Piękny gol Mateusza Klicha. Polak nie zwalnia tempa w Championship

red
Mateusz Klich znów błyszczy na boiskach Championship.
Mateusz Klich znów błyszczy na boiskach Championship. Pawel Relikowski / Polska Press
Mateusz Klich zdobył piękną bramkę w meczu Leeds United przeciwko Sheffield Wednesday. Polak przyczynił się do zarobienia przez Leeds punktu. Jego zespół zremisował bowiem 1:1.

Trafienie Klicha zrekompensowało nieco wysoką nieskuteczność piłkarzy Leeds. Goście mieli wyraźną przewagę, ale w żadnym stopniu nie potrafili udokumentować jej zdobytym golem. Niefortunnie dla drużyny Polaka, to gospodarze jako pierwsi znaleźli sposób na pokonanie bramkarza rywali. Adam Reach popisał się niesamowitym uderzeniem - spadająca piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki.

W drugiej połowie Leeds nie zwalniało tempa. W 54. minucie na tablicy widniał już wynik 1:1 po trafieniu Mateusza Klicha. Reprezentant Polski przyjął zwrotną piłkę i klasycznym "rogalem" pokonał golkipera gospodarzy. Powracający po czterech latach do polskiej kadry Klich zapewnił tym samym cenny remis swojej drużynie. Zobaczcie jego bramkę!

GOL MATEUSZA KLICHA W MECZU Z SHEFFIELD WEDNESDAY

Choć Klich pięknie uderzył, w meczu padła też o wiele ładniejsza bramka. Adam Reach - jakby od niechcenia - huknął na bramkę, dając swojej drużynie prowadzenie. Poważny kandydat do gola sezonu w angielskiej Championship.