Piłkarskie Orły: Łukasz Zagdański najlepszym snajperem kwietnia

Paweł Górski
Łukasz Zagdański strzelił w kwietniu 11 goli
Łukasz Zagdański strzelił w kwietniu 11 goli Facebook/Lubuszanin Drezdenko
Za nami drugi miesiąc rywalizacji lubuskich strzelców w ramach Piłkarskich Orłów 2023. Po raz pierwszy tytuł padł łupem reprezentanta IV ligi, którym jest Łukasz Zagdański z Lubuszanina Drezdenko.

Medal jedzie do Drezdenka

11 goli – z takim dorobkiem zakończył kwiecień Łukasz Zagdański, który został laureatem miesiąca w Piłkarskich Orłach w województwie lubuskim. Doświadczony zawodnik Lubuszanina Drezdenko niemal w każdym kwietniowym spotkaniu trafiał na listę strzelców, z czego aż trzy razy zapisał na swoim koncie hattricka.

Tak dobra postawa 34-latka nie sprawiła jednak, że zwycięstwo w klasyfikacji przyszło mu łatwo. Do ostatniej kolejki rywalizował z nim Bartosz Żurawski (Lechia II Zielona Góra), który ostatecznie zajął drugą lokatę z dziewięcioma bramkami w dorobku. Podium zamknął najlepszy z trzecioligowców, Kacper Laskowski (Carina Gubin), który w kwietniu zaczął regularnie trafiać. Spośród sześciu jego goli cztery miały miejsce właśnie w ubiegłym miesiącu.

Kolejna zmiana lidera w IV lidze

Majową rywalizację lubuscy czwartoligowcy rozpoczęli już w Święto Konstytucji. Po raz kolejny tej wiosny doszło do zmiany lidera, gdyż w Sławie punkty straciła Syrena Zbąszynek. Miejscowy Dąb Przybyszów prowadził już od 18 minuty po golu Łukasza Krawczyka. Później inicjatywę przejęli goście i tuż przed przerwą wyrównał Paweł Dulat. Po zmianie stron zespół ze Zbąszynka szybko objął prowadzenie dzięki trafieniom Wiktora Kuberskiego i ponownie Pawła Dulata. Wynik 1:3 nie zraził jednak gospodarzy, którzy błyskawicznie potrafili wyrównać za sprawą goli Jakuba Gessnera oraz Damiana Koppenhagena z rzutu karnego. W 85 minucie Azimov Bakhruman dał Syrenie prowadzenie 4:3, ale już po krótkiej chwili do wyniku 4:4 doprowadził Przemysław Jastrzębski. Po tak intensywnym pojedynku zespoły podzieliły się punktami.

Remis Syreny wykorzystała Odra Skrzynie Zając Bytom Odrzański, która na własnym terenie aż 9:0 rozgromiła outsidera rozgrywek, Budowlanych Lubsko. Dzięki temu podopieczni trenera Grzegorza Tychowskiego wrócili na fotel lidera po jednej kolejce nieobecności, choć nad drugą lokatą mają obecnie zaledwie punkt przewagi.

Czarni górą w derbach

Tej wiosny zarówno Czarni Żagań jak i Promień Żary nie spisują się najlepiej. Wydaje się jednak, że Czarni na dobre się przełamali, co potwierdzili wygraną 4:1 nad Promieniem. Podopieczni trenera Andrzeja Wilczackiego wyraźnie lepiej weszli w derbowy pojedynek, prowadząc do przerwy 2:0 po bramkach Jakuba Skiby i Krystiana Chruścickiego. W drugiej połowie Błażej Strugaru dobił żaran dwoma trafieniami, a ci byli w stanie odpowiedzieć jedynie honorowym golem Jakuba Nowaka.

Zagdański znów strzela

Laureat kwietniowych Piłkarskich Orłów już w pierwszym meczu maja pokazał, że nie ma zamiaru spoczywać na laurach. Dwa gole Łukasza Zagdańskiego zapewniły Lubuszaninowi Drezdenko zwycięstwo 2:1 w niełatwym domowym starciu z Pogonią Skwierzyna.Na półmetku spotkania gospodarze prowadzili 1:0, lecz na początku drugiej odsłony wyrównał Miłosz Rutkowski. Decydujący gol Zagdańskiego na 2:1 padł w 61 minucie.

Wyniki 26. kolejki IV ligi:

• Lechia II Zielona Góra – Ilanka Rzepin 0:4 (bramki: Stefanowicz 2, Odishvili, Noniashvili)
  • Korona Kożuchów – Meprozet Stare Kurowo 2:0 (Miłek, Cygan)
  • Czarni Żagań – Promień Żary 4:1 (Strugaru 2, Skiba, Chruścicki – Nowak)
  • Dąb Sława-Przybyszów – ZAP Syrena Zbąszynek 4:4 (Krawczyk, Gessner, Koppenhagen, Jastrzębski – Dulat 2, Kuberski, Bakhruman)
  • Lubuszanin Drezdenko – Pogoń Skwierzyna 2:1 (Zagdański 2 – Rutkowski)
  • Odra Nietków – Pogoń Świebodzin 3:0 (Lewaszow, Kaczorowski, Trzmiel)
  • Odra Skrzynie Zając Bytom Odrzański – Budowlani Lubsko 9:0 (Skiba 4, Cieśla 2, Chłopowiec, Maciej Konsewicz, K. Konsewicz)
  • Spójnia Ośno Lubuskie – Piast Iłowa 2:2 (Szczeciński, Dyc – Świrlik, Szydlarski)
  • Polonia Słubice – Celuloza Kostrzyn nad Odrą 3:1 (Gronostaj 2, Ossowski – Jankowski)