Piłkarska II liga. ŁKS na drugim miejscu w tabeli

Jan Hofman
W spotkaniu dwudziestej kolejki piłkarskiej drugiej ligi MKS Kluczbork przegrał 0:2 z ŁKS. Dzięki temu łodzianie awansowali w tabeli.

Piłkarze ŁKS już przed meczem wiedzieli, że ich najgroźniejsi konkurenci w walce o awans do pierwszej ligi (GKS 1962 Jastrzębie, Radomiak Radom i Warta Poznań) przegrali. A to oznaczało, że ewentualne zwycięstwo łódzkiej drużyny da jej awans na drugie miejsce w tabeli.

Ełkaesiacy nie zmarnowali takiego uśmiechu losu. Dwukrotni mistrzowie Polski po dobrej grze pewnie sięgnęli po trzy punkty. Dzięki temu ponownie są wiceliderem rozgrywek. To ważny sukces drużyny, bowiem wprowadzi w poczynania zawodników i trenerów sporo spokoju, którego na pewno nie było po kiepskim rozpoczęciu wiosennych zmagań.

Goście dobrze rozpoczęli wczorajsze spotkanie. Łodzianie od początku uzyskali przewagę i często atakowali bramkę strzeżoną przez Majchrowskiego. Bardzo aktywny w ataku był Zagdański, lecz na początku pojedynku nie zdołał wypracować klarownych sytuacji, podobnie jak wspomagający go Bryła.

Pierwszy gol padł w 45 minucie. Bryła minął rywala i zagrał na wolne pole do Pyrdoła. Młodzieżowiec ŁKS wpadł w pole karne zagrał wzdłuż bramki, gdzie akcję skutecznie wykończył Łuczak.

Łodzianie dobili gospodarzy w 60 minucie. Znów poważny udział przy zdobytym golu miał Bryła, który tym razem asystował przy trafieniu Zagdańskiego.

Żółtą kartką w tym meczu został ukarany Kocot. To czwarty w tym sezonie kartonik łódzkiego pomocnika, co oznacza, że będzie pauzował w sobotnim meczu ze Zniczem Pruszków.

18. Gwardia Koszalin 21 18 18-39

Materiał oryginalny: Piłkarska II liga. ŁKS na drugim miejscu w tabeli - Express Ilustrowany