Pierwsza bramka Jakuba Wilka po powrocie do Żalgirisu

Wojciech Maćczak
Jakub Wilk zdobył bramkę dla Żargilisu
Jakub Wilk zdobył bramkę dla Żargilisu Roger Gorączniak
Były pomocnik Lecha Poznań Jakub Wilk strzelił swoją pierwszą bramkę po powrocie do Żalgirisu Wilno. Jego zespół pokonał Sūduvę Marijampolė aż 8:1, a 28-letni skrzydłowy wpisał się na listę strzelców w 27. minucie.

Było to spotkanie w ramach drugiej kolejki litewskiej ekstraklasy, rozgrywanej systemem wiosna-jesień. Zaczęło się bardzo źle dla piłkarzy Żalgirisu, którzy już w ósmej minucie stracili gola. Do przerwy podopieczni Marka Zuba zdobyli jednak pięć bramek, w drugiej połowie dołożyli trzy i ostatecznie wygrali aż 8:1. Wilk, który zdobył trzecią bramkę, przebywał na boisku przez całe spotkanie.

Było to pierwsze trafienie wychowanka poznańskiej „Trzynastki” po powrocie do zespołu mistrza Litwy na początku bieżącego roku. Wcześniej był piłkarzem Żalgirisu w rundzie wiosennej sezonu 2013, wystąpił wtedy w szesnastu meczach, zdobywając sześć goli. Ostatnie pół roku spędził w rumuńskim FC Vaslui, tam w trzynastu występach strzelił jedną bramkę.

Wszystkie trafienia z tego meczu można obejrzeć poniżej (gol Wilka od 0:45). Swoją drogą widać, że na Litwie zima nie odpuszcza.