Piłkarki Śląska Wrocław w ćwierćfinale Orlen Pucharu Polski! (GOLE)

Jakub Guder
Jakub Guder
WKS Śląsk Wrocław SA
Piłkarki Śląska Wrocław pokonały na wyjeździe 3:1 SWD II Wodzisław Śląski 3:1 i awansowały dzięki temu do ćwierćfinału Orlen Pucharu Polski.

Znacznik "II" mógł być mylący, bo drużyna z Wodzisławia Śląskiego miała w swoim składzie sporo dziewczyn grających na co dzień w pierwszoligowym zespole. Nie zmieniało to jednak faktu, że wrocławianki były faworytkami tego pojedynku. No i od pierwszych minut podopieczne Piotra Jagieły rzuciły się do ataku. Dobre okazje miała Katarzyna Białoszewska, strzelała też Kamila Czudecka, ale goli nie oglądaliśmy. Po kilkunastu minutach do głosu doszły miejscowe. Sporo między słupkami napracować musiała się Anna Bocian, ale spisywała się bardzo dobrze. Do przerwy goli nie było.

Pierwszy gol padł tuż po przerwie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w polu karnym najlepiej odnalazła się Katarzyna Białoszewska, która z najbliższej odległości dopełniła formalności. Kilka chwil potem było już 2:0. Gabriela Lewicka odebrała piłkę na prawym skrzydle i znakomicie dograła ją w pole karne do Marceliny Buś, a ta uderzając bez przyjęcia umieściła piłkę w siatce. To było zabójcze 10 minut w wykonaniu WKS-u, bo już w 56 minucie było 3:0. Marcelina Buś była faulowana w polu karnym, arbiter wskazała na "wapno", a jedenastkę na gola pewnym strzałem zamieniła Joanna Wróblewska. Po trzecim golu Śląsk miał już pełną kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami i nie zachwiała jej nawet piękna bramka Patrycji Sarapaty z 71. minuty. W końcówce goli już nie oglądaliśmy.

Warto dodać, że w zespole Śląska zadebiutowały trzy młode zawodniczki Wiktoria Chraścina, Pola Solarska i Oliwia Bębeniec. Wszystkie pojawiły się na murawie w drugiej połowie. Meczu z powodu kontuzji nie dokończyła Jagoda Ostrowska.

Warto przypomnieć, że w poprzednim sezonie wrocławianki dotarły do finału Pucharu Polski, w którym przegrały 0:4 z Czarnymi Sosnowiec. W obecnej edycji rozgrywek odprawiły już rezerwy Medyka Konin (8:1) oraz Skrę Częstochowa (3:0). Ćwierćfinały Orlen Pucharu Polski zaplanowane są na 19 kwietnia. W grze - oprócz Śląska - zostały: Ślęza Wrocław, Pogoń Szczecin, AZS UJ Kraków, LZS Stare Oborzyska, APLG Gdańsk, UKS SMS Łódź i Górnik Łęczna.

1/8 Orlen Pucharu Polski Kobiet 2022/23

Pogoń II Tczew - Ślęza Wrocław 1:2 (Pąk 69 - Walczak 29, Góra 37)
Pogoń Tczew - Pogoń Szczecin 2:3 (Sobal 15, Okoniewska 75 - Ratajczyk 5, Grabowska 19, Michalczyk 40k.)
Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski - AZS UJ Kraków 2:3 pd. (Knuła 67, Gościniak 74 - Derus 48, 59, Nieciąg 95)
LZS Stare Oborzyska - Stomilanka Stomil 2:0
Respekt Myślenice - APLG Gdańsk 0:4 (Słowińska 21, Dymińska 22, Włodarczyk 60, Czajka 66),
SWD II Wodzisław Śląski - Śląsk Wrocław 1:3 (Sarapata 71 - Białoszewska 47, Buś 54, Wróblewska 56 k.)
Czarni Sosnowiec - UKS SMS Łódź 0:1 (Kopińska 29)
Resovia II - Górnik Łęczna 2:5 pd. (10', 24' - Piętakiewicz 4, Skupień 33, 115, Miłek 93k., Litwiniec 120)