Pierwsza sparingowa porażka Widzewa

Bogusław Kukuć /Dziennik Łódzki
Widzew Łódź 3:2 MKS Kluczbork
Widzew Łódź 3:2 MKS Kluczbork Sebastian Zawalski (Ekstrakalsa.net)
W sobotę piłkarze Widzewa przebywający na zgrupowaniu Porugalii doznali pierwszej porażki podczas zimowych przygotowań. W ósmym meczu kontrolnym ulegli FK Indija (serbskiej ekstraklasa) 0:1.

Jedyna bramka tego spotkania padła w 11. minucie. Po dośrodkowaniu rywali w pole karne Widzewa piłka odbiła się od Sebastiana Madery, tak niefortunnie, że wpadła do bramki strzeżonej przez Bartosza Kanieckiego. Później łodzianie przeważali, momentami zdecydowanie , ale nie nie zdołali doprowadzić do wyrównania jak w poprzednim remisowym meczu z Belenenses (1:1).Najbliżej tej sztuki był w 80. minucie Jurijs Żigajevs. Pozyskany zimą Łotysz po zagraniu Jarosława Bieniuka znalazł się w dogodnej sytuacji, ale z kilku metrów nie zdołał trafić w bramkę. W drugiej połowie Serbowie ani razu nie zmusili Michała Pytkowskiego do poważniejszej interwencji.

Piłkarze Widzewa nie zrobili prezentu Czesławowi Michniewiczowi na 41-urodziny.- W perspektywie całego spotkania drużyna z Serbii rzadko stwarzała zagrożenie pod naszą bramką. Przeciwnik zdobył gola na początku meczu, a samo trafienie było dość przypadkowe. Takie sytuacje jednak się zdarzają - ocenił meczu szkoleniowiec łodzian. - Byliśmy nieskuteczni, a konsekwencją tego jest fakt, że po raz pierwszy podczas tegorocznych przygotowań nie pokonaliśmy bramkarza rywali. Stworzyliśmy sobie kilka okazji, ale w naszych poczynaniach zabrakło precyzji w ich wykończeniu. Cieszę się, że mogę już korzystać z Riku Riski, Jurjisa Zigajevsa oraz Łukasza Brozia.

We wtorek, w przedostatnim dniu zgrupowania, Widzew zagra o godz. 11 w Olhao z SC Olhanense. To siódmy zespół portugalskiej ekstraklasy (26 pkt w 19 meczach). Łodzianie oglądali ich mecz ligowy ze Sportingiem Lizbona 2:2, bo stadion jest odległy 40 km od ośrodka widzewiaków. Po wtorkowym meczu Widzewowi zostanie tylko jeden sparing z Legią (w stolicy 19 lutego).

We wtorek w Płocku Radosław Kursa podpisze kontrakt z Wisłą. 22-letni zawodnik będzie wypożyczony na pół roku z opcją transferu definitywnego.