Radosław Patroniak, Krzysztof Maciejewski
Gracjan Jaroch zdobył w Radomiu już trzecią bramkę w tym sezonie. Napastnik Warty jest w czołówce strzelców I ligi, a Zieloni są sensacyjnym wiceliderem rozgrywek Archiwum Głosu Wlkp.
W piłkarskiej Fortuna 1 Warta Poznań w meczu 4. kolejki rozgrywek pokonali w sobotę na wyjeździe Radomiaka Radom 2:0 (0:0). To trzecie kolejne, a drugie z rzedu wyjazdowe, zwycięstwo poznańskich Zielonych, którzy z dorobkiem 9 punktów zostali sensacyjnym wiceliderem I ligi.

Beniaminek Radomiak nie był łatwym rywalem, ale zespół Warty wygrał zasłużenie. Prowadzenie dla poznaniaków uzyskał w 48 minucie Gracjan Jaroch, który wykorzystał nieporozumienie między bramkarzem, a defensorami gospodarzy, a rezultat ustalił w 77. minucie Robert Janicki. Podopieczni trenera Piotra Tworka zagrali bardzo mądrze, konsekwentnie i „wypunktowali” atakującego częściej, ale nieskutecznie przeciwnika. Tak na dobrą sprawę poznaniacy pierwszego gola powinni zdobyć już w 16. minucie, ale wówczas piłka o centymetry minęła bramkę Artura Halucha.

Miejscowi bardzo się starali, lecz za wiele nie byli w stanie wskórać. Defensywa Warty spisywała się poprawnie, a kiedy była tego potrzeba, pewnie bronił Adrian Lis, który rozegrał kolejne bardzo dobre spotkanie.

W drugiej połowie na murawę wszedł były reprezentant Polski i kapitan Lecha Poznań Łukasz Trałka, którego doświadczenia z pewnością bardzo się przydało, żeby powstrzymać próbujących odrobić straty gospodarzy. W samej końcówce na murawie zameldował się także drugi z nabytków Warty z ostatnich dni Krzysztof Kiklaisz.

Piąta kolejka Fortuna 1. Ligi już w środę 21 sierpnia. Warta Poznań o godzinie 17 podejmować będzie w Grodzisku Wielkopolskim Podbeskidzie Bielsko-Biała.

Radomiak – Warta Poznań 0:2 (0:0)