PKO Ekstraklasa. 3:1! Derby Dolnego Śląska dla Zagłębia Lubin. Śląsk Wrocław rozmontowany w drugiej połowie

Jacek Czaplewski
Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław 3:1
Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław 3:1 Fot. Piotr Krzyzanowski/Polska Press Grupa
PKO Ekstraklasy. Derby Dolnego Śląska dla Zagłębia Lubin. Zespół prowadzony przez Martina Sevelę wypunktował Śląska Wrocław po przerwie. Dwie bramki zdobył Sasa Żivec, jedną Patryk Szysz (3:1). Na trybunach zasiadło nieco ponad 5 tys. widzów. Z powodu zakazu zabrakło sympatyków gości.

Mecz Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław 3:1

Dwie porażki i remis. Z tak kiepską serią "Miedziowi" przystąpili do dzisiejszego prestiżowego meczu. Kibice mieli uzasadnione obawy o końcowy wynik. Piłkarze uspokoili ich jednak po przerwie kiedy złapali luz.

W pierwszej połowie na drodze Zagłębia stanął jeszcze Diego Żivulić. W drugiej on i jego koledzy z defensywy Śląska jednak się "posypali". Zagłębie raz po raz wjeżdżało więc w pole karne i cztery razy umieściło piłkę w siatce. Sędzia Tomasz Kwiatkowski nie uznał tylko trafienia Damjana Bohara, który znalazł się na minimalnym spalonym.

Prowadzenie uzyskał Słoweniec Sasa Żivec. Ten sam zawodnik ustalił też wynik. W obu przypadkach dogrywał mu rodak - Damjan Bohar. Te gole przedzieliła efektowna bramka Patryka Szysza, któremu asystował debiutujący Dejan Drażić.

Dobrego wrażenia nie zepsuło nawet samobójcze trafienie Lubomira Guldana. Dzięki wygranej Zagłębie awansowało na dziewiąte miejsce. Ma oczko straty do ósmej Wisły Płock. Śląsk nadal zajmuje miejsce tuż za podium.

Piłkarz meczu: Damjan Bohar