PIŁKA NOŻNA. Falubaz Gran-Bud Zielona Góra awansował do trzeciej ligi. Rozgromił Odrę Bytom Odrzański 5:0 (ZDJĘCIA, WIDEO)

Szymon Kozica
Falubaz Gran-Bud Zielona Góra - Odra Bytom Odrzański 5:0 (3:0)
Falubaz Gran-Bud Zielona Góra - Odra Bytom Odrzański 5:0 (3:0) Szymon Kozica
W środę, 22 maja, piłkarze Falubazu Gran-Budu Zielona Góra zapewnili sobie awans do trzeciej ligi. W zaległym meczu na własnym boisku pokonali Odrę Bytom Odrzański 5:0 (3:0). Dwie bramki zdobył Wojciech Okińczyc, po jednej dołożyli: Artur Małecki, Bartosz Konieczny i Przemysław Mycan.

Do końca rozgrywek lubuskiej czwartej ligi pozostały jeszcze cztery kolejki spotkań, a piłkarze Falubazu Gran-Budu Zielona Góra już mogą świętować awans do trzeciej ligi. W środę postawili kropkę nad "i", pokonując Odrę Bytom Odrzański aż 5:0. Kolejny cel to strzelić... 100 bramek w tym sezonie. I jest to bardzo prawdopodobne!

Wynik środowego pojedynku otworzył w 13 min Artur Małecki. W 27 min na 2:0 podwyższył precyzyjnym uderzeniem głową z czyściutkiej pozycji Wojciech Okińczyc. Minęło siedem minut i Falubaz Gran-Bud Zielona Góra prowadził już 3:0 - tym razem na listę strzelców wpisał się Bartosz Konieczny. Taki rezultat utrzymał się do przerwy.

W drugiej połowie bramki nadal zdobywał Falubaz Gran-Bud Zielona Góra, choć i Odra Bytom Odrzański miała swoją szansę. Na 4:0 trafił w 61 min ponownie Wojciech Okińczyc. A w 84 min wynik meczu ustalił strzałem głową Przemysław Mycan - długo "szukał" tej bramki i jakże się cieszył, gdy piłka wpadła do siatki...

Mamy 94 bramki, mamy cztery kolejki do końca i jest wielka szansa, że pobijemy liczbę 100 goli.

- Gratuluję zespołowi. Dzisiaj mieliśmy ten ostatni krok do zrobienia, zrobiliśmy go. Rywal był mocno osłabiony i to nam z pewnością ułatwiło zadanie. Ale to nie zmienia postaci rzeczy, że cztery kolejki przed końcem zrealizowaliśmy nasz cel. Myślę, że całkowicie zasłużenie - skomentował Andrzej Sawicki, trener Falubazu Gran-Budu Zielona Góra.

- Mamy jeszcze cztery spotkania, które oczywiście chcemy wygrać, ale na pewno już myślimy o nowym sezonie - dodał trener Andrzej Sawicki. - My do dziś jeden mecz zremisowaliśmy, jesteśmy piekielnie mocni u siebie. Mamy 94 bramki, mamy cztery kolejki do końca i jest wielka szansa, że pobijemy liczbę 100 goli.

Lubuska czwarta liga: Masterchem Przylep - Falubaz Gran-Bud Zielona Góra 1:2 (1:1)

LUBUSKIE. Piłkarskie derby Zielonej Góry. Masterchem Przylep...

Falubaz Gran-Bud Zielona Góra pokonał Pogoń Świebodzin 3:0 (2:0)

Falubaz Gran-Bud Zielona Góra pokonał Pogoń Świebodzin 3:0 (...

Falubaz Gran-Bud Zielona Góra - Carina Gubin 2:1 (1:1)

Falubaz Gran-Bud Zielona Góra - Carina Gubin 2:1 na inaugura...

Sparta Łężyca - Zorza Ochla 5:3 (3:2)

Osiem bramek w derbach Zielonej Góry. Sparta Łężyca pokonała...

Drzonkowianka Racula - Zorza Mostki 3:0