Pierwszy zimowy sparing za Podbeskidziem Bielsko-Biała. Remis z trzecioligowcem ze Zdzieszowic

Joanna Sobczykiewicz
Ekipa Podbeskidzia Bielsko-Biała przygotowuje się do wiosny w Fortuna 1. Lidze
Ekipa Podbeskidzia Bielsko-Biała przygotowuje się do wiosny w Fortuna 1. Lidze Andrzej Wisniewski / Polskapresse
Pierwszoligowe Podbeskidzie Bielsko-Biała zremisowało (1:1) z Ruchem Zdzieszowice w pierwszym sparingu w trakcie przygotowań do rundy wiosennej. Choć trzeciologowiec nie wykorzystał rzutu karnego na początku drugiej połowy, to w 80. minucie objął prowadzenie. Do wyrównania doprowadził Adrian Rakowski tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego.

9 stycznia piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej w Fortuna 1. Lidze, natomiast dziś zmierzyli się w pierwszym, zimowym spotkaniu kontrolnym z trzecioligowym Ruchem Zdzieszowice.

W pierwszej połowie niewiele się działo, lecz bardzo szybko po powrocie piłkarzy na boisko na drugie 45 minut, arbiter podyktował „jedenastkę” dla graczy trzecioligowca. Bramka jednak nie padła, a dobrą interwencją popisał się Arkadiusz Leszczyński. W 80. minucie golkiper Podbeskidzia skapitulował po raz pierwszy i zarazem ostatni. Mimo to, sparing zakończył się remisem 1:1, a gola dla „Górali” strzelił w 90. minucie Adrian Rakowski.

Kolejny sparing przed podopiecznymi trenera Krzysztofa Brede już 19 stycznia, a ich rywalem będzie ROW Rybnik. 8 lutego Podbeskidzie wyleci na dwutygodniowy obóz przygotowawczy do Turcji.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Ruch Zdzieszowice 1:1 (0:0)
Bramki:
Adrian Rakowski (90. min) – ? (80. min)

Podbeskidzie Bielsko-Biała (I połowa): Wojciech Fabisiak - Filip Modelski, Mavroudís Bougaḯdis, Kamil Wiktorski, Kacper Gach - Miłosz Kozak, Guga Palawandiszwili, Michał Rzuchowski, Chopi, Łukasz Sierpina - Valērijs Šabala.
Podbeskidzie Bielsko-Biała (II połowa): Arkadiusz Leszczyński - Bartosz Jaroch, Aleksander Komor, Dominik Jończy, Paweł Oleksy - Jakub Bąk, Adrian Rakowski, Jakub Bieroński, Przemysław Mystkowski, Paweł Moskwik - Grzegorz Goncerz.

Źródło: 90minut/Podbeskidzie Bielsko-Biała/własne