Piłkarze FAF Elany Toruń awansowali do III ligi! Zadecydowała wygrana w Mogilnie [WIDEO]

Daniel Ludwiński
Torunianie właśnie zostali trzecioligowcami
Torunianie właśnie zostali trzecioligowcami Agnieszka Bielecka
FAF Elana Toruń wygrała na wyjeździe 1:0 z Pogonią Mogilno i zapewniła sobie pierwsze miejsce w tabeli IV ligi, a tym samym awans.

Przed świąteczną czwartkową kolejką matematyczne szanse na dogonienie torunian miał jeszcze tylko Chemik. Bydgoszczanie wybiegli na boisko jako pierwsi i przegrali w Świeciu z Wdą 0:2, co oznaczało, że torunianom do awansu wystarczał choćby remis. W Mogilnie FAF Elana mogła objąć prowadzenie jeszcze w pierwszej połowie, ale w 44. minucie Damian Lenkiewicz nie wykorzystał rzutu karnego.

Tuż po przerwie kapitan drużyny zrehabilitował się jednak i zdobył bramkę na wagę trzech punktów i awansu. FAF Elanie w utrzymaniu wyniku 1:0 nie przeszkodziła nawet czerwona kartka dla bramkarza Wojciecha Pawłowskiego. To drugi z rzędu awans torunian - rok temu świętowali zwycięstwo w klasie okręgowej.

Po spotkaniu piłkarze i kibice nie kryli radości z sukcesu. W mediach społecznościowych pojawiło się już pierwsze nagranie wideo pokazujące świętowanie awansu:

32. kolejka sezonu była dobra nie tylko dla FAF Elany, ale i dla drugiej z toruńskich drużyn - Pomorzanin już w środę wygrał 4:0 z Notecianką Pakość.

Warto wspomnieć o rekordowo wysokim wyniku w Brodnicy, gdzie miejscowa Sparta popisała się wyjątkową skutecznością i rozbiła Lidera Włocławek aż 10:2.

Wyniki i strzelcy 32. kolejki:
Pogoń Mogilno - Elana Toruń 0:1 (0:0),
Damian Lenkiewicz (47);
Sparta Brodnica - Lider Włocławek 10:2 (5:0), Bartosz Kaczyński (14), Radosław Gajkowski (28), Jakub Bojar (36), Damian Argalski (39), Radosław Rybka (41, 65), Olaf Wójtowicz (55, 85), Maciej Tuptyński (82), Jakub Aranowski (89) - Damian Figura (54, 57);
Noteć Łabiszyn - Chełminianka Chełmno 0:0;
Wda Świecie - Chemik Bydgoszcz 2:0, Oskar Januszewski (9, 16);
Pomorzanin Toruń - Notecianka Pakość 4:0, Kacper Kamiński (9, 14, 59), Jakub Sajda (55);
Lech Rypin - Start Pruszcz 2:2 (0:1), Marcel Łapkiewicz (75, 85) - Patryk Jarantowicz (36), Damian Stasikowski (57);
Kujawianka Izbica Kujawska - Pomorzanin Serock 3:2 (1:1), Łukasz Galanciak (26, 70), Oleg Tabaka (87) - Jakub Nowak (35), Mateusz Kordyla (56);
Włocłavia Włocławek - Tłuchowia Tłuchowo 1:0 (0:0), Dawid Zaborowski (51)

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0