Piątek w Ligue 1: Monaco traci punkty po bezbarwnej grze (ZDJĘCIA)

Mateusz Łyczkowski
W jedynym piątkowym meczu Ligue 1 na Stade Louis II Monaco zremisowało bezbramkowo 0-0 z FC Toulouse. Mecz odbył się przy pustych trybunach. To efekt kary nałożonej na beniaminka ligi francuskiej za niewłaściwe zachowanie kibiców w spotkaniu 37. kolejki Ligue 2 jeszcze w ubiegłym sezonie.

W pierwszej części spotkania gospodarze mieli przewagę. Właściwie w 100% panowali na boiskowymi wydarzeniami. Oddali aż 11 strzałów, jednak tylko 3 z nich zmierzały w światło bramki. Goście byli dobrze ustawieni, inteligentnie przesuwali się i to starczyło, żeby do przerwy nie stracić bramki.

Drugie 45 minut było bardzo słabe. Monaco nieudolnie próbowało zagrozić bramce gości. Monotonny atak pozycyjny nie przyniósł efektu. Drużyna z Tuluzy w drugiej części spotkania nie oddała ani jednego strzału. W efekcie słabe Monaco zremisowało bezbramkowo z jeszcze słabszą Toulouse.