Radosław Patroniak, Krzysztof Maciejewski
Piłkarze Polonii Środa po raz drugi z rzędu sięgnęli po Puchar Polski na szczeblu wojewódzkim Fot. Archiwum Polonii Środa
Trzecioligowa drużyna Polonii Środa Wielkopolska po raz drugi z rzędu zdobyła piłkarski Puchar Polski na szczeblu Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. W spotkaniu finałowym rozegranym w Trzciance Polonia pokonała miejscowego czwartoligowego Lubuszanina 2:1: (1:0).

Mecz był wyrównany. Poloniści objęli prowadzenie po bramce samobójczej w 27 minucie, ale niżej notowany zespół z Trzcianki nie zamierał rezygnować. Do wyrównania doprowadził w 58. minucie Paweł Wicher, a zwycięską bramkę dla trzecioligowców ze Środy Wielkopolskiej strzelił w 77 minucie Krystian Pawlak. Dodajmy, że Lubuszanin był bliski wyrównania na 1:1 już chwilę po stracie pierwszego gola, ale piłka po strzale Kacpra Grygiera trafiła w słupek.

Polonia, oprócz zespołów Lecha Poznań i Warty Poznań, reprezentować będzie Wielkopolskę w rozgrywkach Pucharu Polski edycji 2018/2019 na szczeblu centralnym.

Chcesz skontaktować się z autorem informacji? [email protected]

Materiał oryginalny: Piłka nożna: Polonia Środa wygrała z Lubuszaninem Trzcianka 2:1 i obroniła Puchar Polski na szczeblu wojewódzkim - Głos Wielkopolski