Radosław Patroniak, Krzysztof Maciejewski
Zieloni sparing z Unią Swarzędz rozegrali na stadionie w Grodzisku
Zieloni sparing z Unią Swarzędz rozegrali na stadionie w Grodzisku Fot. Archiwum Warty Poznań
W weekend zainaugurowane zostały rozgrywki w LOTTO Ekstraklasie, ale również w Fortuna I lidze oraz II lidze. Pierwszoligowy pojedynek Warty Poznań i Stomilu Olsztyn został przełożony na 13 września.

W tej sytuacji Warta rozegrała w sobotę spotkanie sparingowe, pewnie pokonując Unię Swarzędz (IV liga) 3:0 (2:0). Mecz odbył się w Grodzisku Wielkopolskim, gdzie najprawdopodobniej popularni poznańscy zieloni rozegrają swoje dwa pierwsze spotkania pierwszoligowe: w najbliższy piątek z Garbarnią Kraków (godz. 17.45, transmisja Polsat Sport) oraz w sobotę 4 sierpnia ze Stalą Mielec.

W sparingu z Unią podopieczni Petra Nemeca zwycięstwo zapewnili sobie już w pierwszej połowie. Prowadzenie uzyskał w 7. minucie Adrian Cierpka, a w 38. minucie rezultat podwyższył Krzysztof Biegań-ski. W drugiej połowie, po bardzo ładnej akcji na listę strzelców wpisał się Jakub Smektała. Tak jak w poprzednim sparingu Warty, na boisku pojawiło się 20 zawodników: dwóch bramkarzy oraz 18 piłkarzy z pola. Pełne spotkanie rozegrali tylko Michał Grobelny i Adrian Cierpka, pozostali grali po 45 minut.

Warta Poznań – Unia Swarzędz 3:0 (2:0). Bramki: 1:0 Adrian Cierpka (7), 2:0 Krzysztof Biegański (38), 3:0 Jakub Smektała (57).
Warta: (I połowa): Lis – Szymusik, Kieliba, Dejewski, Kiełb – Grobelny, Cierpka, Biegański – Fadecki, Zulciak – Piceluk.
Warta: (II połowa): T. Laskowski - Jasiński, Onsorge, Ławniczak, Wypych – Cierpka, Grobelny, Janicki, Sanocki – Fiedosewicz, Smektała.

Wyniki pierwszej kolejki Fortuna I ligi: Garbarnia Kraków – Stal Mielec 0:2 (0:1), Chrobry Głogów – ŁKS Łódź 0:1 (0:1), Chojniczanka Chojnice – Sandecja Nowy Sącz 3:3 (2:1), Odra Opole – GKS Tychy 2:1 (0:1), Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Bytovia Bytów 1:2 (0:1), GKS Katowice – Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:1 (0:1), Raków Częstochowa – Puszcza Niepołomice 3:0 (1:0), GKS 1962 Jastrzębie – Wigry Suwałki 1:2 (0:0); mecz Stomil Olsztyn – Warta Poznań na 13 września.

Wyniki pierwszej kolejki II ligi: ROW 1964 Rybnik – Stal Stalowa Wola 0:1 (0:0), Błękitni Stargard – Olimpia Grudziądz 1:2 (0:1), Pogoń Siedlce – GKS Bełchatów 0:0, Siarka Tarnobrzeg – Ruch Chorzów 1:0 (0:0), Gryf Wejherowo – Górnik Łęczna 2:2 (2:1), Resovia – Znicz Pruszków 1:3 (0:1), Radomiak – Skra Częstochowa 1:0 (1:0), Widzew Łódź – Olimpia Elbląg 1:0 (1:0).

Chcesz skontaktować się z autorem informacji? [email protected]

Materiał oryginalny: Piłka nożna: Inauguracja rozgrywek w I lidze. Warta Poznań zamiast ze Stomilem Olsztyn zagrała w sparingu z Unią Swarzędz - Głos Wielkopolski