Dorota Kułaga
Korona Kielce przegrała z GS Katowice 0:1.
Korona Kielce przegrała z GS Katowice 0:1. Kamil Bielaszewski
W drugim meczu kontrolnym piłkarze Korony Kielce przegrali z GKS Katowice 0:1. Sparing odbył się na stadionie przy ulicy Kusocińskiego. Zagrał w nim pozyskany kilka dni temu David González Plata “Nono”, testowany był 19-letni Mateusz Ziółkowski, pomocnik Zagłębia Sosnowiec.

Korona przegrała sparing z GKS Katowice. Testowała Mateusza Ziółkowskiego

Korona Kielce - GKS Katowice 0:1 (0:0)
Bramka: Dawid Brzozowski 88.
Korona: (I połowa): Forenc - Seweryś, Sewerzyński, Trojak, Danek - Konstantyn, Kiełb, Nono, Deaconu, Nojszewski (30. Strzeboński) - Śpiączka. (II połowa) Zapytowski - Ziółkowski, Malarczyk, Petrow, Więckowski (69 Szulc) - Podgórski, Deja, Szpakowski, Takač, Błanik - Szykawka.
GKS: Szczuka (70 Kukulski) - Wojciechowski (46 Brzozowski), Kołodziejski (75 Tanżyna), Janiszewski, Jaroszek (80 Warmuz) - Wasielewski, Błąd (46 Urynowicz), Repka (46 Stromecki), Dudziński (46 Bród) - Roginić (65 Szwedzik) - Szwedzik (46 Kościelniak).
Żółte kartki: Strzeboński, Ziółkowski (Korona).

W 81 minucie goście nie wykorzystali rzutu karnego, świetną interwencją popisał się Marceli Zapytowski. W 88 minucie bramkarz Korony jednak skapitulował po strzale Dawida Brzozowskiego z ostrego kąta.

Sztab szkoleniowy Korony na czele z Kamilem Kuzerą testował Mateusza Ziółkowskiego. Jest to wychowanek KSZO Junior Ostrowiec Świętokrzyski, obecnie jest zawodnikiem Zagłębia Sosnowiec, grał też w Górniku Zabrze i w jego barwach zaliczył dwa występy w PKO Ekstraklasie.