Pierwszy gol Macieja Śliwy, czyste konta Jakuba Bursztyna i Bartłomieja Żynela. Młodzieżowcy na boisku: 36. kolejka Ekstraklasy [RAPORT]

Jacek Czaplewski
Patryk Klimala - napastnik Jagiellonii Białystok
Patryk Klimala - napastnik Jagiellonii Białystok Wojciech Wojtkielewicz
Lotto Ekstraklasa. To była całkiem dobra kolejka z perspektywy młodzieżowców. Gola strzelił Maciej Śliwa z Wisły Kraków, a czyste konta zachowali Bartłomiej Żynel z Wisły Płock oraz Jakub Bursztyn z Pogoni Szczecin. Szansę debiutu otrzymało natomiast trzech zawodników Zagłębia Sosnowiec.

Występy młodzieżowców w 36. kolejce Lotto Ekstraklasy

Arka Gdynia - Mateusz Młyński (rocznik 2001) - Wszedł na całą drugą połowę z Wisłą Kraków, zmieniając Nabila Aankoura.

Górnik Zabrze - Przemysław Wiśniewski (1998) - Od pierwszego do ostatniego gwizdka z Wisłą Płock.
Adrian Gryszkiewicz (1999) - W 64 minucie zmienił go Dani Suarez.
Maciej Ambrosiewicz (1998) - Rozegrał całą drugą połowę. Zmienił Kamila Zapolnika.

Korona Kielce - Piotr Pierzchała (1999) - Pierwszy raz w sezonie, ale to nie debiutant (jeden mecz zagrał także w poprzedniej edycji). Z Zagłębiem Sosnowiec dane było mu zagrać w pełnym wymiarze czasowym na środku obrony.

Jagiellonia Białystok - Patryk Klimala (1998) - Do 77 minuty przeciw Legii Warszawa (zmienił go Bartosz Kwiecień). Chyba trochę żałuje zmarnowanej okazji z pierwszej połowy kiedy wygrał pojedynek biegowy z Marko Vesoviciem.

Lech Poznań - Robert Gumny (1998) - Zaliczył całe spotkanie przeciwko Lechii Gdańsk. O mały włos a zostałby autorem samobója. Nabił go bowiem Filip Mladenović, a piłka trafiła w poprzeczkę.
Kamil Jóźwiak (1998) - Spędził na boisku pełne 90 minut. Miał udział przy golu na 1:0.
Mateusz Skrzypczak (2000) - O dziwo dostał szansę gry w pierwszym składzie. Zszedł chwilę przed końcem - w 85 minucie.
Tymoteusz Klupś (2000) - W 69 minucie zmienił Marcina Wasielewskiego.
Filip Marchwiński (2002) - Dopiero w 85 minucie pojawił się na murawie. Zmienił Skrzypczaka.

Lechia Gdańsk - Tomasz Makowski (1999) - Z Lechem Poznań zagrał w pełnym wymiarze czasowym.
Mateusz Żukowski (2001) - Nie ma szczęścia do tego sezonu. Plac gry opuścił bardzo wcześnie. W 57 minucie zastąpił bo Lukas Haraslin.
Mateusz Sopoćko (1999) - Pierwszy raz w lidze od 9. kolejki. W 66 minucie wszedł za Patryka Lipskiego. Dostał żółtą kartkę.

Legia Warszawa - Radosław Majecki (1999) - W lidze pierwszy raz od marca i 25. kolejki. Z Jagiellonią Białystok nie udało mu się zachować czystego konta. Piłkę do własnej bramki skierował Mateusz Wieteska, który za późno usłyszał komunikat (od Majeckiego właśnie), że nie ma jej ruszać.
Sebastian Szymański (1999) - Cały mecz. Znowu nie spisał się najlepiej.

Piast Gliwice - Patryk Dziczek (1998) - Cały mecz z Pogonią Szczecin.
Paweł Tomczyk (1998) - W 80 minucie zmienił Piotra Parzyszka. Nic już jednak nie wskórał.

Pogoń Szczecin - Jakub Bursztyn (1998) - Doczekał się drugiego występu na zero z tyłu. W meczu z Piastem Gliwice jego sprzymierzeńcem okazała się poprzeczka, którą obili Mikkel Kirkeskov i Piotr Parzyszek.
Sebastian Walukiewicz (2000) - 90 minut na środku obrony. W niezłym stylu pożegnał się ze Szczecinem. Kibice poświęcili mu transparent: "Walu, powodzenia" (po sezonie odchodzi do Cagliari Calcio).
Sebastian Kowalczyk (1998) - Na boisku do 68 minuty. Potem grał Santeri Hostikka.

Wisła Kraków - Daniel Morys (2000) - Debiut! W meczu z Arką Gdynia rozegrał pełne 90 minut na prawej obronie.
Marcin Grabowski (2000) - Kolejny raz na lewym boku. Otrzymał żółtą kartkę.
Maciej Śliwa (2001) - Na boisku do 59 minuty. Zdążył strzelić debiutanckiego gola.
Patryk Plewka (2000) - Pobiegał w środku pola w pełnym wymiarze czasowym. Było ciężko...
Kamil Wojtkowski (1998) - W 59 minucie zmienił Śliwę. Dostał żółtą kartkę.
Artur Balicki (1999) - W 87 minucie wszedł za Marko Kolara.

Wisła Płock - Bartłomiej Żynel (1998) - No i jest. Jest drugie czyste konto w sezonie! W meczu z Górnikiem Zabrze nie dał się pokonać.

Zagłębie Lubin - Bartosz Slisz (1999) - Rozegrał prawie cały mecz z Cracovią. Boisko opuścił bowiem w 89 minucie.
Patryk Slisz (1998) - Musi się zadowolić ochłapami. W 89 minucie zmienił Slisza. Tej wiosny był to jego czwarty występ. Najwcześniej w meczu pojawił się w 79 minucie...

Zagłębie Sosnowiec - Sebastian Milewski (1998) - Przeciw Koronie Kielce zagrał w pełnym wymiarze czasowym.
Kacper Radkowski (2001) - Zadebiutował! Do 82 minuty dane było mu biegać na prawym boku defensywy.
Roman Janicki (2000) - Kolejny debiutant. On także zagrał od początku, ale na lewej stronie. W przerwie zmienił go Tomasz Nawotka.
Tomasz Pietrzak (2000) - I jeszcze jeden debiutant. Zagrał połowę. W drugiej zobaczyliśmy już Tomasza Nowaka.
Olaf Nowak (1998) - W 82 minucie zmienił Radkowskiego.

Drużyny bez młodzieżowca w 36. kolejce Lotto Ekstraklasy:
Cracovia, Miedź Legnica, Śląsk Wrocław.

Klasyfikacja kanadyjska młodzieżowców po 36. kolejce:

2 GOLE i 4 ASYSTY - Sebastian Kowalczyk (Pogoń Szczecin), Sebastian Szymański (Legia Warszawa)
4 GOLE i 1 ASYSTA - Paweł Tomczyk (Lech Poznań)
3 GOLE i 2 ASYSTY - Kamil Jóźwiak (Lech Poznań)
4 GOLE - Olaf Nowak (Zagłębie Sosnowiec)
3 GOLE - Patryk Dziczek (Piast Gliwice)
2 GOLE i 1 ASYSTA - Filip Marchwiński (Lech Poznań)
1 GOL i 2 ASYSTY - Patryk Klimala (Jagiellonia Białystok)
1 GOL i 1 ASYSTA - Robert Gumny (Lech Poznań), Tymoteusz Klupś (Lech Poznań), Mateusz Młyński (Arka Gdynia), Sebastian Walukiewicz (Pogoń Szczecin).
1 GOL - Adam Chrzanowski (Lechia Gdańsk), Karol Fila (Lechia Gdańsk), Dawid Pakulski (Zagłębie Lubin), Łukasz Poręba (Zagłębie Lubin), Sebastian Strózik (Cracovia), Maciej Śliwa (Wisła Kraków), Kamil Wojtkowski (Wisła Kraków).
1 ASYSTA - Adrian Gryszkiewicz (Górnik Zabrze), Sebastian Milewski (Zagłębie Sosnowiec).

Czyste konta młodzieżowców po 36. kolejce

7 - Radosław Majecki (Legia Warszawa)
2 Jakub Bursztyn (Pogoń Szczecin), Bartłomiej Żynel (Wisła Płock)
1 - Adrian Benedyczak! (Pogoń Szczecin), Paweł Sokół (Korona Kielce).

Stastystyki młodzieżowców z zagranicy:

4 GOLE i 1 ASYSTA - Sandro Kulenović (Legia Warszawa)