Pierwszoligowa sobota za nami

Michał Wieczorek
Piłkarze Sandecji wreszcie zagrają na własnym boisku
Piłkarze Sandecji wreszcie zagrają na własnym boisku Andrzej Banaś/Polskapresse
Oba łódzkie kluby odniosły zwycięstwa w ramach 22. kolejki pierwszej ligi. Widzew zachowuje fotel lidera, a tuż za nim w tabeli jest ŁKS.

Sobota zaczęła się od meczu w Lublinie, gdzie Motor wygrał pierwszy w tym sezonie mecz u siebie! Po zwycięstwie z MKS Kluczbork lublinianie wciąż liczą się w walce o utrzymanie w pierwszej lidze.

Zwycięstwo na własnym boisku odniosła także Sandecja Nowy Sącz. Pewnie i wysoko wygrali piłkarze Dariusza Wójtowicza z Pogonią Szczecin, co można uznać za małą niespodziankę.

Znicz Pruszków pokonał na wyjeździe Flotę Świnoujście - 2:1. Bohaterem spotkania został kapitan pruszkowian - Tomasz Feliksiak, który dwukrotnie pokonując bramkarza rywali, zapewnił swojej drużynie pierwsze w sezonie zwycięstwo na wyjeździe.

W Bielsku już w trzeciej minucie zobaczyliśmy fantastyczną bramkę Marcina Wodeckiego. Górnik wyszedł na prowadzenie i nie oddał go już do końca spotkania. Podopieczni Adama Nawałki wracają do walki o awand do ekstraklasy!

W Katowicach zanosiło się na drugą z rzędu porażkę GieKSy. Ale dosłownie w ostatnich sekundach spotkania ze Stalą Stalowa Wola do wyrównania doprowadził Adrian Napierała.

Kolejny pokaz siły zaprezentował łódzki Widzew. Inna rzecz, że rywal - Dolcan Ząbki przegrał czwarty z rzędu mecz. Drużyna z Ząbek nie była rywalem dla zespołu Pawła Janasa. Łodzianie grać zaczęli dopiero w końcówce spotkania, kiedy zdobyli jeszcze dwa gole ustanawiając wynik spotkania na wysokie 3:0. Czy ktoś jest w stanie zatrzymać Widzew?

W Gorzowie po bramce Adriana Łuszkiewicza GKP pokonał Górnik Łęczna 1:0. KSZO Ostrwowiec wygrał z Wartą Poznań.

W ostatnim sobotnim meczu ŁKS wygrał z Wisłą Płock. "Nafciarze" przegrali przez fatalną końcówkę pierwszej połowy, w której stracili dwa gole.