PKO Ekstraklasa. Arka zremisowała z Koroną. Przepiękny gol Adama Dei

Jacek Czaplewski
Arka Gdynia - Korona Kielce 1:1
Arka Gdynia - Korona Kielce 1:1 Przemyslaw Swiderski
PKO Ekstraklasa. Arka Gdynia z pierwszym punktem i golem. W meczu 3. kolejki zremisowała u siebie z Koroną Kielce 1:1. Na gola Jakuba Żubrowskiego zdążył odpowiedzieć Adam Deja. Na trybunach zasiadło 7345 widzów w tym grupa gości.

Mecz Arka Gdynia - Korona Kielce 1:1

Arka w pierwszej połowie wypadła nie najlepiej:
- obiła swoją poprzeczkę (strzał Damiana Zbozienia)
- oddała osiem strzałów, ale żadnego celnego
- nie trafiła do bramki, którą na moment opuści Paweł Sokół (Fabian Serrarens)
- no i szybko straciła gola po akcji na jeden kontakt (uderzenie Jakuba Żubrowskiego)

Właściwie jedynym pozytywem było więc to, że drużyna Jacka Zielińskiego "ugrała" trzy żółte kartki dla piłkarzy Korony.

W drugiej połowie postawa Arki uległa jednak znacznej poprawie. Obrońcy zachowali większą czujność pod swoją szesnastką, a Adamowi Dei wyszedł strzał życia. W 51 minucie pomocnik uderzył nie do obrony, otwierając konto żółto-niebieskich w tym sezonie. Później mógł jeszcze w podobny sposób ustalić wynik na 2:1, lecz po rzucie wolnym obił tylko prawy słupek. Arka ma pierwszy punkt i odrobinę nadziei na kolejne...

Piłkarz meczu: Adam Deja