MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Piotr Zygo wraca do Legii. Duże zmiany w zarządzie klubu

Michał Wieczorek
Piotr Zygo i Dariusz Wdowczyk - ten duet zdobył dla Legii mistrzostwo Polski w 2006 roku
Piotr Zygo i Dariusz Wdowczyk - ten duet zdobył dla Legii mistrzostwo Polski w 2006 roku Polskapresse
Warszawska Legia w oficjalnym komunikacie poinformowała o zmianach w strukturze zarządu oraz na stanowiskach dyrektorskich klubu. Najważniejszą informacją jest powrót do klubu byłego prezesa Piotra Zygo.

- Rada Nadzorcza powołała Pana Piotra Zygo na stanowisko Wiceprezesa i Dyrektora Generalnego Spółki nadzorującego Pion Sprzedaży i Marketingu - czytamy w komunikacie nadesłanym przez Legię. - Prezesem Zarządu Spółki pozostaje Pan Paweł Kosmala, który w szczególności nadzorować będzie Pion Sportowy - co oznacza, że Zygo zostaje drugą osobą w klubie po Kosmali. Ten jednak będzie odpowiadał głównie za pion sportowy. Zresztą bardzo rozbudowany, bo Dyrektorem Sportowym w Legii pozostaje Leszek Miklas, a na stanowisku Dyrektora ds. rozwoju sportowego wciąż będzie pracować Marek Jóźwiak.

Wejście Zygo do zarządu to niejedyna zmiana. - Rada Nadzorcza odwołała z Zarządu Spółki Panów Leszka Miklasa, Marka Drabczyka i Jarosława Ostrowskiego, którzy pozostają w Spółce na stanowiskach dyrektorskich - głosi komunikat. Tak jak pisaliśmy, Miklas będzie odpowiedzialny w Legii za sprawy sportowe, Drabczyk za marketing i sprzedaż, a Ostrowski został Dyrektorem ds. Prawnych i Bezpieczeństwa.

Po co te zmiany? - Mają na celu zapewnienie Klubowi możliwości pełniejszego wykorzystania potencjału ekonomicznego i osiągania najlepszych wyników sportowych - czytamy w komunikacie, który zaczyna się od sformułowania, że Legia "wdraża kolejny etap realizacji strategii budowania największego klubu piłkarskiego w Polsce."

Zygo był prezesem Legii od 4 maja 2004 do 24 kwietnia 2007, raz zdobywając mistrzostwo Polski (2006). Odszedł rok później, bo szefowie w ITI dali mu zadanie budowy platformy cyfrowej "n". Od 25 lutego 2008 roku pełnił funkcję prezesa Multikina.

Nowy Zarząd Legii:

  • Prezes Paweł Kosmala (nadzorujący Pion Sportowy)
  • Wiceprezes Piotr Zygo (Dyrektor Generalny Spółki nadzorujący Pion Sprzedaży i Marketingu)
  • Członek Zarządu Rafał Wyszomierski (nadzorujący Pion Finansów i Administracji)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gol24.pl Gol 24