Piłkarska ekstraklasa. ŁKS Łódź pewnie pokonał pierwszoligową Wartę Pozna

hof
Piłkarze ŁKS, przygotowujący się do rozgrywek ekstraklasy, rozegrali trzeci tego lata mecz sparingowy. Podopieczni trenera Kazimierza Moskala wygrali 3:0 z pierwszoligową Wartą Poznań.

Pierwsza groźnie zaatakowała Warta, ale strzał poznańskiego zawodnika pewnie obronił Budzyński. ŁKS odpowiedział w trzynastej minucie, ale uderzenie Kujawy zdołał zablokować obrońca Warty. Kilka minut później dobrze strzelał Piątek, ale piłka poleciała obok bramki. W 22 minucie łodzianie mogli mówić o szczęściu. Piłkę stracił na własnym przedpolu Rozwandowicz, jednak jego błąd naprawił Budzyński, który obronił strzał rywala.

Łodzianie objęli prowadzenie w 37 minucie. Piątka doskonale podał do Pirulo, a ten nie zmarnował okazji i łodzianie objęli prowadzenie. W ostatniej akcji tej części spotkania znów na listę strzelców wpisał się Pirulo. Tym razem Hiszpan popisał się ładnym, technicznym uderzeniem.

Także po przerwie łodzianie przeważali. Już w pierwszej minucie odnotowano pierwszy strzał w wykonaniu Pyrdoła, ale obroniony przez bramkarza poznańskiej drużyny. W 53 minucie Trąbka zagrywał piłkę do Sekulskiego. ale akcję przerwał zawodnik Warty.

63 minucie Warta Poznań nie wykorzystała rzutu karnego, jej zawodnik strzelił obok słupka bramki. Już w kolejne akcji ŁKS mógł zdobyć kolejnego gola. Do Wolskiego dobrze zagrał do Pyrdoł, lecz ten skierował piłkę prosto w ręce bramkarza. W 81 minucie Trąbka otrzymał dokładne podanie od Rozmusa, ale zabrakło precyzji i wynik się nie zmienił. W kolejnej akcji sędzia podyktował jedenastkę dla ŁKS, po faulu na Rozmusie. Sekulski pewnie wykorzystał rzut karny.

ŁKS Łódź - Warta Poznań 3:0 (2:0)

1:0 - Pirulo (37)
3:0 - Pirulo (45)
3:0 - Sekulski (82, karny)
ŁKS I połowa: Budzyński - Grzesik, Sobociński, Rozwandowicz, Klimczak - Ramirez, Łuczak, Kalinkowski, Piątek, Pirulo - Kujawa.

ŁKS II połowa: Arndt - Bogusz, Juraszek, Dampc, Rozmus, Wolski, Guima, Srinić, Trąbka (84, Ratajczyk), Pyrdoł - Sekulski (84, Radionow).

Warta Poznań: (I połowa) Laskowski - Kuzdra, Kieliba, Boczek, Kiełb - Biegański, Grobelny, Cierpka, Janicki, Jaroch - Łukasz Spławski.
II połowa: Lis - Kuzdra, Ławniczak, Boczek, Fiedosewicz - Grobelny, Marciniak, Biegański, Janicki, Jakóbowski - Spławski.

We wczorajszym spotkaniu nie zagrał Michał Kołba. Pierwszy bramkarz beniaminka ekstraklasy narzeka na drobny uraz i szkoleniowiec nie zamierzał ryzykować zdrowia zawodnika.

Dla ełkaesiaków to pierwszy z trzech sparingów, które drużyna rozegra podczas zgrupowania w Grodzisku Wielkppolskim. Kolejne spotkania podopieczni trenera Kazimierza Moskala zagrają w sobotę 6 lipca z GKS Tychy i Kotwicą Kołobrzeg.