa Żivec za Patryka Szysza...

• Przekombinowali teraz goście. Po składnej wymianie podań na prawej stronie piłkę przed polem karny gliwiczan dostaje Jewgienij Baszkirow. Miał wolny korytarza, by "zabrać się" z piłką lub nawet uderzyć, a chciał (?) zagrać na "ścianę" z Patrykiem Szyszem. Bezskutecznie.

• Dejan Drażić chciał środkiem przedrzeć się w pole karne Piasta. Nie pozwolił mu na to Martin Konczkowski.

• Dobre dośrodkowanie na dalszy słupek do Patryka Szysza. W ostatniej chwili piłkę wybija Tomas Huk.

• Gerard Badia "ożywił się" po zmianie stron. Mają z nim problemu obrońcy Zagłębia, ale koniec końców wybijają piłkę po jego dośrodkowaniach.

• Michał Chrapek wypuścił prostopadłym zagraniem Martina Konczkowskiego. Jego płaskie dośrodkowanie z prawej strony pola karnego przed bramkę zablokował Lubomir Guldan. Korner dla Piasta nie przynosi zagrożenia.

• Dochodzące dośrodkowanie Gerarda Badii z prawej flanki. Lubomir Guldan wyjaśnia sytuację.

• Tak jak teraz. Przeciągnięte dośrodkowanie i Dominik Hładun spokojnie łapie pikę.

• Patryk Sokołowski uderza z niespełna 25 metrów. Został zablokowany. Od 2-3 minut piłka boisko "szesnastki" Zagłębia, ale niewiele z tego wynika.

• Martin Konczkowski, po "klepce" z Gerardem Badią, wbiega w pole karne wzdłuż linii końcowej. Podaje przed bramkę na 5. metr do Jakuba Świerczoka, którego strzał instynktownie odbija Dominik Hładun!

• Mateusz Bartolewski biegnie środkiem w stronę bramki Piasta. Podaje przed "szesnastkę" do Samuela Mraza, który po przełożeniu piłki na lewą nogę uderza technicznie nad spojeniem.

• Lubinanie rozgrywają piłkę, Piast w średnim pressingu. Czyha na błąd i możliwość skontrowania rywala.

• Pojedynek biegowy Łukasza Poręby z Martinem Konczkowskim. Górą drugi z wymienionych.

• GOL JAKUBA ŚWIERCZOKA

• Dejan Drażcić w roli prawoskrzydłowego chciał z "siatką" ograć Piotra Malarczyka. Ten jest tak doświadczonym obrońcą, że nie dał się na to nabrać.

• Atak Zagłębia prawą stroną. Skutecznie w defensywie interweniuje Piotr Malarczyk, który wybija piłkę.

• Po dośrodkowaniu z lewego narożnika Jakuba Żubrowskiego piłka przechodzi przez pole karne do Łukasza Poręby. Ten uderza jednak wysoko nad bramka gospodarzy.

• Czas na drugie trzy kwadranse!

• Na pewno jest zmiana w ekipie gospodarzy. Tomasz Jodłowiec w miejsce Sebastiana Milewskiego.

• Wracamy do Gliwic na drugie trzy kwadranse meczu Piast - Zagłębie. Po pierwszej połowie mamy remis 1:1.

Co nas czeka po zmianie stron?

• +1' Koniec pierwszej połowy. Po bramce rundy Jakuba Świerczoka z połowy boiska i szybkiej odpowiedzi Samuela Mraza Piast Gliwice remisuje z Zagłębiem Lubin 1:1.

• Bez zagrożenia.

I jeszcze żółta kartka na koncie Piotra Malarczyka za faul na Łukaszu Porębie.

• Dominik Hładun przenosi piłkę nad poprzeczką po atomowym uderzeniu Patryka Sokołowskiego z ok. 25 metrów! Korner dla gospodarzy

• Jakub Wójcicki przedarł się w pole karne Piasta. Podaje przed bramkę do Samuela Mraza, ale ten nie zdołał "zamknąć" akcji".

• Ciut za mocne podanie Łukasza Poręby w pole karne do Samuela Mraza. Piłkę łapie Frantisek Plach.

• Laga do Łukasza Poręby. Tomas Huk pozwolił piłce wyjść poza linię końcową.

• Dominik Steczyk podaje prostopadle w pole karne do Jakuba Świerczoka. Ciut za mocno i napastnika Piasta skutecznie od piłki "odciął" Lubomir Guldan.

• Patryk Szysz mijał rywala i pchnął piłkę ręką. Nie uszło to uwadze Krzysztofowi Jakubikowi. Kartki nie ma.

• Seria podtrzymana

• Dośrodkowanie na dalszy słupek do Lubomira Guldana, który nie dość, że głową kieruje piłkę do rąk Frantiska Placha, to jeszcze był na spalonym.

• Michał Chrapek upomniany żółtą kartką za faul.

• Dominik Steczyk zbiega z lewej flanki do środka. Decydując się na strzał z ok. 25 metrów za bardzo się odchylił przez co piłka poleciała wysoko nad bramką "Miedziowych".

• Atak gliwiczan przerywa Mateusz Bartolewski. Spokojnie głową zgrywa piłkę do bramkarza.

• Prosta strata Jakuba Holubka na rzecz Łukasza Poręby. Ten za mocno wypuścił sobie piłkę, do której nie dobiegł.

• Po chwili Jakub Wójciciki zagrywa w stylu Łukasza Piszczka w "szesnastkę" do Samuela Mraza. Ten uderza znacznie wyżej nad bramką gospodarzy.

• Składną akcję Zagłębia na jeden-dwa kontakty finalizuje Dejan Drażcić technicznym uderzeniem zza pola karnego. Piłka przelatuje nad poprzeczką.

• Było blisko...

• Martin Konczkowski dośrodkowuje w pole karne. Dominik Jończy znalazł się między napastnika Piasta i wybija piłkę głową.

• Druga próba Jakuba Żubrowskiego zza linii 16. metra. Piłka poleciała obok lewego słupka w bezpiecznej odległości.

• Jakub Świerczok był bliski dubletu! Ze środka pola karnego na strzał zdecydował się Sebastian Milewski, ale że nieczysto trafił w piłkę, to ta poleciała w okolice prawego narożnika pola bramkowego. Stamtąd Jakub Świerczok obija słupek!

• Kapitalna odpowiedź "Miedziowych"! Składna akcja prawą stroną zakończona ostrym wstrzeleniem piłki na bliższy słupek, gdzie Samuel Mraz - mimo krycia Piotra Malarczyka - zdołał z bliska pokonać Frantiska Placha!!!

• SAMUEL MRAZ WYRÓWNUJE!!!

• To mogła, a właściwie powinna, być druga bramka dla gospodarzy! Tym razem Jakub Świerczok chciał się wcielić w rolę asystenta - podaje na dalszy (prawy) słupek do Gerarda Badii, ale po lekkim rykoszecie piłka poszła za plecy Hiszpana!

• Czwarty mecz z rzędu w lidze z trafieniem, ale za to jakim! Jakub Świerczok widząc wysuniętego przed bramkę Dominika Hładuna zdecydował się na lob niemalże z połowy boiska! Plebiscyt na bramkę kolejki jest już rozstrzygnięty, a a może i rundy?

• JAKUB ŚWIERCZOK STRZELCEM KAPITALNEJ BRAMKI!!!

• Po chwili było groźnie pod drugą lubinian! Jakub Świerczok zbiega z piłką z lewej strony w pole karne rywala i upadając zdołał płasko uderzyć w stronę dalszego rogu. Dominik Hładun odbija do boku!

• Jakub Wójcicki w roli prawoskrzydłowego. Wrzuca w pole karne, gdzie góruje Piotr Malarczyk.

• Jakub Świerczok cofnął się do drugiej linii, by pomóc w rozegraniu. Dostał mocne podanie i piłka mu nieco odskoczyła, co wykorzystał Jewgienij Baszkirow.

• Jakub Żubrowski decyduje się na strzał zza pola karnego. Płaska próba nie zmierzała za bardzo w stronę bramki, ale dla rozgrzewki piłkę łapie Frantisek Plach.

• Nie wyszło lewą, to Piast zaatakował prawą flanką. A dokładniej na dwójkowe rozegranie zdecydowali się Gerard Badia z Martinem Konczkowskim. Podanie zwrotne do Hiszpana "przecina" Mateusz Bartolewski.

• Lewą stronę spróbował przedrzeć się Sebastian Milewski. Poradził sobie z nim Dominik Jończy, który dla uspokojenia sytuacji wycofał piłkę do bramkarza.

• Krzysztof Jakubik gwiżdże i pierwszą połowę zaczynają gospodarze!

• Obie ekipy wychodzą na murawę... w czapkach Mikołaja. Jakich prezentów możemy się dzisiaj spodziewać?

• Losowanie stron. Kapitanami są Gerard Badia i Lubomir Guldan.

• Ostatnie 3 mecze w Gliwicach kończyły się wygranymi Piasta (1:0, 2:1 i 2:0). A kiedy Zagłębiu udało się stąd wywieźć komplet punktów? Miało to miejsce 15 maja 2016 r. po bramce Michala Papadopoulosa. Paradoksalnie tego meczu nie będzie miło wspominać... Krzysztof Piątek. Co prawda na murawie pojawił się w 70. minucie, ale co 4 minuty został upomniany żółtymi kartkami i tak zakończył się jego udział...

• Forma Piasta w meczach u siebie w tym sezonie: 5 meczów, 1 zwycięstwo, 1 remis, 3 porażki, bilans bramek - 5:8. W tej tabeli 14. miejsce miejsce

Forma Zagłębia w meczach na wyjeździe w tym sezonie: 5 spotkań, 2 zwycięstwa, 3 porażki, bilans bramek - 6:7. W tej tabeli 10. miejsce.

• Skład gości

Rezerwowi: Konrad Forenc - Jakub Bednarczyk, Dawid Pakulski, Kamil Kruk, Rok Sirk, Sasa Żivec, Adam Ratajczyk, Daniel Budziński.

• Gospodarze dzisiejszego spotkania, po 11 rozegranych spotkaniach, plasują się na 14. miejscu w tabeli z dorobkiem 9 punktów. Ale tyle samo mają będące niżej odpowiednio Stal Mielec (jutro gra z Pogonią) i Podbeskidzie (o 17:30 zmierzy się z Lechem). Dzisiejsza wygrana pozwoli wyprzedzić dwunastą Wisłę Kraków (11 punktów) i Wisłę Płock (10) przy jednoczesnym zbliżeniu się na punkt do (od najniższej pozycji) Warty, Cracovii i Lecha.

Z kolei "Miedziowi", którzy uzbierali dwa razy więcej "oczek", zajmują 5. lokatę. Dzisiejsza wygrana pozwoliłaby wskoczyć na najniższy stopień podium, spychając z niego Śląsk Wrocław (20 punktów). Również 20 punktów ma czwarty Górnik Zabrze.

• Skład gospodarzy

Rezerwowi: Jakub Szmatuła - Tiago Alves, Kristopher Vida, Tomasz Jodłowiec, Arkadiusz Pyrka, Patryk Lipski, Remigiusz Borkała, Bartosz Rymaniak.

• Do rozpoczęcia meczu jeszcze trochę czasu, więc odsyłam do zapowiedzi:

• Relację NA ŻYWO z tego spotkania poprowadzi Tomasz Górski. Dobry wieczór, kłaniam się nisko!

• Mikołajki w Ekstraklasie zaczynamy w Gliwicach, gdzie wychodzący z dołka zmierzy się z Zagłębiem Lubin. Pierwszy gwizdek sędziego Krzysztofa Jakubika już za 25 minut!

Piast - Zagłębie LIVE! Grają świeżo po pucharowym awansie

Piast - Zagłębie LIVE! Grają świeżo po pucharowym awansie ©Fot. Piotr Krzyzanowski/Polska Press Grupa

Mecz Piast Gliwice - Zagłębie Lubin ONLINE. Dla tych zespołów to drugie spotkanie w tygodniu. Odpowiednio w środę i wtorek walczyły bowiem (skutecznie) o awans do 1/8 finału Pucharu Polski, nie unikając dogrywki czy nawet konkursu rzutów karnych. Jak będzie w lidze? Relacja LIVE w GOL24 od godziny 15:00.

Mecz Piast Gliwice - Zagłębie Lubin ONLINE

Piast po powrocie z kwarantanny spowodowanej koronawirusem w drużynie rozpoczął meczowy maraton. Drużyna Waldemara Fornalika wreszcie zaczęła punktować i uciekła z ostatniego miejsca w tabeli.

Terminarz nie oszczędza Piasta, ale gliwiczanie radzą sobie bardzo dobrze.
20 listopada Piast wygrał pierwszy ligowy mecz w tym sezonie, pokonując w Zabrzu Górnika 2:1. 23 listopada wygrał u siebie z Lechią Gdańsk 2:0, następnie 29 listopada zremisował w Warszawie z Legią 2:2. Nie było czasu na oddech, bo w środę 2 grudnia obyło się zaległe spotkanie 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski Stal Mielec - Piast Gliwice. Wygrali goście po rzutach karnych. W niedzielę przy Okrzei Piast zagra z Zagłębie Lubin.

Intensywne granie odbija się na stanie zdrowotnym piłkarzy Piasta. W derbach z Górnikiem kontuzjom ulegli Mikkel Kirkeskov i Michał Żyro. Duńczyk może już nie zagrać w tym roku, na dodatek w grudniu kończy mu się kontrakt i ma przenieść się zimą do Holstein Kiel.

- Jest kilku zawodników, których występ stoi pod znakiem zapytania, ale nie chcę ich wymieniać z imienia i nazwiska. W przeddzień meczu powinno być wszystko jasne, ponieważ są to drobne urazy, ale jednak mogące mieć wpływ na możliwość gry - stwierdził szkoleniowiec.

Oglądaj mecz Piast Gliwice - Zagłębie Lubin w Player.pl >>>

Niejasna jest sytuacja Jakuba Czerwińskiego, który w tym sezonie PKO Ekstraklasy zagrał w 10 meczach od pierwszej do ostatniej minuty. Z Legią zdobył nawet bramkę. Podstawowego obrońcy zabrakło w kadrze meczowej na Pucharze Polski w Mielcu, ale tam Piast zagrał w mocno przemeblowanym składzie.

- Jakub Czerwiński nie jest kontuzjowany - przekazał rzecznik Piasta Karol Młot, ale na pytanie, czy filar defensywy będzie do dyspozycji trenera na mecz z Zagłębiem Lubin już nie odpowiedział.

Tajemniczość ze strony Piasta wzmaga ciekawość dziennikarz i kibiców. Nieoficjalnie mówi się, że Czerwiński jest chory, choć nie wiadomo, czy chodzi o koronawirusa. Klub nie opublikował ostatnio raportu medycznego, który pojawiał się, gdy w Piaście były przypadki zachorowania na COVID-19. Wiele jednak wskazuje na to, że Czerwiński nie zagra przeciw Zagłębiu.

Mecz z Zagłębiem jest bardzo ważny dla Piasta, który ma 9 punktów, czyli tyle, co ostatnie w tabeli Podbeskidzie Bielsko-Biała. Lubinianie mają ich 18.

- Zagłębie to mocny zespół, który zajmuje wysokie miejsce w ligowej tabeli i który potrafi grać w piłkę, nie kalkuluje i gra w sposób otwarty. Nie jest to taka gra na przeczekanie, tylko chce brać sprawy w swoje ręce - ocenił Fornalik.

Zagłębie we wtorek 1 grudnia wygrało w meczu Pucharu Polski w Bielsku-Białej po dogrywce 4:2 (rewanżując się za ligową porażkę). Wcześniej pokonało w lidze w Krakowie Wisłę 2:1.

W poprzednim sezonie, 9 lutego, Piast wygrał u siebie z Zagłębiem 2:0, po bramkach Jorge Felixa (z karnego) i Jakub Czerwińskiego. W Lubinie też górą byli gliwiczanie, którzy w sierpniu 2019 roku wygrali 3:0 (bramki: Felix, Piotr Parzyszek i Gerard Badia).

Sędzią niedzielnego meczu w Gliwicach jest Krzysztof Jakubik (Siedlce).

Nie zagrają w meczu Piast - Zagłębie:
Piast: Kirkeskov, Czerwiński, Żyro (?), Milewski (?)
Zagłębie: Simić, Oko, Pakulski, Starzyński (?), Sypek

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Piast - Zagłębie 2:0 (Ekstraklasa, 09.02.2020)
Zagłębie - Piast 0:3 (Ekstraklasa, 25.08.2019)

Mecz Piast Gliwice - Zagłębie Lubin TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo na kanale Canal+ Premium. W internecie mecz w aplikacjach Player i Canal+. Komentuje duet Robert Skrzyński – Maciej Murawski. Relacja na żywo w GOL24.pl od godziny 15:00 - zapraszamy!