Dariusz Kuczmera
W tym składzie piłkarki TME SMS Łódź zaczęły mecz we Wrocławiu ze Śląskiem
W tym składzie piłkarki TME SMS Łódź zaczęły mecz we Wrocławiu ze Śląskiem Fot. TME SMS Łódź
Piłka nożna. Piłkarki TME SMS Łódź wygrały ważny mecz ze Śląskiem we Wrocławiu.

Piłkarki Śląska nie kojarzą się najlepiej piłkarkom TME SMS. W ubiegłym sezonie wrocławianki sprawiły największą sensację, eliminując drużynę mistrzyń Polski trenera Marka Chojnackiego w półfinale Pucharu Polski. Piłkarki Śląska wygrały po golu z karnego w ostatniej minucie. Łodzianki przeżyły srogi zawód, wzięły się w garść i rewanż na wrocławiankach już wzięły.
Piłkarki TME SMS Łódź wygrały w sobotę ligowy mecz 3:0, a w środę zagrają z wrocławiankami po raz kolejny, tym razem w Pucharze Polski. Mecz odbędzie się w Łodzi o godz. 16. Ale po kolei...
Podopieczne trenera Marka Chojnackiego dobrze rozpoczęły mecz we Wrocławiu.
Już w 9 minucie po akcji Pauliny Filipczak prowadzenie dla mistrzyń Polski uzyskała Dominika Kopińska. Jednobramkowe prowadzenie utrzymało się do przerwy.

Dziesięć minut po zmianie stron, ta sama para ofensywnych piłkarek powtórzyła bramkową akcję. Paulina Filipczak zagrała do Dominiki Kopińskiej i było 2:0. Cieszy nas, że do formy wraca Paulina Filipczak. To piłkarka, która w Szkole Mistrzostwa Sportowego przy ul. Milionowej w Łodzi grała także z pobierającym w tej placówce nauki piłkarskie i ogólne Karolem Świderskim. Dawniej Paulina Filipczak była typową egzekutorką, teraz notuje też bramkowe asysty. Po prostu rozwija się w drużynie Marka Chojnackiego.

Na 3:0 wynik ustaliła Anna Rędzia, która w 77 minucie strzeliła głową do siatki, a podawała Klaudia Jedlińska. Dośrodkowanie Klaudii Jedlińskiej było przedniej marki, trenerka reprezentacji Polski Nina Patalon nie pomyliła się, dając Klaudii szansę gry w meczu drużyny narodowej z Kostaryką na stadionie ŁKS.
Trzybramkowe zwycięstwo we Wrocławiu cieszy.
Mecze konkurentek do tytułu mistrzowskiego w niedzielę.

Orlen Ekstraklasa
Śląsk Wrocław – TME SMS Łódź 0:3 (0:1)

0:1 Dominika Kopińska (9), 0:2 Dominika Kopińska (55), 0:3 Anna Rędzia (77-głową). Sędziowała: Katarzyna Lisiecka-Sęk (Mosina)
TME SMS Łódź: Oliwia Szperkowska - Wiktoria Zieniewicz, Daria Sokołowska, Gabriella Cuevas (85, Yurina Enjo), Katarzyna Konat - Gabriela Grzybowska (70, Magdalena Dąbrowska), Ernestina Abambila (85, Oliwia Domin), Anna Rędzia - Klaudia Jedlińska, Dominika Kopińska, Paulina Filipczak (80, Dominika Gąsieniec). Trener: Marek Chojnacki.
Inne mecze:
Pogoń Szczecin – APLG Gdańsk 3:0, AZS UJ Kraków – Sportowa Czwórka Radom 4:0, Medyk Konin – Pogoń Tczew 1:2, GKS Katowice – KKP Bydgoszcz, Górnik Łęczna – Czarni Sosnowiec.

1.TME SMS Łódź 17 43 51-16
2.GKS Katowice 16 40 36-11
3.Górnik Łęczna 16 38 54-25
4.AZS UJ Kraków 17 28 31-26
5.Pogoń Szczecin 17 27 30-23
6.Śląsk Wrocław 17 26 36-29
7.Czarni Sosnowiec 16 21 29-22
8.Pogoń Tczew 16 16 24-45