Piłka nożna. PGE Stal Mielec pokonała CSKA 1948 Sofia w meczu sparingowym

Miłosz Bieniaszewski
Materiały prasowe PGE Stali Mielec
W swoim ostatnim meczu sparingowym na zgrupowaniu w Turcji PGE Stal Mielec wygrała z CSKA 1948 Sofia.

Mecz sparingowy z CSKA 1948 Sofia był ostatnim akcentem zgrupowania w Turcji dla piłkarzy PGE Stali Mielec.

Zespół z Bułgarii plasuje się na 6. miejscu w swojej najwyższej klasie rozgrywkowej.

Leszek Ojrzyński posłał w bój zupełnie inną jedenastkę, niż w pierwszym czwartkowym spotkaniu z PFC Montana, które zakończyło się remisem 1:1.

Przeciwko CSKA 1948 Sofia, PGE Stal Mielec wyszła na prowadzenie w 30 minucie za sprawą trafienia Damiana Pawłowskiego.

Po przerwie "poprawił" Albin Granlund, nowy nabytek PGE Stali Mielec, ale Bułgarzy złapali kontakt, ale na więcej mielczanie już im nie pozwolili.

Tym meczem sparingowym mielczanie zakończyli zgrupowanie w Turcji, a w piątek udadzą się w drogę powrotną do Polski.

W weekend będą mieli wolne, a od poniedziałku zaczną się przygotowania do inauguracji rundy wiosennej, a więc meczu ze Śląskiem Wrocław, który odbędzie się 1 lutego.

PGE Stal Mielec - CSKA 1948 Sofia 2:1 (1:0)

Bramki dla PGE Stali: Pawłowski 30, Granlund 52

PGE Stal: Gliwa – Matras, Czorbadżijski, Flis – Granlund, Pawłowski (70 Sadłocha), Tomasiewicz, Forsell, Getinger – Prokić (60 Kolew), Jankowski (85 Bajorek). Trener Leszek Ojrzyński.