Piłkarze Termaliki są zgodni: Przegraliśmy za wysoko

Bartłomiej Stachnik
Ruch Chorzów - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 4:1
Ruch Chorzów - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 4:1 Łukasz Łabędzki
Po meczu z Ruchem piłkarze beniaminka Ekstraklasy przekonują, że wynik nie oddaje do końca sytuacji na boisku. Punktem zwrotnym była cudowna bramka Patryka Lipskiego, po której "Słoniki" za bardzo musiały się odsłonić i przez to popełnili błędy.

Mario Liczka (debiutant): — Dobrze pokazaliśmy się w pierwszej połowie. Szkoda niewykorzystanych okazji. Powinniśmy strzelić jeszcze dwie bramki. Po zmianie stron cofnęliśmy się. Ruch miał więcej z gry. Druga bramka dla niego była przepiękna. Podbudowała chorzowian. Nie potrafiliśmy na nią odpowiedzieć. Zaliczyłem debiut i to jedyna pociecha po tym spotkaniu. Nasza porażka była za wysoka

Wojciech Kędziora: — Strzeliłem pierwszego historycznego gola dla Termaliki Bruk-Betu na wyjeździe, marna to jednak pociecha. Gdyby mecz trwał tylko pierwsze 45 minut to wynik byłby sprawiedliwy. Remisowaliśmy i mieliśmy szansę na zdobycie pierwszych punktów w roli gości. Czuliśmy się na siłach, żeby tak się stało. Na początku drugiej połowy mieliśmy jeszcze dwie sytuacje. Nie wykorzystaliśmy ich. Patrykowi Lipskiemu wyszedł świetny strzał i przegrywaliśmy 1:2. Nie mieliśmy wyjścia. Musieliśmy gonić wynik. Konsekwencją naszych prób były błędy w kryciu, co bezwzględnie wykorzystał Ruch.

Bartłomiej Babiarz: — Pierwsza połowa była niezła w naszym wykonaniu. W drugiej zaprezentowaliśmy się słabiej. Ruch wykorzystał wszystkie nasze błędy i wygrał. Przegraliśmy zdecydowanie za wysoko. Musimy wyciągnąć wnioski i popracować nad grą w obronie.

Pavlo Stano: — Wynik jest niesprawiedliwy. Mógłby wskazywać, że to gospodarze zdecydowanie dominowali. Nie byliśmy aż tak słabym zespołem. Jeżeli jednak traci się cztery gole, to obraz spotkania jest taki a nie inny. Ruch wykorzystał każdą sytuację jaką miał. Tak jest w piłce. Ona czasami bywa brutalna.

Źródło: Termalica Bruk-Bet Nieciecza