Krzysztof Nowacki
W czwartym meczu kontrolnym przed rundą wiosenną piłkarze Motoru Lublin wygrali z rezerwami Legii Warszawa 3:0. Gole dla żółto-biało-niebieskich strzelili dwa Filip Wójcik oraz Szymon Rak.

Lublinianie z dużym animuszem rozpoczęli sparing z drugą drużyną Legii. Minęło zaledwie pięć minut gry, gdy wynik potyczki strzałem od poprzeczki otworzył Filip Wójcik. 120 sekund później, po zespołowej akcji, ten sam zawodnik podwyższył rezultat ma 2:0.

Pomocnik Motoru miał swój udział przy wszystkich trzech golach, które padły w pierwszej połowie. W 17. minucie Wójcik zagrał dokładnie do Szymona Raka, a młody napastnik sfinalizował akcję celnym strzałem.

W przerwie trener Marek Saganowski przemeblował praktycznie całą jedenastkę. Grę w drugiej połowie kontynuowali tylko Maksymilian Cichocki i Ariel Wawszczyk. Na pozostałych pozycjach zameldowali się nowi gracze. W bramce Seweryna Kiełpina zmienił Sebastian Madejski.

Na boisku zameldował się m.in. pozyskany dzień wcześniej Piotr Kusiński. 19-letni pomocnik związał się z lubelskim klubem kontraktem do czerwca 2023 roku. Wcześniej występował w drużynach młodzieżowych ze stolicy, a w ostatnim okresie był na wypożyczeniu z Legii w trzecioligowym Świcie Nowy Dwór Mazowiecki.

Piłkarze Motoru w drugiej części mieli okazję do podwyższenia wyniku, ale nie udało im się pokonać golkipera Legii. Rywale ze stolicy także byli bezsilni w ataku i rezultat towarzyskiej potyczki już się nie zmienił.

Trener Marek Saganowski w planach ma jeszcze dwie sparingowe potyczki, 6 lutego w Radomiu z Radomiakiem i na zakończenie okresu przygotowawczego w Lublinie z Pogonią Siedlce (13 lutego). Rundę wiosenną drugiej ligi Motor rozpocznie w ostatni weekend lutego.

Legia II Warszawa – Motor Lublin 0:3 (0:3)

Bramki: Wójcik 5, 7, Rak 17

Motor: (I połowa) Kiełpin - M. Król, Grodzicki, Łukasik, Wawszczyk, Cichocki, Kumoch, Duda, Wójcik, Rak, Ropski; (II połowa) Madejski - Michota, Janiszek, Cichocki, Wawszczyk, Kusiński, R. Król, Kunca, Moskwik, Jagodziński, Świderski

Lubelscy sportowcy chętnie włączają się w akcje na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zobacz na kolejnych zdjęciach w galerii, co można wylicytować w tym roku...

29. finał WOŚP. Zobacz, co na aukcje przekazały kluby sporto...