Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rakoczy strzela dla Polski. Dwie bramki i asysta jaślanina w meczu z Kosowem [WIDEO]

Jakub Hap
Jakub Hap
Od miesięcy jest jednym z liderów Cracovii, ale świetną formą błyszczy nie tylko na boiskach Ekstraklasy. Pochodzący z Jasła Michał Rakoczy - bo o nim mowa - pokazał prawdziwy kunszt strzelecki w piątkowym meczu reprezentacji Polski do lat 21. Biało-czerwoni grali w Płocku z Kosowem, i pewnie pokonali rywali 3:0. Jaślanin miał udział we wszystkich trafieniach - dwa zaliczył samodzielnie, przy trzecim asystował.

Zdecydowaną wygraną podopieczni Michała Probierza rozpoczęli batalię eliminacyjną o awans na młodzieżowe mistrzostwa Europy. Wszystkie trzy gole naszej drużyny, złożonej głównie z zawodników klubów ekstraklasowych padły w pierwszej połowie spotkania, w której biało-czerwoni wyraźnie zdominowali przeciwnika.

Pierwszy gol padł po rzucie rożnym. Rakoczy, grający na pozycji rozgrywającego dośrodkował, a futbolówkę głową skierował do siatki Ariel Mosór. Pozostałe dwie bramki poszły już na konto 21-latka z Jasła. Najpierw wykończył podanie Mateusza Łęgowskiego, a następnie Szymona Włodarczyka.

Skrót meczu można obejrzeć TUTAJ.

Rakoczy przebywał na boisku do 81. minuty, kiedy to zmienił go Rakoczy Maxi Oyedele.

Kolejne spotkanie w ramach eliminacji do Euro, które w 2025 roku odbędzie się w Słowacji reprezentacja Polski U-21 rozegra już w najbliższy wtorek, mierząc się na wyjeździe z Estonią. Oprócz Kosowa i Estonii grupowymi rywalami biało-czerwonych są Niemcy, Bułgaria oraz Izrael.

W rozpoczętym w lipcu sezonie Ekstraklasy, Michał Rakoczy wystąpił we wszystkich sześciu dotychczasowych meczach Cracovii. Jego dorobek to bramka i asysta. W poprzednich rozgrywkach, za sprawą siedmiu trafień i dwóch asyst wychowanek UKS Szóstka Jasło był najskuteczniejszych zawodnikiem "Pasów".