Piłkarze Wisły Puławy pokonali w meczu sparingowym Pogoń Siedlce

Krzysztof Szuptarski
Trwa dobra passa piłkarzy Wisły Puławy w meczach sparingowych przed startem sezonu 2022/23 eWinner II ligi. Puławianie w swoim trzecim kontrolnym starciu odnieśli trzecie zwycięstwo. Drużyna trenera Mariusza Pawlaka pokonała tym razem przed własną publicznością ekipę Pogoni Siedlce 3:2.

Początek spotkania należał do puławian, jednak nie udało się gospodarzom przełożyć tej przewagi na zdobycz bramkową. Aktywny w zespole Wisły był w szczególności Mateusz Klichowicz, który sprawiał rywalom sporo problemów w defensywie.

W kolejnych minutach mecz się wyrównał, gra toczyła się głównie w środku pola i brakowało okazji na zdobycie bramki. Przed zejściem na przerwę siedlczanom udało się jednak strzelić jeszcze gola. W 41. minucie do rzutu wolnego podyktowanego za faul na Damianie Szuprytowskim podszedł Maciej Wichtowski i celnym uderzeniem dał prowadzenie Pogoni.

W drugiej połowie Wiślacy potrzebowali niespełna kwadransa, aby doprowdzić do wyrównania. W 59. minucie wrzutkę z rzutu wolnego głową wykorzystał Ednilson Furtado, kierując piłkę do siatki.

Siedem minut później było już 2:1 dla miejscowych. W 65. minucie błąd po dośrodkowaniu Putona z rzutu rożnego popełnił bowiem bramkarz Pogoni - Eryk Mirus, co wykorzystał Robert Majewski. Po kolejnych trzech minutach tablica wyników ponownie pokazywała remis. Goście szybko wykonali rzut z autu, piłka trafiła do Cezarego Demianiuka, który obsłużył Kamila Włodykę, a ten sprzed pola karnego zmieścił piłkę w siatce.

W ostatnim kwadransie oba zespoły miały szanse na strzelenie gola, ale ta sztuka udała się tylko puławianaom. W 89. minucie Ednilson Furtado zaskoczył Mirusa strzałem przy bliższym słupku, zapewniając swojej drużynie zwycięstwo.

Dawid Retlewski zawodnikiem Wisły Puławy
Dawid Retlewski, to trzeci nowy zawodnik, który dołączył do Wisły w tym okienku transferowym. Pochodzący z Bydgoszczy piłkarz występuje w linii ataku i trafił do Puław z Radunii Stężyca. Obdarzony dobrymi warunkami fizycznymi snajper w ubiegłym sezonie dziewięciokrotnie wpisywał się na listę strzelców w ramach rozgrywek eWinner II ligi.

W sezonie 2020/21 został wicekrólem strzelców III ligi grupy II, zdobywając 21 goli. W sumie na poziomie II i III ligi ma na swoim koncie ponad sto trafień. Z Wisłą związał się dwuletnim kontraktem

Pięciu piłkarzy z nowymi umowami
W ostatnich dniach pięciu zawodników przedłużyło swoje umowy z puławskim klubem. Nowe kontrakty zostały podpisane na mocy ustaleń między stronami lub zostały prolongowane ze względu na spełnienie zapisów kontraktowych.

Łukasz Wiech, Dominik Cheba, Ednilson Furtado i Przemysław Skałecki podpisali roczne umowy, natomiast Krystian Puton związał się z Wisłą na kolejne dwa sezony.

Drozdowicz i Lisowski odchodzą z Puław
Z kolei Emil Drozdowicz i Piotr Lisowski to kolejni zawodnicy, którzy odchodzą z Wisłyu Puławy. Obu zawodnikom z dniem 30 czerwca wygasły kontrakty.

Drozdowicz trafił do Wisły przed dwoma laty. Rozegrał w sumie 70 spotkań i zdobył 20 goli, przyczyniając się wydatnie do awansu do II ligi. Lisowski natomiast grał w puławskim klubie na zasadzie transferu czasowego z Korony Kielce. Zagrał 22 oficjalne mecze, zdobył jednego gola, pieczętując zwycięstwo w Grodzisku Mazowieckim.

Wisła Puławy – Pogoń Siedlce 3:2 (0:1)

Bramki: Ednilson Furtado 59, 89, Majewski 65 – Wichtowski 41, Włodyka 68

Wisła: 33. zawodnik testowany (46, 93. zawodnik testowany) – 14. zawodnik testowany (46, 10. zawodnik testowany), 18. Wiech, 99. Majewski, 27. Cheba – 8. zawodnik testowany (46, 48. Furtado), 28. zawodnik testowany (46, 94. zawodnik testowany; 75, 29. zawodnik testowany), 74. Skałecki (46, 90. zawodnik testowany; 75, 14. zawodnik testowany), 7. Puton, 45. Klichowicz (46, 20. zawodnik testowany) – 5. Retlewski

Pogoń: 97. Kowynia (46, 12. Mirus) – 24. Misiak (63, 98. Kołoczek), 19. Wichtowski (87, 17. Wrzosek), 2. Lewandowski (87, 5. Leszczuk), 23. Fiedosewicz (77, 3. Mucha) – 22. Marcinho (46, 25. Demianiuk), 6. Piotrowski (71, 32. Misiak), 27. Dzięcioł (63, 8. Włodyka), 7. Szuprytowski (71, 10. Wicenciak), 20. Bujalski (46, 18. Prochownik) – 14. Nowak (63, 11. Kielak)

Żółte kartki: Retlewski 18 – Piotrowski 11

Sędziował: Bartosz Wawer (Lublin)