PKO Ekstraklasa. 2:0 dla Piasta Gliwice. Cracovia naprawdę może spaść z ligi

Jacek Czaplewski
Mecz Piast Gliwice - Cracovia 2:0
Mecz Piast Gliwice - Cracovia 2:0 Lucyna Nenow / Polska Press
PKO Ekstraklasa. Dwa gole na otwarcie 22. kolejki. Piast Gliwice gładko pokonał niżej notowaną Cracovię (2:0) i mimo kryzysu na początku sezonu teraz plasuje się już na wysokim miejscu. "Pasy" mają za to ogromny problem na finiszu.

Piast przystępował do meczu z dziewiątego miejsca i po bezbramkowym remisie z Lechem Poznań. Cracovia ostatnim podziałem punktów ze Śląskiem Wrocław (1:1) wydłużyła serię bez zwycięstw, wobec czego wystartowała z odległego czternastego miejsca.

W 7 minucie Piast objął prowadzenie. Do piłki zagranej z własnej połowy wybiegł Jakub Świerczok, któremu obrona Cracovii rozłożyła czerwony dywan do samej bramki. Napastnik rozpędził się, kiwnął wychodzącego Karola Niemczyckiego i trafił do pustej siatki. To jego dziewiąte trafienie w sezonie. Razem z Kamilem Biliński (Podbeskidzie) jest najskuteczniejszym Polakiem w lidze.

Po przerwie Cracovię dobił Dominik Steczyk. Pomocnik wpadł w pole karne i oddał taki strzał, że bramkarz nie miał nic do powiedzenia.

Przy obu dzisiejszych bramkach asysty zaliczył Gerard Badia. Piast zrównał się punktami z Górnikiem Zabrze i jest piąty. Dla Cracovii to siódma porażka w sezonie i zarazem dziewiąty mecz z rzędu w lidze bez wygranej. A po przerwie mecz z Lechem Poznań...

Piłkarz meczu: Gerard Badia
Atrakcyjność meczu: 6/10

W trzech ligach centralnych grają 53 zespoły piłkarskie. Z którego województwa jest najwięcej przedstawicieli? Kliknij w przycisk "ZOBACZ GALERIĘ" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Piłka nożna. Które województwo ma najwięcej drużyn w ligach ...