Pierwszy gol Bartosza Kapustki dla Leicester City. Ale w rezerwach

jac
Mały sukces Bartosza Kapustki
Mały sukces Bartosza Kapustki Leicester City
Debiutanckie trafienie Bartosza Kapustki w Leicester City, ale dla zespołu U-23. Polak strzelił gola w meczu z Sunderlandem (2:3) w ramach drugiej kolejki.

Na listę strzelców Kapustka wpisał się w 18 minucie, kiedy dobił próbę Jamesa. Później miał również swoje okazje. Zszedł w 83 minucie. Zastąpił go Barnes.

Kapustka musi udowadniać swoją wartość na razie w drugim zespole. Claudio Ranieri chce najwyraźniej małymi krokami wprowadzać go do składu. Dał mu co prawda wystąpić w sparingu z FC Barceloną, lecz już przy wyborze jedenastki na ligowe starcia z Hull City (1:2) i Arsenalem Londyn (0:0) zdecydował się go pominąć.

Rezerwy mistrzów Anglii po dwóch kolejkach radzą sobie równie kiepsko co zespół seniorski. Najpierw uległy Manchesterowi United (0:1), teraz musiały uznać wyższość Sunderlandu.

W U-23 w barwach Liverpoolu zagrał dziś Kamil Grabara. Polski bramkarz przeciwko Chelsea Londyn (1:4) obronił nawet karnego.

U-23: Leicester City – Sunderland 2:3 (1:1)
Bramki: Kapustka 18’, Muskwe 53’ – Honeyman 22’ (k.), 60’, Robson 87'.

Leicester City: Iversen - Johnson, Chilwell, Inler, Moore - Trialist, Kapustka (83’ Barnes), James, Mitchell (65’ Ndukwu) - Muskwe, Lawrence.