Piłka nożna. Odra Opole znowu przegrała. Tym razem w sparingu z 3-ligową Polonią Bytom

Wiktor Gumiński
Zaktualizowano
Piłkarze Odry Opole nie wygrali jeszcze ani jednego meczu w obecnym sezonie Fortuna 1. Ligi. Mirosław Szozda
W związku z przerwą od zmagań w Fortuna 1. Lidze, Odra Opole rozegrała kontrolne spotkanie z 3-ligową Polonią Bytom. Przegrała je 2-3.

Według pierwotnych planów, opolanie mieli w ten weekend rozgrywać wyjazdowy, ligowy bój z Wartą Poznań. Został on jednak przełożony na 18 września (godz. 20), ponieważ dwóch zawodników Odry otrzymało powołania do reprezentacji narodowych U-21. Taki zaszczyt spotkał Bartłomieja Wdowika oraz Słowaka Martina Adamca.

Pod ich nieobecność, szansę rozegrania pierwszego, choć jeszcze nieoficjalnego meczu w barwach klubu z Opola otrzymali pozyskani tuż przed końcem okienka transferowego dwaj obcokrajowcy: Hiszpan German Ruiz oraz Holender Thijs Timmermans. Więcej minut na boisku spędził ten drugi, który rozegrał całą pierwszą połowę i około 25 minut drugiej. Ruiz po przerwie na boisku już się nie pojawił.

Tak jak wskazuje na to wynik, gra Odry w starciu z Polonią zdecydowanie nie porywała. Dość powiedzieć, że to aktualnie siódma drużyna 3. ligi (w tabeli gr. 3) zdobyła dwa pierwsze gole, za sprawą Patryka Stefańskiego.

Na ten dublet opolanie odpowiedzieli w 44. minucie, kiedy to bramkę strzelił Franciszek Wróblewski. Nie zmieniło to jednak faktu, że w pierwszej odsłonie wcale nie byli stroną lepszą.

W drugiej gra była dość wyrównana. Swoje szanse do zanotowania kolejnych trafień miały obie ekipy, ale jako pierwsza tej sztuki dokonała Odra. Na 2-2 wyrównał Mateusz Czyżycki.

To nie było jednak ostatnie słowo bytomian, którym w końcówce wygraną zapewnił nowy nabytek, i zarazem były gracz opolskiego zespołu, Filip Żagiel.

Odra rozpoczęła mecz w składzie: Krysiak - Mikinic, Mesjasz, Żemło, Winiarczyk - Janus, Ruiz, Trojak, Timmermans, Wróblewski, Sobol. Ponadto zagrali też: Wypych, Bonecki, Czyżycki, Janasik, Skrzypczak i Kołotyło.

Trwa głosowanie...

Czy German Ruiz i Thijs Timmermans okażą się trafionymi nabytkami Odry?

polecane: FLESZ: Decydujące mecze kadry w eliminacjach Euro 2020

Materiał oryginalny: Piłka nożna. Odra Opole znowu przegrała. Tym razem w sparingu z 3-ligową Polonią Bytom - Nowa Trybuna Opolska

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.