Piłkarze Ekstraklasy zagrali w meczach el. MŚ 2022. Dwa gole Vladislavsa Gutkovskisa dla Łotwy

Jacek Czaplewski
W środę odbyły się pierwsze wrześniowe mecze el. MŚ 2022. Wystąpiło w nich kilku piłkarzy z PKO Ekstraklasy. Dwie bramki dla Łotwy zdobył napastnik Rakowa Częstochowa, Vladislavs Gutkovskis.

Gutkovskis trafił w wygranym 3:1 meczu z Gibraltarem. Najpierw nie pomylił się z rzutu karnego, potem odzyskał prowadzenie w 85 minucie. Oprócz niego wystąpił też bramkarz Jagiellonii Białystok, Pavels Steinbors. Z powodu kontuzji poza kadrą znalazł się natomiast pomocnik Lechii Gdańsk, Kristers Tobers. Dla Łotwy było to pierwsze zwycięstwo w eliminacjach. W grupie G prowadzi Turcja.

Najwcześniej wybiegł na boisko Gieorgij Żukow. Pomocnik Wisły Kraków zagrał w zremisowanym meczu z Ukrainą (2:2), zmieniając kolegę w doliczonym czasie. Poza kadrą gości pozostał Ihor Charatin, czyli nowy pomocnik Legii Warszawa, który wczoraj dopinał swój transfer z Ferencvarosu. Kazachstan ma dwa punkty, Ukraina cztery. Z siedmioma grupie D przewodzi Francja.

Ekstraklasowych akcentów było wczoraj więcej. Napastnik Legii Warszawa Mahir Emreli i obrońca Wisły Płock Anton Krywociuk zagrali dla Azerbejdżanu w przegranym 1:2 spotkaniu z Luksemburgiem. Obaj weszli na boisko w drugiej połowie. Azerbejdżan w grupie A pozostaje bez zdobyczy punktowej. Pierwsza jest Portugalia z dziesięcioma punktami.

W grupie H Słowenia zremisowała ze Slowacją 1:1. Dla przyjezdnych wystąpili obrońca Lecha Poznań Lubomir Satka oraz obrońca Piasta Gliwice Jakub Holubek. Na ławce został bramkarz Piasta Gliwice Frantisek Plach, a z powodu kwarantanny w kadrze nie znalazł się bramkarz Lechii Gdańsk Dusan Kuciak.

Na stadionie w odległym Nawakszucie wystąpił natomiast Jorginho, pojawiając się w 77 minucie. To nowy skrzydłowy Wisły Płock. Jego Gwinea Bissau zremisowała 1:1 z Gwineą. Był to pierwszy mecz eliminacji.

Mecz towarzyski w pełnym wymiarze czasowym zaliczył Robert Ivanov. Stoper Warty Poznań zagrał dla Finlandii przeciw Walii (0:0).

Serię wrześniowych meczów w eliminacjach mistrzostw świata reprezentacja Polska rozpocznie od starcia z Albanią na PGE Narodowym w Warszawie (czwartek, godz.. 20.45, transmisja TVP 1). Niestety, z kadry wypadło kilku ważnych graczy. Jak poradzi sobie z tym selekcjoner Paulo Sousa? Zobacz nasz przewidywany skład Biało-Czerwonych!Uruchom i przeglądaj galerię klikając ikonę "NASTĘPNE >", strzałką w prawo na klawiaturze lub gestem na ekranie smartfonu

Przewidywany skład Polski na mecz z Albanią. Jak Paulo Sousa...