Piłkarki nożne Górnika Łęczna mają za sobą kolejny sprawdzian. Liderki ekstraligi pokonały w Warszawie Sportis KKP Bydgoszcz 3:1

Marcin Puka
Marcin Puka
gksgornik.leczna.pl
Piłkarki nożne lidera ekstraligi – Górnika Łęczna mają za sobą kolejny mecz towarzyski przed drugą częścią sezonu 2021/22. Dzisiaj zielono-czarnej na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Warszawie zmierzyły się ze swoim ligowym rywalem, Sportisem KKP Bydgoszcz. Lepsze okazały się łęcznianki, zwyciężając 3:1.

– To będzie sprawdzian, który pokaże nam, w jakim momencie przygotowań jesteśmy, a jednocześnie mecz, w którym po raz ostatni będziemy tak mocno rotować składem. Cały czas trwa rywalizacja o miejsce w wyjściowej jedenastce na ligowe starcie z GKS Katowice, do której włączają się też zawodniczki wracające po urazach – mówił przed meczem Robert Makarewicz, trener Górnika, na oficjalnej stronie internetowej klubu z Łęcznej. – Oczywiście w sobotę wynik nie będzie najważniejszy. Chodzi nam bardziej o doskonalenie stylu gry. W tym tygodniu mocno pracowaliśmy nad szybkością podejmowania decyzji, więc właśnie tego, a także dobrej dyspozycji fizycznej, będziemy wymagali od zawodniczek – dodawał.

Pierwsza połowa niedzielnego spotkania była wyrównana, chociaż prowadzenie objął Górnik. W 11. minucie celną główką popisała się Marianna Litwiniec. Niestety później rywalki wyrównały, za sprawą Aleksandry Stasiak.

Po zmianie stron dominowały łęcznianki. Najpierw ładnym strzałem zza pola karnego popisała się Klaudia Lefeld, a w 70. min. końcowy rezultat potyczki ustaliła Anna Gliszczyńska.

Oprócz zwycięstwa, cieszy fakt, że do gry po kontuzjach wróciły Jolanta Siwińska i Anna Zając. Niebawem to samo powinno spotkać Klaudię Miłek i Aleksandrę Posiewkę.

12 lutego łęcznianki w czwartej, tegorocznej grze kontrolnej sparować będą z UKS SMS Łódź.

Po dwóch latach przerwy do reprezentacji Polski seniorek wraca Klaudia Lefeld. Zawodniczka Górnika otrzymała powołanie na towarzyski turniej Pinatar Cup, który odbędzie się w dniach 16-22 lutego w Hiszpanii.

Natomiast na zgrupowanie (15-24 lutego w Grecji) reprezentacji Polski do lat 19 pojadą cztery zawodniczki klubu z Łęcznej. Są to Nikola Dębińska, Martyna Duchnowska, Weronika Kaczor i Katja Skupień.

Górnik Łęczna – Sportis KKP Bydgoszcz 3:1 (1:1)
Bramki: Litwiniec 11, Lefeld 54, Gliszczyńska 70 – Stasiak 23
Górnik (I połowa): Zielińska – Guściora, Kiepura, Głąb, Kazanowska, Litwiniec, Giętkowska, Szymczak, Ratajczyk, Duchnowska, Macleans; (II połowa): Palińska – Skupień, Zawadzka, Siwińska, Frontczak, Kaczor, Jezioro (70 Zając), Gliszczyńska (70 Dębińska), Lefeld, Rapacka, Nestorowicz. Trener: Robert Makarewicz