Piłkarki GKS Katowice zremisowały z Czarnymi Sosnowiec. Zobaczcie ZDJĘCIA

Przemysław Drewniak
Piłkarki GKS-u Katowice w drugiej połowie cieszyły się z prowadzenia, ale straciły go w ostatniej akcji meczu Arkadiusz Gola / Polskapresse
W pierwszej kolejce Ekstraligi kobiet zawodniczki GKS-u Katowice zremisowały z Czarnymi Sosnowiec 1-1. Przyjezdne wywalczyły remis dopiero w doliczonym czasie gry, w którym wykorzystały rzut karny. Zobacz zdjęcia z sobotniego starcia na stadionie przy ulicy Bukowej!

GKS Katowice - Czarne Sosnowiec

ZOBACZCIE ZDJĘCIA

Starcie przy Bukowej było emocjonujące od pierwszych minut. Obie drużyny potrafiły stworzyć sobie okazje do zdobycia bramki, ale brakowało im skuteczności w wykończeniu akcji. Najbliżej szczęścia były piłkarki GKS-u - w 29. minucie spotkania arbiter meczu podyktowała rzut karny dla gospodyń za zagranie ręką jednej z zawodniczek z Sosnowca. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podeszła Joanna Olszewska, ale kierunek jej strzału doskonale wyczuła bramkarka Czarnych, Anna Szymańska, odbijając piłkę przed linią bramkową.

Nie przegapcie

W drugiej połowie inicjatywę przejęły piłkarki GKS-u. Napór przyniósł skutek, bo po składnej akcji głową do siatki trafiła Agata Sobkowicz. Wydawało się, że katowiczanki są bliskie sięgnięcia po komplet punktów, ale obraz gry gwałtownie zmienił się, gdy drugą żółtą kartką została ukarana Anna Konkol. Grające w osłabieniu gospodynie miały problemy z powstrzymaniem Czarnych. W końcówce w poprzeczkę trafiła Weronika Zawistowska. Jak okazało się chwilę później, było to jednak tylko ostrzeżenie ze strony pomocniczki gości. W doliczonym czasie gry wywalczyła ona rzut karny dla swojego zespołu, a jedenastkę wykorzystała kapitan zespołu, Katarzyna Daleszczyk, dając swojej drużynie remis w Katowicach.

Piłkarki GKS Katowice zremisowały z Czarnymi Sosnowiec. Zoba...

GKS Katowice 1-1 Czarni Sosnowiec
Agata Sobkowicz 68' - Katarzyna Daleszczyk 90+3' (k.)

GKS Katowice: Ludwiczak - Konkol, Hajduk, Olszewska, Buszewska - Kozak, Koch, Wróblewska (56. Parczewska), Stanović (90. Tkaczyk), Miłek (77. Sykorova), Sobkowicz (89. Brzęczek).

Czarni Sosnowiec: Szymańska - Horvathova, Hałatek, Wycisk (46. Wieczorek), Jaszek, Grad, Suskova, Daleszczyk, Kuciewicz, Zawistowska, Wiankowska.