Marcin Puka
Michał Grunt strzelił pierwszego ligowego gola dla Motoru po swoim letnim transferze z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski fot. K. Kurzępa / archiwum
Pierwsze zwycięstwo w gościach w trwającej trzecioligowej kampanii odniósł Motor. Lublinianie wygrali z Wisłą Sandomierz 2:0. Gole strzelili Michałowie Grunt i Paluch. Miejscowi od 45. min. grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla bramkarza Szymona Pietrasa za faul na Gruncie.

Podopieczni Mirosława Hajdo do zmagań o punkty wrócili po dwutygodniowej przerwie, którą wykorzystali na pracę nad motoryką, a także kilkoma elementami taktycznymi. Goście do miasta "Ojca Mateusza" jechali po trzy punkty i swój cel zrealizowali.

Po pierwszej połowie był jednak wynik bezbramkowy, ale w doliczonym czasie gry Szymon Pietras sfaulował za swoim polem karnym Grunta. Sędzia nie miał żadnych wątpliwości i ukarał golkipera Wisły czerwoną kartką.

Po zmianie stron Motor szybko objął prowadzenie po celnym strzale Grunta. Od tego momentu lublinianie grali uważnie w defensywie, ale nie rezygnowali też z prób podwyższenia wyniku. Ta sztuka udała im się w piątej minucie doliczonego czasu gry. Dwójkową akcję przeprowadzili rezerwowi. Marcin Michota odegrał piłkę Michałowi Paluchowi, a ten ostatni ustalił końcowy wynik spotkania. Trzeba jednak przyznać, że pod koniec meczu było bardzo nerwowo. Goście zobaczyli kilka żółtych kartek, a dwie takie, a w konsekwencji "czerwień" ujrzał również Rafał Wójcik, trener Wisły.

Motorowcy awansowali na 12 miejsce w tabeli, odrobili też kilka punktów straty do czołówki tabeli. Do prowadzącej Korony II Kielce (beniaminek) tracą dziewięć "oczek", ale mają jeszcze do rozegrania zaległe starcie z Podlasiem Biała Podlaska (25 września, Arena Lublin, godz. 18).

W najbliższą sobotę (21 września, sobota, godz. 12) lublinianie ponownie o punkty powalczą w gościach. W Zabierzowie zmierzą się z beniaminkiem, Jutrzenką Giebułtów.

Wisła Sandomierz – Motor Lublin 0:2 (0:2)
Bramki: Grunt 47, Paluch 90
Wisła: Pietras – Franczak, Wojcinowicz, Wilk, Chorab (82 Konefał), Piątkowski, Jeziorski (70 Kmiotek), Tyl, Sudy (59 Dakhnovskiy), Brągiel (45 Gospodarczyk), Zawiślak
Motor: Olszewski – Gruszkowski, Grodzicki, Kajpust, Brzyski, Kunca (73 Paluch), Duda, Kumoch (73 Michota), Swędrowski, Bonin (85 Nowak), Grunt (65 Ceglarz). Trener: Mirosław Hajdo
Żółte kartki: Wójcik (trener Wisły) – Bonin, Grunt, Swędrowski, Olszewski
Czerwone kartki: Pietras 45 za faul, Wójcik 84 za drugą żółtą kartkę
Sędziował: Jan Pawlikowski z Poronina