Piłkarki Lecha Poznań UAM zrobiły duży krok w stronę awansu do II ligi. Niebiesko-białe rozgromiły zespół KA 4 resPect Krobię 6:1

Bartosz Kijeski
Zawodniczki Lecha Poznań UAM na Stadionie Miejskim w Poznaniu rozgromiły zespół KA 4 resPect Krobię 6:1 w ramach 21. kolejki FOX Travel III ligi. Podopieczne trenerki Alicji Zając przed ostatnią serią gier zrobiły ogromny krok w stronę awansu do II ligi. Zobacz zdjęcia z meczu -->Adam Jastrzębowski

Zawodniczki Kolejorza do tego spotkania przystępowały jako liderki swojej grupy. Aby zapewnić sobie awans, podopieczne Alicji Zając w dwóch ostatnich meczach obecnych rozgrywek musiały zdobyć cztery punkty. Mecz jednak nie zapowiadał się na łatwy. W poprzedniej kolejce zawodniczki z Poznania zremisowały z zespołem ze Starych Oborzysk, natomiast w poprzednim pojedynku z ekipą z Krobi lepsze okazały się podopieczne Pawła Janasa.

Piłkarki Kolejorza rozpoczęły od mocnego uderzenie i po 3 minutach spotkania fantastyczne podanie od Mai Kuleczki wykorzystała Martyna Nowaczyk, która strzałem lobem pokonała bramkarkę przyjezdnych. Po chwili do remisu mogły doprowadzić zawodniczki KA 4resPectu, jednak piłkę z linii bramkowej wybiła Maja Kuleczka.

Przez pierwszą część spotkania to lechitki były zespołem dużo lepszym z pomysłem na kreowanie i stwarzanie sobie sytuacji, jednak w wielu przypadkach brakowało skuteczności. Kilka razy swojego szczęścia próbowała Nowaczyk, a najlepszą do tego okazję miała w 22 minucie, lecz jej uderzenie minęło lewy słupek bramki strzeżonej przez Natalię Kaczmarek.

W 39. minucie lechitki podwyższyły rezultat. W polu karnym sfaulowana została Martyna Lechna, a bramkę z jedenastu metrów zdobyła 17-letnia Maja Kuleczka. Piłkarki Kolejorza nie cieszyły się zbyt długo z dwubramkowego prowadzenia, ponieważ chwilę przed przerwą gola kontaktowego strzeliła Natalia Andrzejczak.

Druga część spotkania to ponownie pojedynek pod dyktando niebiesko-białych. Piłkarki Alicji Zając potwierdziły to 5 minut po wznowieniu gry, kiedy to pięknym prostopadłym podaniem popisała się Dominika Kubka, a Martyna Nowaczyk bez problemu pokonała bramkarkę gościn. W tej sytuacji bardzo przytomnie zachowała się Łucja Teofilewska, która będąc na pozycji spalonej, przepuściła piłkę do swojej partnerki z zespołu.

W 69. minucie było już praktycznie po meczu. Świeżo wprowadzona na plac gry Sara Jóźwiak, otrzymała piłkę na szesnasty metr i efektownym lobem posłała piłkę do siatki. Piłkarki z Poznania wyraźnie dominowały, wykorzystując błędy w obronie swoich rywalek. W 77. ogromną pomyłkę zanotowała bramkarka zespołu z Krobii, która głową podała wprost do Łucji Teofilewskiej, a ta bez żadnego problemu posłała piłkę do pustej siatki. Ta sama zawodniczka, niecałe 10 minut później postawiła kropkę nad "i" dokładając swoje drugie trafienie w tym spotkaniu.

W następnej kolejce w spotkaniu z ekipą LFA Szczecin jeśli wywalczą minimum jeden punkt, wywalczą sobie upragnioną promocję do wyższej ligi. Awans może także nastąpić już w niedzielę, pod warunkiem że swojego meczu nie wygra zespół LZS Starych Oborzysk, które obecnie jest wiceliderem ligi.

Lech UAM Poznań - KA 4 resPect Krobia 6:1 (2:1)

Gole: 3., 51. Nowaczyk, 40. Kuleczka, 69. Jóźwiak, 77., 86 Teofilewska - 42. Andrzejczak

Lech UAM: Laskowska - Małyszka, Sawicka (82. Ostrowska), Kubka (68. Smól), Kuleczka, Lechna (46. Teofilewska), Drzewiecka (63. Buczak), Przybył, - Fronczak (46. Zielińska), Wasiewicz (46. Rosińska), Nowaczyk (68. Jóźwiak)

KA 4 resPect: Kaczmarek - Łagoda (70. Dworniczak), Bańkowiak (89. Kilar), Szymczak, Chuda - Roszkowiak, Kołodziejczak, Nowak, Jasiak - Grad (63. Miłoszyk), Andrzejczak

Sędzia: Aleksandra Giełda

Henning Berg, Rafał Janas, a może Marcin Brosz... Lista kandydatów do zastąpienia Macieja Skorży w Lechu Poznań jest imponującaZobacz, kto może w najbliższych tygodniach zostać nowym szkoleniowcem Lecha Poznań --->

Trenerski wakat w Lechu Poznań. Kto może zostać następcą Mac...