Miłosz Bieniaszewski
Krzysztof Kapica
Stal Rzeszów znów się nie popisała. Drużyna Daniela Myśliwca zagrała słabe spotkanie i uległa na wyjeździe Olimpii Grudziądz.

Stal Rzeszów była faworytem pojedynku z Olimpią Grudziądz, która plasowała się w strefie spadkowej. Należało jednak pamiętać, że rzeszowianie jesienią przegrali u siebie z tym rywalem 0:1.

Jeśli jednak drużyna Daniela Myśliwca ma się liczyć w walce choćby o miejsca premiowane barażami, to z kim ma wygrywać, jak nie z tak nisko notowanym przeciwnikiem.

I oczywiście z zamiarem wygranej biało-niebiescy udali się do Grudziądza.

Lepiej zaczęli jednak gospodarze, którzy stosowali wysoki pressing i w pierwszych minutach przyjezdni sobie z tym nie radzili. Z czasem jednak uporządkowali grę i zaczęli dochodzić do głosu. Sygnałem do ataków była bomba Piotra Głowackiego, z którą poradził sobie Nikodem Sujecki.

Kilka minut później bramkarza Olimpii uratowała natomiast poprzeczka po uderzeniu głową Rafała Maciejewskiego.

To Stal częściej atakowała, próbowała zagrywać sporo piłek prostopadłych, ale miejscowi byli skoncentrowani i futbolówki nie dochodziły do celu.

W 41 minucie goście jednak ładnie poklepali, w końcu Piotr Głowacki zagrał do Wojciecha Reimana, ale jego próba została zablokowana. Chwilę później główkował Bartosz Wolski, ale za lekko, aby zaskoczyć bramkarza miejscowych.

Gospodarze większego zagrożenia nie stwarzali, ale to oni wyszli na prowadzenie. Długim wykopem akcję zaczął Sujecki, piłkę przedłużył Jose Embalo, a Joao Augusto pięknym uderzeniem z linii pola karnego pokonał Wiktora Kaczorowskiego.

Nic na to nie wskazywało, ale rzeszowianie schodzili do szatni przegrywając. Pewnym było, że po zmianie stron muszą zagrać zdecydowanie lepiej. Co z tego, że częściej byli w ofensywie, skoro ich akcjom brakowało elementu zaskoczenia, a także dokładności.

W drugiej połowie Stal próbowała podkręcić tempo, ale nie miała pomysłu na sforsowanie szczelnej defensywy Olimpii.

Długo gra rzeszowian przypominała bicie głową w mur. Do tego wciąż masa była niedokładności.

Miejscowi natomiast swoich szans w kontrach, ale Wiktor Kaczorowski nie musiał się wykazywać.

Czas mijał, a wynik nie ulegał zmianie. Trener Myśliwiec dokonywał kolejnych zmian, ale zmianie nie uległa postawa jego podopiecznych. Po przerwie ich gra wyglądała gorzej i nic nie wskazywało na to, aby coś w tej kwestii miało się zmienić.

A w 72 minucie rzeszowianie znaleźli się w jeszcze gorszym położeniu. Fatalnie "machnął" się w polu karnym Dawid Olejarka, z pierwszą próbą Grzegorza Gulczyńskiego jeszcze sobie Wiktor Kaczorowski poradził, ale wobec jego dobitki był już bezradny.

Miejscowi mogli dobić rzeszowian, ale Omid Popalzay przegrał pojedynek oko w oko z Wiktorem Kaczorowskim.

Odpowiedział groźnym strzałem Dawid Olejarka, lecz Nikodem Sujecki, na raty, sobie z nim poradził.

W 88 minucie rzut karny wywalczył Wiktor Kłos i Stal stanęła przed szansą na bramkę kontaktową. Jedenastkę wykorzystał Grzegorz Goncerz, a to mogło jeszcze zwiastować emocje w ostatnich minutach.

Wynik nie uległ już jednak zmianie, a to oznaczało, że rzeszowianie znów zawiedli swoich kibiców. I to bardzo...

Olimpia Grudziądz – Stal Rzeszów 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Augusto 45+2, 2:0 Gulczyński 72-głową, 2:1 Goncerz 89-karny.

Olimpia: Sujecki – Obst, Witasik ż, Jarosz ż - Leszczyński (81 Kalenik), Gulczyński, Graczyk, Popalzay (81 Ciechanowski), Gabor ż (77 Widejko) – Augusto (87 Płatek), Embalo. Trener Zbigniew Smółka.

Stal: Kaczorowski – Marczuk, Kostkowski, Góra ż (46 Szeliga), Głowacki – Szczepanek (70 Kłos), Reiman (70 Szczypek), Wolski – Pieczara (61 Goncerz), Maciejewski (61 Olejarka), Sławek. Trener Daniel Myśliwiec.