Piłkarze Sparty chcą przywieźć trzy punkty ze Stopnicy

Kamil Markiewicz
Piłkarze Sparty Kazimierza Wielka zwyciężyli w wyjazdowym spotkaniu klasy okręgowej z beniaminkiem rozgrywek OKS Opatów 2:1. Na zdjęciu kapitan Sparty Mariusz Adamczyk. Kamil Markiewicz
Kazimierski zespół pożegnał się z Pucharem Polski. Drużyna odniosła szóste zwycięstwo w klasie okręgowej pokonując na wyjeździe ekipę z Opatowa.

Przed tygodniem Sparta Kazimierza Wielka rozegrała spotkanie czwartej rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu świętokrzyskiego. Na własnym boisku kazimierski zespół uległ czwartoligowej Unii Sędziszów aż 1:6. Do przerwy goście prowadzili 2:0. Honorowego gola dla gospodarzy strzelił Rafał Stępień.

Znacznie lepiej drużynie z Kazimierzy Wielkiej poszło w niedzielnej ligowej konfrontacji. Na wyjeździe pokonała beniaminka ligi OKS Opatów 2:1. Do przerwy Sparta wygrywała 1:0, po golu Dawida Byrskiego. Ten sam zawodnik dołożył trafienie po przerwie.

- Wygraliśmy i to jest najważniejsze. W pierwszej połowie widać było zmęczenie, które zawodnicy odczuwają, po spotkaniach, których w ostatnich dniach rozegraliśmy sporo, ponieważ doszła rywalizacja w Pucharze Polski. Po przerwie prezentowaliśmy się lepiej, dzięki temu udało nam się utrzymać korzystny wynik - powiedział Marek Kowalski, trener kazimierskiej drużyny.

W niedzielę, o godzinie 13, Sparta zagra na wyjeździe w meczu dwunastej kolejki z Piastem Stopnica. Rywale zespołu z powiatu kazimierskiego w tym sezonie grają w kratkę. W minionej kolejce przegrali na wyjeździe z beniaminkiem Bucovią Bukowa 1:3. Piast w jedenastu kolejkach, które dotychczas zostały rozegrane wywalczył 8 punktów, które pozwalają mu się plasować na jedenastej pozycji w tabeli. Zespół ze Stopnicy traci do szóstej Sparty 10 punktów.

W Stopnicy z powodu kontuzji w Sparcie nie zagrają Łukasz Stępień i Dieme Yahiya. - Będziemy chcieli zdobyć trzy punkty, aby w następnej kolejce, w której będziemy podejmować Star Starachowice powalczyć o zbliżenie się do czołówki tabeli. Oczywiście zdajemy sobie sprawę z tego, że Piast będzie chciał pokrzyżować nasze plany - mówił Marek Kowalski.

Sport Echo Dnia

Materiał oryginalny: Piłkarze Sparty chcą przywieźć trzy punkty ze Stopnicy - Echo Dnia Świętokrzyskie