Piłka nożna: Niesamowity wyczyn Krzysztofa Bartoszaka. Snajper Polonii Środa w meczu z Górnikiem Konin skompletował hat-tricka w pięć minut!

Radosław Patroniak
Po zdobyciu trzech goli w pięć minut Krzysztof Bartoszak miał prawo prężyć muskuły Fot. Archiwum Polonii Środa
Snajper trzecioligowej Polonii Środa, Krzysztof Bartoszak, w sobotę, w meczu z Górnikiem Konin (4:0) popisał się niesamowitym wyczynem. Skompletował bowiem klasycznego hat-tricka w ciągu zaledwie 5 minut. Taka sztuka nie udała się nikomu w Polsce w tym sezonie, biorąc pod uwagę rozgrywki ekstraklasy, I, II i III ligi.

30-letni napastnik posyłał piłkę do siatki koninian w 88 min, a także w drugiej i trzeciej minucie doliczonego czasu gry. Nic dziwnego, że po zakończeniu spotkania podopieczni Krzysztofa Kapuścińskiego cieszyli się nie tylko z efektownego zwycięstwa, ale również z wyjątkowego hat-tricka swojego kolegi.

Bartoszak w tym sezonie zdobył 11 goli i jest na siódmym miejscu w klasyfikacji strzelców. Regularnie zresztą już od kilku lat zdobywa w każdym sezonie powyżej 10 bramek. W Polonii Środa wychowanek Lubońskiego KS występuje już od pięciu lat. Wcześniej reprezentował też barwy Jaroty Jarocin i Warty Poznań (w sezonie 2013/2014, gdy Zieloni występowali w I lidze). Uchodzi za niespełniony talent wielkopolskiej piłki, bo wielu trenerów i działaczy swego czasu przepowiadało mu karierę co najmniej na poziomie polskiej ekstraklasy.