Piątkowe mecze za nami

Marek Iwaniszyn
Zawisza Bydgoszcz 5:0 Miedź Legnica
Zawisza Bydgoszcz 5:0 Miedź Legnica Mateusz Bosiacki (Ekstraklasa.net)
Bezbramkowym remisem zakończyło się spotkanie Miedzi z Zawiszą. W drugim spotkaniu w tej grupie Nielba pokonała Bałtyk 1:0. W grupie wschodniej zwycięstwa odniosły ekipy z Suwałk oraz Rzeszowa.

Mecz walki obejrzeli kibice w Legnicy, gdzie walcząca o utrzymanie w drugiej lidze Miedź zremisowała z mającą pierwszoligowe aspiracje Zawiszą 0:0. Walkę było widać szczególnie w drugich 45 minutach, kiedy to sędzia musiał dość często przerywać grę po faulach z obu stron.

Zwycięstwo odniosła natomiast drużyna z Suwałk. Wigry pokonały u siebie Jezioraka Iława 1:0, a jedyną bramkę w tym spotkaniu strzelił w 59. minucie Maciej Makuszewski.

Trzy punty w Piotrkowie Trybunalskim wywalczyła drużyna Stali Rzeszów, która pokonała Concordię 2:1. Wynik spotkania w 21 minucie otworzył Szala, który po ładnej zespołowej akcji wepchnął piłkę do bramki z najbliższej odległości. Na 2:0 w 56 minucie podwyższył strzałem głową - Damian Wolański.

Gospodarze odpowiedzieli kontaktową bramką Stefana Potockiego w 78 minucie meczu. Na więcej zbrakło już jednak czasu.

Po dwóch z rzędu porażkach w końcu po trzy punkty sięgnęli piłkarze z Wągrowca. Nielba pokonała na wyjeździe w Gdańsku tamtejszy Bałtyk 1:0. Jedyną bramkę spotkania, osiem minut po przerwie zdobył Rafał Leśniewski.