Piłka nożna. Odra Opole bezbramkowo zremisowała w sparingu z GKS-em Bełchatów

Wiktor Gumiński
Jakub Habusta wystąpił w sparingu z GKS-em Bełchatów w drugiej połowie.
Jakub Habusta wystąpił w sparingu z GKS-em Bełchatów w drugiej połowie. Sławomir Jakubowski
Piłkarze Odry Opole zremisowali w trzecim meczu kontrolnym z GKS-em Bełchatów 0-0. Następny raz na stadionie przy ul. Oleskiej będzie można ich obejrzeć dopiero w sezonie ligowym.

Do starcia z rywalem występującym w 2 lidze opolanie przystąpili pod koniec najbardziej intensywnej części okresu przygotowawczego przed startem sezonu 2018/19 Nice 1 Ligi. Zresztą w poczynaniach obu ekip widoczny był brak świeżości, który jednak dziwić absolutnie nie mógł

W pierwszej połowie więcej dogodnych okazji bramkowych stworzyli sobie bełchatowianie, ale za każdym razem na posterunku był Michał Szromnik. Bramkarz pozyskany ostatnio z Bytovii Bytów kilkakrotnie pokazał świetny refleks oraz dobrą grę lewą nogą.

Druga odsłona przebiegała już natomiast pod dyktando Odry. Jej graczom nie udało się jednak podkreślić swojej wyższości bramką, choć mieli ku temu dwie świetne okazje. Sebastian Bonecki oraz Mateusz Bodzioch fatalnie jednak przestrzelili z kilku metrów

Skład ekipy z Opola w meczu z GKS-em przedstawiał się następująco: Szromnik (46. Ziarko) - Szota (46. Janasik), Baranowski (70. Kowalski), Bodzioch, Winiarczyk (70. Brusiło) - Brusiło (46. Mikinicz), Moder (46. Niziołek), Czyżycki (46. Habusta), Bonecki (70. Czyżycki), Wodecki 46. Sypek, 87. Chodorek) - Skrzypczak (70. Moder, 87. Smolarek).

Przed rozpoczęciem zmagań ligowych (mecz u siebie z GKS-em Tychy, 21 lipca, godz. 18), opolanie rozegrają jeszcze dwa sparingi: z Ruchem Chorzów oraz MFK Karvina - oba podczas przyszłotygodniowego zgrupowania w Rybniku.

Materiał oryginalny: Piłka nożna. Odra Opole bezbramkowo zremisowała w sparingu z GKS-em Bełchatów - Nowa Trybuna Opolska