Tomasz Kuczyński
Jorge Felix (z prawej) miał najlepszą okazję dla Piasta.
Jorge Felix (z prawej) miał najlepszą okazję dla Piasta. Lucyna Nenow / Polska Press
Przebywający na zgrupowaniu w Turcji Piast Gliwice zremisował 0:0 w sparingu piątą drużyną bułgarskiej ekstraklasy Botewem Płowdiw.

Piłkarze Piasta Gliwice przebywający w Turcji muszą zmagać się z pogodą. Dopiero trzeci sparing w czasie zgrupowania był bez przygód. Gliwiczanie wygrali we wtorek z bułgarskim Botewem Płowdiw 0:0. To trzeci remis Piasta w sparingach na zgrupowaniu.

Pogoda w Turcji nie rozpieszczała wcześniej ekipy Piasta. Ulewy, nawałnice miały wpływ na zajęcia i sparingi. Spotkanie z Karabachem Agdam, zremisowany 1:1, nazwane zostało meczem na wodzie. Padał rzęsisty deszcz, na murawie tworzyły się kałuże. Na drugą połowę drużyny przeniosły się na boczną murawę kompleksu Gloria Sports Arena w Belek. Grad, wichury i ulewny deszcz poprzedzały sobotni mecz z Bohemian-sem Praga (1:1), który miał być odwołany, a potem opóźnił się o godzinę.

Trener Waldemar Fornalik oceniając pierwszy tydzień zgrupowania nie narzekał jednak na warunki pogodowe.
- Jestem zadowolony z tego mijającego tygodnia, bo nie wypadły nam żadne zajęcia z powodu aury, bo gdy były wichury, to staraliśmy się robić zajęcia wewnątrz obiektu hotelowego - stwierdził szkoleniowiec Piasta.

Początek tego tygodnia wyglądał już lepiej. W poniedziałek odbyły się dwa treningi. - Świeciło słońce i była wyższa temperatura, więc mogliśmy spokojnie ćwiczyć, nie przejmując się deszczem czy wiatrem. Trenerzy przygotwali nam długą rozgrzewkę, szereg ćwiczeń strzeleckich oraz taktycznych, a na końcu była gra na małej przestrzeni - powiedział bramkarz Frantisek Plach.

We wtorek Piast zagrał na głównej płycie kompleksu boisk Mehmet Aygun Football Center w Antalyi. W bułgarskiej drużynie w I połowie wystąpił były bramkarz Górnika Zabrze i ROW-u Rybnik Daniel Kajzer. Gliwiczanie mieli najlepszą okazję w 81. minucie, ale Jorge Felix nie trafił z bliska do bramki.

Podopiecznym trenera Fornalika do rozegrania w Turcji został jeszcze jeden sparing - w sobotę z Zorią Ługańsk.

Piast Gliwice - Botew Płowdiw 0:0

Piast: Szmatuła (61. Plach) - Konczkowski (46. Pietrowski), Korun (46. Byrtek), Czerwiński (46. Sedlar), Kirkeskov (46. Mokwa) - Mak (46. Badia), Hateley (46. Sokołowski), Dziczek (65. Borkała), Valencia (46. Jagiełło), Felix (84. Kamiński) - Papadopulos (36. Parzyszek; 80. Stanek).

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Mors Masakrator w Dąbrowie Górniczej

TAURON KH GKS Katowice wygrał z GKS Tychy: Kibice rzucają pluszaki

Materiał oryginalny: Piast Gliwice zremisował trzeci sparing na zgrupowaniu w Turcji. Mecz z bułgarskim Botewem Płowdiw skończył się wynikiem 0:0 - Dziennik Zachodni