Piłkarska Liga Mistrzów - wyniki 2. rundy eliminacji

Warszawa (PAP)
Zespoły z Norwegii, Azerbejdżanu, Litwy, Ukrainy, Węgier i Izraela awansowały we środę do 3. rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. Najbardziej zacięte mecze zostały rozegrane w Stambule i Zurychu, gdzie dopiero dogrywki wyłoniły zwycięskie zespoły. Zostały nimi Karabach Agdam i Dynamo Kijów.

Dynamo Kijów potrzebowało dodatkowego czasu, aby w Stambule wyeliminować Fenerbahce. Ukraiński zespół wygrał 2:1, a Tomasz Kędziora wyszedł na boisko w podstawowym składzie i miał asystę przy pierwszej bramce. W 94. min. zmienił go Ołeksandr Karawajew, który 10 minut później zdobył bramkę na wagę awansu. Przed tygodniem Dynamo zremisowało z wicemistrzem Turcji 0:0 w Łodzi, gdzie wystąpiło w roli gospodarza ze względu na trwającą na Ukrainie wojnę.

Dogrywki potrzebował też niedawny pogromca Lecha Poznań - Karabach Agdam. Azerski klub w pierwszym meczu wygrał u siebie z FC Zurich 3:2. W rewanżu zremisował 2:2 w Szwajcarii, choć już w 4. min stracił bramkę po strzale samobójczym Maksima Miedwiediewa. Karabach odrobił straty i może się już szykować na następnego rywala.

Najbardziej okazałe zwycięstwo zanotował norweski zespół FK Bodoe/Glimt, który rozgromił gości z Linfield FC 8:0. Po pierwszym spotkaniu wygranym 1:0 drużyna z Irlandii Płn. mogła jeszcze liczyć na korzystne rozstrzygnięcie w dwumeczu.

W trzeciej rundzie wystąpi 12 zwycięzców dwumeczów drugiej rundy oraz osiem zespołów, które dopiero rozpoczną swój udział w eliminacjach. Przepustkę do fazy grupowej Champions League daje dopiero triumf w czwartej rundzie.