Piast Gliwice - Zagłębie Lubin ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO. "Piastunki" wskoczą na pudło?

0

Zagłębie Lubin

1

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanej niedzieli!

• Za tydzień Zagłębie Lubin zagra u siebie z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza, natomiast Piast Gliwice pojedzie do Gdańska na mecz z Lechią.

• Koniec meczu w Gliwicach! Zagłębie Lubin rzutem na taśmę wygrywa 1:0!

• Tylko rzut rożny dla Piasta, po którym nic nie wynikło.

• Patryk Sokołowski upadł po starciu z rywalem w polu karnym Zagłębia! Na razie trwa weryfikacja VAR!

• Patryk Szysz dośrodkował z lewej strony boiska wprost na głowę Jewgienija Baszkirowa, a ten mocnym strzałem pokonał bramkarza Piasta!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!! Jewgienij Baszkirow rzutem na taśmę daje zwycięstwo Zagłębiu Lubin!!!

• Ogromne zamieszanie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale żaden z graczy Piasta nie zdołał skierować piłki do bramki rywali!

• Michał Chrapek wpadł z piłką w pole karne Zagłębia, chciał dośrodkować, ale jeden z graczy gości zablokował tę wrzutkę.

• Do podstawowego czasu gry drugiej połowy meczu arbiter doliczył aż siedem minut.

• Dominik Steczyk został ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Natomiast Miguel Munoz zmienił Ariela Mosóra.

• Ostatnie dwie zmiany także w zespole Piasta Gliwice. Patryk Lipski pojawił się w miejsce Albesto Torila

• Natomiast Jewgienij Baszkirow zmienił Iliaja Żugulewa.

• Ostatnie dwie zmiany w zespole Zagłębia Lubin. Adam Ratajczak pojawił się w miejsce Sasy Balića

• Znakomita szansa Zagłębia, ale żaden z graczy "Miedziowych" nie zdołał oddać celnego strzału na bramkę rywali.

• Sasa Balić doznał kontuzji mięśniowej bez kontaktu z rywalem.

• Zmiana także w zespole gospodarzy. Dominik Steczyk zmienił Kristophera Vidy.

• Trzecia zmiana w szeregach Zagłębia Lubin. Ian Soler pojawił się w miejsce Mateusza Bartolewskiego.

• Druga połowa meczu wydaje się być jeszcze mniej interesująca niż pierwsza. Zapowiada nam się kolejny remis w starciu tych drużyn.

• Tomas Huk dostał piłkę w polu karnym Zagłębia, ale uderzył wprost w bramkarza rywali.

• Tomas Zajic został ukarany żółtą kartką.

• Arkadiusz Pyrka zdecydował się na indywidualną akcję, pokusił się o strzał, ale zbyt lekki i spokojnie interweniował Dominik Hładun.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego nie przyniosło zagrożenia pod bramką rywali.

• Tomas Zajic wpadł z piłką w pole karne Piasta, ale zdołał wywalczyć tylko rzut rożny.

• Sasa Balić został ukarany żółtą kartką za nierozważne zagranie.

• Arkadiusz Pyrka pojawił się w miejsce kontuzjowanego Tiago Alvesa.

• Tiago Alves doznał kontuzji podczas startu do piłki.

• Natomiast Dawid Pakulski zmienił Łukasza Porębę.

• Dwie zmiany w zespole Zagłębia Lubin. Kacper Chodyna pojawił się w miejsce Jakuba Wójcickiego

• Łukasz Poręba ucierpiał po jednym ze starć.

• Mateusz Bartolewski wpadł z piłką w pole karne gospodarzy, ale jego uderzenie okazało się minimalnie niecelne.

• Na początku drugiej połowy meczu częściej przy piłce utrzymują się goście, ale na razie bez żadnych konkretów.

• Rozpoczynamy drugą połowę meczu!

• Piłkarze obu zespołów wracają już na murawę stadionu w Gliwicach. Za moment wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej części meczu zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu w Gliwicach. Do przerwy bezbramkowy remis.

• Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej jedną minutę.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego nie przyniosło zagrożenia pod bramką Piasta.

• Erik Daniel wpadł z piłką w pole karne Piasta, ale udało mu się wywalczyć tylko rzut rożny.

• Końcówka pierwszej części gry. Wciąż częściej przy piłce utrzymuje się Piast, ale nie potrafi tego udokumentować bramką.

• Tomasz Mokwa został ukarany żółtą kartką za przewinienie w środku pola.

• Martin Konczkowski dośrodkował w pole karne Zagłębia, piłka trafiła do Kristophera Vidy, ale ten uderzył niecelnie.

• Filip Starzyński dośrodkował wprost na głowę Jakuba Wójcickiego, ale ten uderzył bardzo niecelnie.

• W odpowiedzi zagranie w pole karne Piasta, ale Martin Konczkowski z łatwością wybił piłkę na rzut rożny.

• Damian Kądzior po raz kolejny dośrodkował w pole karne rywali, tym razem piłka nie dotarła do żadnego z partnerów.

• Teraz Tiago Alves oddał strzał z dystansu, ale wprost w Dominika Hładuna.

• Patryk Sokołowski mocno uderzył z dystansu, ale piłka o centymetry minęła słupek bramki rywali!

• Patryk Szysz doszedł do pozycji strzeleckiej, ale uderzył bardzo niecelnie.

• Kolejne dośrodkowanie wprost na głowę Patryka Sokołowskiego, ten jednak uderzył niecelnie.

• Damian Kądzior popędził lewą stroną boiska, złamał akcję do środka, ale uderzył wprost w obrońców rywali.

• Do głosu doszli goście, ale na razie nie zdołali jeszcze zbliżyć się do bramki rywali.

• Jakub Wójcicki delikatnie ucierpiał po starciu we własnym polu karnym.

• Po dośrodkowaniu Damiana Kądziora zakotłowało się w polu karnym gości! Do strzału głową doszedł Patryk Sokołowski, ale trafił tylko w poprzeczkę!

• Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu, a ukarany nią Mateusz Bartolewski.

• Na razie pojedynek toczy się głównie w środku pola. Żaden z zespołów nie potrafi przedrzeć się pod pole karne rywali.

• Początek spotkania pod kontrolą Piasta Gliwice. Gospodarze spokojnie rozgrywają piłkę w środku pola.

• Rozpoczynamy mecz w Gliwicach!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się już na murawie stadionu w Gliwicach. Za moment rozpoczniemy rywalizację.

• Natomiast oto skład Zagłębia Lubin:

• Piast Gliwice na dzisiejsze spotkanie wyjdzie w takim zestawieniu:

• W poprzednim sezonie oba pojedynki Piasta Gliwice z Zagłębiem Lubin kończyły się remisami. W Gliwicach 1:1, natomiast w Lubinie 2:2. Dodatkowo warto odnotować, że po raz ostatni Zagłębie wygrało z Piastem w maju 2017 roku. Od tego momenty w meczach tych drużyn padło aż pięć remisów i czterokrotnie triumfował Piast.

• Natomiast Zagłębie Lubin ma o jedno spotkanie rozegrane mniej, bo mecz z Legią Warszawa został przełożony, jednak w pięciu spotkaniach "Miedziowi" zdobyli tylko sześć punktów. Zagłębie w tym sezonie wysoko przegrywali z Wisłą Kraków, Wisłą Płock oraz Śląskiem Wrocław. Udało im się wygrać dwa spotkania u siebie z Pogonią Szczecin i najgorszym w tabeli Górnikiem Łęczna. W tej chwili Zagłębie zajmuje miejsce w strefie spadkowej.

• Zdecydowanym faworytem spotkania wydaje się być Piast Gliwice, który zajmuje piąte miejsce w tabeli i ma na swoim koncie dziesięć punktów. Gliwiczanie w tym sezonie przegrali dwa spotkania. Były to potyczki z Rakowem Częstochowa i Pogonią Szczecin. Tuż przed przerwą na reprezentację Piast skromnie pokonał na wyjeździe Górnika Zabrze 1:0.

• Witamy serdecznie! W pierwszym niedzielnym spotkaniu 7. kolejki PKO Ekstraklasy Piast Gliwice zmierzy się na własnym stadionie z Zagłębiem Lubin. Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

etc

28082021 zabrze mecz ekstraklasy gornik zabrze piast gliwice nz w bialej koszulce jesus jimenez gornikarkadiusz gola   polska press

28082021 zabrze mecz ekstraklasy gornik zabrze piast gliwice nz w bialej koszulce jesus jimenez gornik arkadiusz gola polska press ©Fot Arkadiusz Gola

Piast Gliwice - Zagłębie Lubin ONLINE. Sezon PKO Ekstraklasy rozkręca się z kolejki na kolejkę. Coraz wyraźniej widać, które zespoły zaczęły go z przytupem, a które zaliczyły falstart. Piast Gliwice od początku rozgrywek spisuje się coraz lepiej i dziś będzie chciał kontynuować serię meczów bez porażki. Zwycięstwo da "Piastunkom" miejsce na podium. Zagłębie tymczasem okupuje strefę spadkową i tylko częściowo "Miedziowych" tłumaczy jeden dodatkowy zaległy mecz.

PKO Ekstraklasa: Piast Gliwice - Zagłębie Lubin ONLINE

Przed dzisiejszym meczem Piast Gliwice i Zagłębie Lubin znajdują się na przeciwległych biegunach tabeli, chociaż oba zespoły dzielą w niej zaledwie cztery punkty. Gdy dodamy do tego jedno zaległe spotkanie lubinian (z Legią Warszawa), można dojść do wniosku że zmierzą się dzisiaj bardzo wyrównane zespoły i trudno wskazać faworyta.
Za "Piastunkami" przemawia jednak atut własnego boiska i doskonałe humory po wygranych derbach z Górnikiem Zabrze przed przerwą reprezentacyjną. "Miedziowi" przerwę na mecze kadry spędzili w zgoła odmiennych humorach, bo swoje debry - ze Śląskiem Wrocław - akurat przegrali.

- W naszym zespole wszystko jest w porządku. Odpowiednio trenowaliśmy w tym czasie, zawodnicy, którzy mieli małe urazy zaleczyli je, a Ci, którzy mieli pewne zaległości nadrobili większość z nich, w tym także nowy napastnik Nikola Stojiljkovic. Z każdym dniem jego forma rośnie, podobnie jak obrońcy – Alexandrosa Katranisa. W jego przypadku ten proces potrwa dłużej, gdyż dołączył do nas późno. Jestem przekonany dobrze spożytkowaliśmy ten czas i będą tego efekty - ocenił przerwę trener Piasta Waldemar Fornalik.

Jeśli wygra dzisiaj Piast, umocni swoją pozycję w czołówce tabeli, mając szansę zakończyć 7. kolejkę nawet na podium. Zagłębie z kolei musi wygrać, by wydostać się ze strefy spadkowej i złapać kontakt z czołówką. Porażka sprawi, że "Miedziowi" zadomowią się w dolnej strefie tabeli na dłużej.

Przewidywane składy na mecz Piast - Zagłębie
Piast: Plach - Konczkowski, Czerwiński, Huk, Holubek - Pyrka, Sokołowski, Alves, Chrapek, Vida - Toril

Zagłębie: Hładun - Chodyna, Kruk, Soler, Bartolewski - Danie, Poręba, Starzyński, Zhigulev, Ratajczyk - Szysz

Piast Gliwice - Zagłębie Lubin TRANSMISJA TV i ONLINE

Początek transmisji tv z meczu Piast - Zagłębie od godz. 12:30 w Canal+ Sport i Canal+ Sport 3. Mecz skomentują Cezary Olbrycht i Marcin Baszczyński.

A gdzie oglądać mecz Piast - Zagłębie online na żywo w Internecie? Spotkanie będzie dostępne w usłudze NC+ Go.

20:00 Piast Gliwice - Zagłębie Lubin na żywo